sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (578)
  • medya (9)

  578. Aç karnınıza limonlu su içmeyin. yağ yakmaz! Limon yağ yaksa, herhangi bir yiyecek yağ yaksa dünyada obez kalmaz. Sabah kalktığınızda açken yaptığınız her hareket gece boyunca aç olduğunuz için depo yağlarınızı yakmanızı sağlar. Limonlu su bu yağ yakımını durdurur insülin yükselterek.

  Sağlığınız müsaitse sabah aç karnınıza kardiyo yapın, farkı görün. Başlarda zor gelse de kısa sürede alışırsınız.

  16 mayıs 14:41

  577. bu girdiyi yazan şahsın 1 kez 40 kilo verip sonra hepsini geri almış ve onun öncesinde de hayatından diyet düşüncesi hiçbir zaman çıkmadığını belirterek başlamak istiyorum. 2016 kasımda diyete başlamıştım, sosyal medyada takip ettiğim insanlardan gördüklerimi sürekli uygulamak zorundaymışım gibi hissediyordum. yemek saatim 19:00ı 2 dakika geçecek olursa bile hemen annemle tartışıp ağlıyordum. kahvaltımı yaparken akşam ne yiyeceğim diye düşünüyordum. kendimi her şeyden soyutlamıştım tek amacım her gün deli gibi cardio yapmak ve aslaaaaa şekerli bir şey yememekti. ekmek yiyeceksem mutfak tartısında tartıp kalorisini görüp öyle yiyordum. bu böyle 8-9 ay devam etti, kilo verdin mi? derseniz evet tamı tamına 40 kilo verdim ama daha sonrasında psikolojim bozuldu, bir yerden eve gelirken elimde dolu dolu bir poşet abur cuburla dönüyordum ve asla ara vermeden hepsini bitirmeye çalışıyordum. çünkü o benim yasağımdı, eskiden hiç beğenmediğim şeyleri bile yemeye başladım. ev yemeklerini tencereden yiyordum. sürekli kola alıyordum çünkü o da yasaktı. anksiyete bozukluğu bir süreden sonra hayatımın her yerine yayıldı, 2-3 akşamda bir acile gidiyordum. geceleri asla uyuyamıyordum, sonra iyileşme sürecine girdim. ilaç kullanmaya başladım ve iyi oldum. 7-8 ay böyle devam etti, kendimi serbest bıraktım. acıktığımda yemek yemeyi öğrendim ya da hayatımda hiçbir şeyin yasak olmaması gerektiğini de diyebilirim... 2 ay önce tekrar başladım ve bu sefer diyet değil yaşam biçimi haline getireceğime söz verdim, şu ana kadar 10 kilo verdim. asla hiçbir şey yasak değil, canımın istediği her şeyi yedim ve yemeye devam edeceğim. biraz uzun tuttum kusura bakmayın, lütfen kilo için sağlığınızla oynamayın ve normal yaşantınızda zevk alarak yediğiniz hiçbir şeyi yasak diye sınıflandırmayın. bu konu hakkında konuşmak isteyen olursa her zaman açığım.

  16 mayıs 10:26 16 mayıs 10:45

  576. Ketojenik beslenmek ve aralıklı oruç (16-8) 

  15 mayıs 22:51

  575. kilo vermek isteyen biri olarak dikkatle takip ettiğim tavsiyelerdir.

  kendi uyguladığım şeylere gelirsek; sabah aç karnına limonlu su içmek, yoga ve pilatese başlamak, akşam 6 dan sonra hiçbir şey yememek, çikolata ve tatlı yemeyi minumuma indirmek, porsiyonları küçültmek ve hem tatlı isteğini kesmesi için, hem tok tutması için sütlü kahve içmek...

  15 mayıs 18:39

  574. mesela üç gün sağlıklı beslendiniz, dördüncü gün sağlıksız şeyler yediniz diye "aa diyetim kaçtı, bitti artık" diye düşünüp diyeti bırakmayın. sürekli olarak canınız abur cubur vb. yemek istiyorsa da o sağlıksız şeyi yediğinizden sonraki hissin ne kadar kötü olduğunu düşünün. ben bu şekilde haftada en fazla bir kere çikolata falan yiyerek 1 yılda sporsuz 17 kilo vermiştim.

  15 mayıs 15:37

  573. kilonuz ne kadar fazla olursa olsun, "artık geçti, dönüşü yok" diye düşünmeyin.

  100 kilo fazlanız da olabilir, 10 kilo fazlanız da olabilir.

  beş kiloyu 5 ayda verin ama yine de bilmeniz gereken şey 5 kilo verebildiğiniz.

  4 defa 5 kilo verseniz mesela?

  önemli olan kendinize güvenmek, inanmak ve istikrarlı olmak. sizi çeken ve gel beni göm diyen şeylere bakınca, bunu yemeyi ne kadar istiyorum?, yediğimdeki mutluluk ve yemediğimdeki mutluluk ne olacak? diye bir kıyas yapın. ama çok yedim off diye de bozmayın diyetinizi. nefis sahibiyiz.

  15 mayıs 15:26

  572. "ne yersem kilo veririm" diye düşünmek yerine "ne yemezsem kilo veririm" dediğimde kendiliğimden kilo vermeye başladım. bu iş kafada bitiyor bence.

