yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (488)
  • medya (24)

  488. benim için 35 yaşında olmak, çocuk doğurmuş olmak, haliyle pişi hamuru gibi bir göbeemin ve "masabaşı" çalıştığım bir işimin olması, vb. durumlardır. sonuç olarak böyle gitmez diyip girdim bir yola. bugün tartıda 60,1 i gördüm süslüler. daha ne bekliyorum ki kilo vermek için?

  5 mart 14:10

  487. olivium adil ışıktan stok sonu ve en küçük tek bedeni (34-36) kalmış pantolonları, elbiseleri, bluzları 35 40 tlye alabilme arzusu benim için yeterli bi motivasyondu.. aah ah ne abiyeler topladım marmara forum veya istanbul forum mağazasında 700-1000 tl arasında olup oliviumda 40-60-100 en pahalı 300 liraya yakaladığım

  5 mart 10:38 5 mart 10:48

  486. göğüs bedeninin küçülme ihtimali (gizlinot: bel ağrıları) (gizlinot: uygun beden sütyen bulamamak) (gizlinot: askısız sütyen giyememek) (gizlinot: her abiye kıyafeti giyememek) (gizlinot: alt ve üst bikini arasında 2 beden fark olması)

  5 mart 02:00


  485. Bembeyaz bir tenisçi eteği giyme arzusu. Bu kadar.

  4 mart 22:19

  484. giyinip süslenmektir benim için çok net bir şekilde.

  kiloluyken kendine hiçbir şeyi yakıştırmayan biri olarak, zayıfken daha rahat giyinebildiğimi bildiğimden sadece güzel giyinebilmek ve süslenebilmek için kilo vermeye çalışıyorum. kiloluyken giyebileceklerimin sınırlı olduğunu düşünüp çok güzel giyinebildiğimi düşünmüyorum. seçenek az çünkü. bu yüzden kilo vermeye çalışıyorum.

  4 mart 13:39

  483. Kendi motivasyonumu yazmak istiyorum. Arkadaş olarak tanıştığım kişiden hoşlanma lanetine yakalandım. Kendisi ara sıra benim iyiliğim için şakayla karışık- öyleymiş kendisi öyle diyor- fazla kilolarıma laf söyleyen birisi ve bu beni hırslandırdı.

   1.74 boyunda 66.5 kiloyum. Yağ oranım çok fazla ve malesef elma tipi vücut olduğum için olduğumdan fazla kilolu gözüküyorum.  Umarım düzenli ve istikrarlı bir şekilde hem kilo verip hem de şekillenebilirim. Ara sıra güncelleyeceğim burayı.

   23.03.2021 güncellemesi 63.9 kiloyum, evde yaptığım 15dklik genel bir vücut çalışması dışında spor yapmadığım halde özellikle karnımda güzel bir incelme mevcut. 

  4 mart 13:37 23 mart 14:43

  482. 1.azim, hırs ve süreklilik=sürdürülebilirlik triosu

  2. kimine göre aşık olmak veya ayrılmak (gizlinot: bu tarz his değişimleri bende asla işe yaramaz zayıflama açısından)

  3. fiziksel yaşa asla inanmasam da seneler elbet bebek gibi bakmıyor sen kendine kötü bakıyorsan

  4. her ne yapıyorsan kendini dinlemelisin, herkeste işe yarıyor diye devam ettirmenin manası yok

  5.diyet/rejim blabla gibi kelimeleri sürekli kullanarak strese girmemek

  6. ve bence en önemlisi: kimseye söylememek.

  şu hayatta neyi herkesten sakladıysam "yavaş atın tekmesi pek olur" misali step by step istediğim, kafama koyduğum herşeyi ama herşeyi bazen zor bazen kolay bazen kanırtarak bir şekilde hep elde ettim ve bunun manevi tatmini inanılmaz. o yüzden hayatınızla ilgili hiçbir planı kimseyle paylaşmayın.

  13 ağustos 2020 21:47


  481. lise dönemime kadar zayıf bi çocuktum. sonra lisede anlamsız bi şekilde kilo aldım 1.70 boya 80 kiloydum. Sonra vücut bu duruma tepki göstermeye başladı sanırım her yediğimi çıkarmaya başladım. Sonra doğal olarak kilo verdim. Doktora gittiğimde safra kesemin iltihaplı olduğunu öğrendim ve ameliyat oldum. Sonrasında 60 kiloya indim. Üniversite dönemimde ise korkunç bir şekilde kilo vermeye devam edip 45 kiloya düştüm ki boyum 1.72. Sonra çok şükür o durumdan da kurtulup 53 kiloya sabitlemiştim kilomu. Ta kiiiiii karantinaya kadar. 61 kiloya çıktım toplam 8 kilo aldım. Hiçbir kıyafetim olmuyordu doğru dürüst. Sırf para verip yeni kıyafet almamak için kilo veriyorum 1-1,5 ayda 57 kiloya düştüm. Son 3-4 kilomu da verip vücudumu korumaya çalışacağım. 

  umarım hepimiz hayal ettiğimiz vücutlara kavuşuruz. ancak toplum baskısı nedeniyle değil yalnızca kendi isteğimiz ve sağlığımız için.  

  13 ağustos 2020 20:10

  480. Hoşlandığım adamın şakayla karışık tosun bu tosun diye espiri yapması.. o an göbeğimi makasla kesesim gelmişti :( benim için daha über bir motivasyon kaynağı yoktur. Aklıma o gün geldikçe elimdekini hızlıca yerine bırakıyorum.

  13 ağustos 2020 20:10 13 ağustos 2020 20:10

  479. Kilo vermek o kadar kolaymış ki süslüler . D vitaminim en son ölçtürdüğümde 6'ydı ki normali en azı 30'muş. B12 vitaminim eksikti, kaçtı hatırlamıyorum ama bayağı bir eksikti. Buna rağmen kilo vermeye karar verdim ve veriyorum da. Ben normalde çok iradesiz bir insanım defalarca kilo vermeye karar verdim ama hiç olması gereken şeyleri yapmadım. Şimdi bu anlatacaklarımda kendinizi görebilirsiniz :) Spora yazılmıştım ve girmeden önce mutlaka brownie yerdim, çıktıktan sonra saat 10 civarları çok acıkıp döner, dürüm falan yerdim hiç sekmezdi. Yani zayıflamak için spora gidiyordum ama ne de olsa spor yapıyorum diyerek yediklerime asla ama asla dikkat etmiyordum. Haftanın 5 günü burger king yerdim. Her gün ama her gün illaki dışardan yerdim. Sürekli vücudumdan şikayetçiydim ama düzeltmek için hiçbir şey yapmıyordum. Sadece yaptığımı zannediyordum. Vücudumdan şikayetçi olduğum dönemler 63 kiloydum. Karantinadan sonra 69 kilo olduğumu görüp bu sefer gerçekten kilo vermem gerektiğini anladım. İf yapmayı düşünmedim hiçbir zaman ama saat 12'de kalkıp kahvaltı ediyor son öğünümü de 4-5 gibi yiyordum bu durumda aslında if yapmış oluyordum. Makarna da yiyorum, hamur işi de yiyorum ama 5ten sonra asla yemek yemiyorum çok acıkırsam meyve, yoğurt, salatalık gibi kalorisi çok az yiyeceklerden yiyorum. Dışardan zaten yemiyorum artık, abur cubur sıfır, tatlı sıfır. Ayda 3.5 kilo verdim eğer 3 ay daha böyle verirsem hedefime ulaşacağım. Eminim ki hiçbir tatlının tadı istediğim bedene ulaşmaktan güzel değildir.

  13 ağustos 2020 16:56