girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (261)
  • medya (1)

261. bu konuda en uyuz olduğum şey insanların yaklaşımı. şimdi, herkes zaten kilosunun da görüntüsünün de farkında. laf sokmalar- da, dalga geçer gibi "aa yok canım senin ne kilon var ki" demeler de yersiz o yüzden. kimsenin, başkasının tuttuğu yapmacık aynada kendini görmeye ihtiyacı yok yani. hele şeye ifrit oluyorum, kendi 48 kilodan 50'ye çıktığında dünyası başına yıkılıp ölüm orucuna başlayan kadınların kilolu birinin sağlıklı beslenmeye ya da spora başladığını öğrendiğinde "ne gerek var fıstık gibisin bu halinle, sakın takma kafana uğraşma hiç öyle şeylerle" demeleri. bunun iyi niyetli olduğunu v e karşısındakine kendini iyi hissetsin diye söylendiğini hiç sanmıyorum. öyle olsa "zaten güzelsin ama sağlığın için yapabilirsin tabii" gibi bir şeyler söylenir çok lazımsa, değilse yorum bile yapılmaz yani. ama resmen motivasyonu kıracak şeylerle ikna etmeye çalışıyorlar, çok garip. madem gerek yoksa sen de alsana kiloyu yelloz. size inat zayıflıycam olum. kararımı verdim, çalışmalara başladım. hadi bakalım.

20 haziran 21:39

260. şu hayatta kilo vermesi en imkansız gözüken insanlardan biriydim. herkes büyüdükçe daha da kilo alacağımı, iri yapılı olacağımı düşünürdü. bu kitleye kendim de dahildim sanırım. düğünlerden, mezuniyetlerden, bedenimden, alışveriş yapmaktan, tesadüf olsa da etrafımdaki tüm arkadaşlarımın zayıf veya ideal kiloda olmasından, çok terleyen bir insan olarak +13 kilo ile güneşin yüzünü gösterdiği her mevsimden, "kilo" kelimesinin geçmeye başladığı her muhabbetten o kadar rahatsız olurdum ki. kilo vermeye 19 yaşımda başladım. lise dönemimi bedenini seven bir genç kız olarak geçirmek için nelerimi vermezdim. bakın zayıf olmak demiyorum. fazla olan 13 kilomla bile kendimi sevmek, biri bir laf ettiğinde ağzının payını verebilecek öz güvende olmaktan bahsediyorum. kilo kimini psikolojik anlamda fazla etkilemese de bazılarını fazla kilosu ister 5 olsun ister 30 eve kapatabiliyor, hayata küstürebiliyor. kimse ideal kiloda veya zayıf olmak zorunda değil. bedenini ne şekilde seviyorsa öyle yaşamalı herkes. ne insanlar görüyoruz fazla kilosu olmasına rağmen güzelliğiyle, kadınsılığıyla göz dolduran. olay tamamen kendini nasıl görmek istiyorsun, hangi bedende mutlusun. ben 13 kilo fazlası olan bir genç kızken mutlu değildim. yapılı ve yüzden bakıldığında çok daha kilolu duran, kendisiyle barışık olmadığı için de giyimine dikkat etmeyen, alışverişten köşe bucak kaçan biriydim. üniversitede toplamda 13 kilo verdim ve inanın değişen sadece bedenim değildi. içimdeki o elbise giymek isteyen utangaç genç kızı o kadar üzmüş o kadar kırmışım ki... insanlar değil, en çok kendim yıpratmışım onu. ne çok büyütmüşüm gözümde alt tarafı vermem gereken 13 kiloyu. şimdi her gün elbise giymek istiyorum. o kadar içimde kalmış ki tüm yazı elbiseyle geçirmek istiyorum. içimdeki o kızı mutlu ettiğim kendimle gurur duyuyorum.

biliyorum uzun oldu ama paylaşmak istedim. belki benimle aynı hisleri yaşayan biri vardır, belki bir yerden umut olmuşumdur ona.

15 haziran 14:03 15 haziran 14:05

259. yemek yedikten sonra tartılıyorum 2 kilo almışım. açıktığımda tekrar tartılıyorum 3 kilo vermişim bunların hepsi üzüntüden kaynaklanıyor orası kötü

14 haziran 20:56


258. iki kilo veriyorum sevinçten üç kilo alıyorum vallaha olmuyor ya, bende işlemiyor diyet

14 haziran 19:50

257. diyeti 1.gününde bozdum.söyleyeceklerim bu kadar

14 haziran 19:08 14 haziran 19:09

256. 5 kilo vermiştim ama şu an aynı kiloda takıldım kaldım. Bu gibi durumlarda inat edip sabırlı olmak lazım sanırım. Tekrar inmeye başlayınca gerisinin geleceğine inanıyorum.

14 haziran 18:20

255. 28 kilo vererek gerçekleştirmiş olduğum eylem. Zor gibi görünür, içine girince çok zevklidir. Hiç de zor değildir. Ayrıca istediğiniz kıyafete girmeye değer. Kendinize olan saygınız artar.

14 haziran 11:07


254. Kilo veremiyorum diyorsanız öncelikle yavaş yavaş kötü alışkanlıklarınızı bırakarak başlayabilirsiniz. Mesela tüm abur cuburları bırakmak yerine ilk gofret yemeyi bırakın. Ya da ilk gazlı içecekleri bırakın. Ona alışınca bir şey daha bırakın. İnsan çok etkilenmiyor böylece. Bunlarla ne olur demeyin bir gofret 300 kalori. Ayda 5 kilo vermeyin de 1 kilo verin. Kalıcı da oluyor böylece. Yavaş yavaş bırakınca o şeyleri bir daha yemek de istemiyor insan. Ben 4 ay önce kolayı bıraktım. Daha doğrusu gazlı içecek diyeyim. Başka her şey stabil olmasına rağmen 3 kilo gitmiş. Küçük şeyler büyük farklar yaratabiliyor. 

14 haziran 10:57

253. sağlıksız bir şekilde verildiğinde gerçekten çok kötü olan bir durum.anksiyeteden dolayı veya mide problemlerinden dolayı yiyememek,isteseniz ve aç olsanız bile yiyememek hatta yemek yemeyi unutmak sonucu verilen kilolar bünyeyi o kadar yıpratıyor ki...

o yüzden ne yapın ne edin yavaş da olsa sağlıklı,içinize sine sine kilo verme yöntemlerini izleyin derim süslüler :)

14 haziran 03:53 14 haziran 03:53

252. Eğer tatlı yüzünden kilo veremiyorsanız bir pastanede çalışın. Bir süre sonra artık görmek bile istemeyeceksiniz. Kurabiye aşığı ben artık kurabiyenin yüzüne bakmak istemiyorum. Son zamanlarda çok çok az tatlı yemeye başladım.

13 haziran 19:09