  15 mayıs 15:19

  571. Çok klişe olacak belki ama kendini dinlemek ve tam olarak ne istediğini niye kilo vermek istediğini anlamak

  Ben kendime kural koyunca böyle zorla bişeyler yapmaya çalıştığımda yapamıyorum. Benim asıl amacım sağlıklı olmaktı.

  - Ekmeği , pilavı, makarnayı , Böreği , Keki Bırakmak.

  Tahıl beyin, Buğday göbeği gibi bir sürü kitaplar çıktı biliyorsunuz . onlarında etkisiyle, ki ben ekmek yemeği çok çok severim , ekmek yemeği azalttım sadece kahvaltı 2 dilim tam buğday ekmeyi yiyorum. Hafta sonları yememeye çalışıyorum. ekmek yememek bence çok etkili. Yine pilav yemeği bırakmak. çok özeniyorsam sadece tadına bakıyorum ve bırakıyorum. bu konular hakkında kitap okuyunca yani zamanınızı bunlara harcayınca insan ister istemez şartlanıyor. İçten içe kendini ikna ediyorsun aslında.

  -Paketli gıdayı bırakmak

  İş yerinde benim sıkıldıkça karnım acıkıyor. Yada birileri sürekli bir şeyler alıp geliyordu ikram ediyordu. Bunları geri çeviriyorumdum otomattan da uzak duruyorum. Gün içerisinde acıkacağımı bildiğim için mevsime göre yanımda meyve-sebze (elma, hıyar, erik , çilek, muz, minik domates), kuru meyve, kefir götürüyorum. en azından acıkınca sağlıklı birşeyler atştırıyorum.

  -Etrafındaki kişilerle sağlıklı yiyecekler ile ilgili bilgi paylaşımı

  Ofisinizdeki insalar da ilgili ise kesinlikle bilgi paylaşımı çok etkili. Biz yemeğe de beraber gidiyoruz. Öğle yemeklerinde tatlı aldırtmıyoruz birbirimize. pilav aldırtmıyoruz mesela. Paketli gıda artık ofise almıyoruz. Çünkü aslında herkes kilo vermek istiyor ve motivasyon bulamıyor birbirimizi tetikliyoruz.

  -Şekeri bırakmak

  Meyve şekeri haricinde Şeker tüketmeyi bırakmak

  -Spor yapmak

  Çok çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum . Her gün yarım saat yapmak çok faydalı. Sadece yürüyüş bile olsa eski hayatınızda o bile olmadığı için katkı sağlıyor. Ben evime eliptik bisiklet almıştım. Her gün yapmak bazen gerçekten zor oluyor ve hep motivasyon sahibi olmuyor insan. Ben öyle durumlarda 10dk yapsam yine fayda diyerek yapmaya çalışıyorum.

  -Bol su içmek

  Bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissedince direk su içiyorum artık. Zaten su içmeyi çok severim.

  -Porsiyonları küçültmek

  Bunun da etkisi çok büyük. Sofradan bir tık aç kalkınca o yemekten sonraki şişkinlik de olmuyor.

  -Dışarda yemek yemeği bırakmak

  Dışarda hem porsiyonlar büyük . para verince gelen yemeği bitirmek istiyor insan. Hem de sağlıklı seçenekler daha az. Ekonomik olarak da rahatlatıyor insanı.

  -İçeceklerden şekerli olanları içmemek

  ben sade maden suyu ve Ayran içiyorum. Kolayı hayatımdan çıkardım. Kremalı kahveleri vs de hayatımdan çıkardım. Sade yada sütlü içiyorum.

  Bunlara her zaman uyamıyorum. Bazılarının tamamını yapıp bazılaının bir kısmını yapıyorum. %80 uyguluyorum. 5 kilo verdim. Daha sağlıklı hissediyorum. Bunlar aslında hepmizin bildiği şeyler. Sadece motivasyonla başlamak ve devam etirmek gerekiyor .

  Ofis arkadaşlarım da bu süreçta kilo verdiler. Biri 8, diğeri 2 kilo verdi.

  15 mayıs 14:59

  570. porsiyon kontrolüne dikkat ettiğiniz sürece hem kilo verir hem de ideal kilonuzu korursunuz süslüler.

  15 mayıs 11:17

  569. Bunun püf noktası evden yemek taşımak. Bir sefer tası aldığımda resmen hayatım değişti. Başlangıçta amacım ne idüğü belirsiz yemeklere para vermemekti. Her gün yemeğimi kendim yaptım, hem öğlen hem akşam yemeğimi işe taşıdım. Akşam yemeğimi işten çıkmadan önce saat beş buçuk civarında yiyorum eve gittiğimde de ertesi günün yemeğini hazırlayıp sefer tasıma koyuyorum. Canım ne isterse yapıyorum haftanın üç günü etimi, köftemi yiyorum, fırında patates kızartıyorum. Çorbamı yapıyorum.

  Öğünlerimde ekmeğe bile gerek olmadan doyuyorum ve gece yatana kadar acıkmıyorum. Tırnaklarım soyuluyordu sürekli, biyotin bile işe yaramamıştı şimdi daha güçlüler. Soyulma, kırılma yok. Tatlı tiryakisiydim canım istemiyor bile. Farkettim ki sağlıksız beslenmek tatlı isteğini doğuruyor.

  Bir ayda hiç aç kalmadan sadece ev yemeği yiyerek 5 kilo verdim. Ben yaptıysam herkes yapar. Hadi kızlar mutfağa girin.

  9 mayıs 12:17