sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (135)
  • medya (1)

  135. 15 yılda tam 15 kilo aldım. Yavaş yavaş ve sinsice geldiler. Yavaş olduğu için fark edemedim. Bedenim değişti, kıyafetlerim değişti ama anlayamadım. Ne kadar kilo aldığımı kilo vermeye başlayınca fark ettim. Fotoğraf çekilmek ne büyük işkenceymiş, yok kolum kocaman çıktı, yok göbeğim pörtlemiş, yok kalçalarım kocaman diye diye fotoğraflarımdan, görünüşümden nefret ettim. Neyse ki 15 kilonun 11'i gitti ve kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Bir daha çılgıncasına yemek yemekmiş, kilo almakmış falan asla yapacağım şeyler değil. Sağlık sorunlarından dolayı kilo alan ve veremeyenleri tenzih ederim, amacım sizleri kırmak değil. Ama herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler ideal kilolarında olduklarında kendilerini daha iyi hissedeceklerdir diye düşünüyorum.

  17 haziran 19:25 17 haziran 21:59

  134. kendisini de, tersini de çok hızlı gerçekleştirebildiğim eylem. anlamıyorum bu oynaklık neden, nasıl bir kaygan zeminde oturuyorum. bir iki hafta boşverip akşam yiyeyim, hamburgeri tatlıyı götüreyim, biraz da hareketsiz kaldıysam hemen tartıda görüyorum etkisini. ki bahsettiğim hamburgeri tatlıyı götürme olayı atıyorum haftada bir kez hamburger, bir kez de tatlı şeklinde. ha bir de ekmeğin ciddi etkilediğini düşünüyorum kilo artışını. ekşi mayalı / tam buğdaylı ve günde 1-2 dilim tercih etsem de ekmek içeren bir beslenme düzeninde iken düşemiyorum tartıda kolay kolay. naçizane önerim ekmek-simit-beyaz pirinç gibi ajanlardan kati surette uzaklaşarak bir düzen oturtmak. en azından bende işleyen yöntem bu.

  26 şubat 18:18 26 şubat 18:20

  133. tabili belli bir yaştan sonra metabolizmanız yavaşlar ama bu kilo vermenizi engelleyecek kadar büyük bir yavaşlama değildir ve size 1 yılda 10 kilo aldırmaz eğer öyle olsaydı yaşlılarımız iki üç yılda 20+ kilo alırdı. milletimizin yaşlılarının fazla kilolu olmasının nedeni (gizlinot: eğer sağlık sıkıntısından değilse)çok ağırlıklı karbonhidratlı beslenmelerinden ve fazla yemelerinden üstüne bir de egzersiz yapmamalarından kaynaklanıyor bilmeden konuşmayalım(gizlinot: eksi yiycem ama kendimizi kandırmayalım)

  26 şubat 11:02 26 şubat 11:03

  132. kilo almak, belirli bir yaştan sonra kaçınılmaz olmamakla birlikte istisnasız her insanın deneyimlediği metabolizma yavaşlaması 1 sene içerisinde 10 kilo almanıza neden olmaz. orada ya başka bir sağlık sorunu vardır yahut da hayatını bulgur/un/şeker üçgeninde geçiren ortalama türk insanı olarak yaşıyorsunuz demektir. sağlığınızı korumak, kilo almak istemiyor musunuz? ye-me-ye-cek-si-niz. size kendinizi iyi hissettiren bahanelere sığınmaktan vazgeçeceksiniz.

  26 şubat 08:56 26 şubat 09:20

  131. Belirli bir yaştan sonra kaçınılmaz olandır.eskisinden daha az yememe rağmen 1 yılda 10 kilo aldım.bence vücudun bir saati var ve metabolizman çalışmıyor programlı olarak kilo almaya başlıyosun.o saatten sonra da spor,diyetle çok zor kilo vermek. Ha Ebru şallı gibi 24 saat plates yaparsan 40 ından sonra da zayıf ve fit olabilirsin.

  26 şubat 08:42

  130. çocukken çok zayıftım hatta ailem doktor doktor gezdirirdi beni. bu çocuk büyümeyecek derlerdi, yemek yemezdim, çok zayıftım, kısaydım.

  liseyi de zayıf tamamladım. ancak üniversite beni bitirdi, üniversiteye gidince bir anda fast foodlar ve her akşam yenen aburcuburlar hayatıma girdi. her yere arabayla gidiyordum ve çok kilo aldım.

  şu an verdim ama yağ oranım ideal değil, vücudum bozuldu, sarktım, çatladım, selülitlerim çoğaldı eskisi gibi olamadım.

  basenden aldım mesela, lisede dümdüzken basenlerim şu an gitmiyorlar kilo versem de. göbek erimiyor yeteri kadar, kolların iriliği gitmiyor.

  en azından bende olmadı.

  ve aşırı kilo almaya müsaitmişim aslında, şu an görüyorum.

  aburcubur hala çok seviyorum, fast food yemesem de. arkadaşların da dediği gibi almamak. çünkü geçen evde cips vardı bir gün dayandım ikinci gün atakta gibi paketi yalayana kadar yedim. olmasaydı evde, yemeyecektim, aklımı kurcalamayacaktı.

  25 şubat 23:32 25 şubat 23:33

  129. eğer abur cubur yüzünden alıyorsanız bunun farkındaysanız ama kendinizi durduramıyorsanız tek kesin çözüm markete gittiğiniz hiç almamak,evde bulundurmamak. yoksa ben kendimi durduramıyorum :( o marketten eli boş çıkılacaaak

  25 şubat 22:09

  128. Can sıkıcı durumdur.

  İlk kez kilo almaya ilkokulda başladım. Çok sık hasta olan bir çocuktum ve doktor her ay iğne olmamı şart koşmuştu. Zaman geçti ben iğne oldukça şişmeye başladım, meğer ilacın böyle bir etkisi varmış. İğne olmayı bıraktım.

  Ortaokulda kilo verdim, her şey gayet güzeldi. 8-9.sınıf gibi ergenliğin top noktasındayken bir anda birkaç kilo aldım, o arada neler oldu inanın bilmiyorum. Lise sona kadar bu böyle devam etti.

  Lise sonda tekrar kilo verdim. İlk kez sevgilim oldu, her şey çok güzeldi. Tam lise rüyası yaşıyordum yani. Sonra sınav stresiyle sene sonunda verdiklerimi geri aldım. Şu anda da hala ideal kiloma ulaşamadım, bildiğiniz kısır döngü. 

  Tüm bunları niye anlattım? Spor yapın arkadaşlar, ben zayıfım ya bir şey olmaz demeyin. Öyle fark etmeden alabiliyorsunuz ki şaşırırsınız ve vermesi çok sancılı bir süreç.

  25 şubat 17:00

  127. Nasıl olduğunu bile farketmeden bir bakmışsın ki yuvarlanıyorsun.Hayat bazen çok zalim.Önlemi ise sık sık tartılmak,yağlar aşırı birikmeden önlemini almak.Alması çok kolay ama vermesi de bir o kadar zor çünkü

  25 şubat 16:54

  126. 5-6 sene önceki fotoğraflarıma bakıyordum, yemeksepeti öncesi ve sonrası diye değişmiş hayatım resmen. ne zaman fast food yemeye başlamışım bacaklarım 2 katına çıkmış, göbeğim yağlanmış. üstelik o zamandan bu yana aldığım kiloların ancak yarısını falan verebildim, o da yememe dikkat etmeme ve spor yapmama rağmen. düzensiz yeme saatleri ve dışarıdan yemenin kötü sonucu diyelim kendisine.

  25 şubat 15:00