girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (0)

49. böyle bir acımasızlığın olmadığını söylemek çok garip, zorbalığa uğrayan insanlar başkalarının da zorbalığa uğrayabileceğini düşünmüyor mu? nasıl kilolu olanlar "şişko, ağzını tut, dana gibisin" gibi söylemlere maruz kalıyorsa zayıf insanlar da "ailen seni hiç beslemiyor mu, sıska, solucan, kemik torbası" gibi söylemlere maruz kalıyor. bunu yaşamamış olmanız gerçekleşmediği anlamına gelmiyor, üzgünüm. kötü olan insan kötüdür ve bunun kiloyla alakası yok.

10 ağustos 11:52

48. Böyle bir acımasızlık olmadığını aksine tam tersinin olduğunu düşünüyorum.Zamanında benim de fazla kilolarım vardı ve maalesef zorbalığa uğrayıp küçükken zayıf çocukların beni dövdüklerini çok iyi hatırlıyorum ,benimle dalga geçtiklerini ''şişko patates,öküz,fil gibisin'' dendiğini çok iyi hatırlıyorum ve hala bu var. kilolu bir kız şort giysin zayıf bazı kızların ona iğrenerek baktığını görebiliyorum bakın bu iğrençtir, bu tacizdir .Ben bu kiloları özgüvenim yerine gelsin diye değil sağlıklı bir birey olmak için lise çağında çoktan verdim fakat benimle alay eden çocukları hala unutamıyorum şimdi siz söyleyin asıl acımasız kimler sizce

10 ağustos 11:39

47. Sabahtan akşama gūndūz kuşağindan ana habere her yerde nasil kilo verilir, hangi diyet yapilir, ne yağ yakar, o kaç kalori bu kaç kalori bunlari dinliyoruz. Ee o zaman sorun kilolu da mi zayifta mi şimdi? Bence kilolu arkadaşlar zayiflara sataşmak yerine bunu bi duşunsun.

10 ağustos 00:53 10 ağustos 10:37


46. Açık konuşayım, kimsenin kimseyi kıskandığı yok. Acımasızlık ettiği de yok. Kilo vermek bu devirde zor bir şey değil. Seneler önce ben de kiloluydum ve bir kere olsun zayıf arkadaşlarıma bu gözle bakmadım. İsteyen zayıflar, isteyen de çabalayıp kilo alır. Başlığı manasız buldum.

9 ağustos 19:54

45. Bu gibi davranışlara kızamıyorum çünkü yolda yürürken insanların ona dönüp bakmaları, hele küçük yaştaki erkeklerin ayıya bak tarzında laflarını duymaları, metroda otururken kapladıkları yer yüzünden insanların öfleyip püflemeleri vs onları aşırı alıngan ve tahammülsüz, agresif yapıyor. Okulda görme engelli birine kapıyı açamaması üzerine koluna girip yardım etmeyi teklif ettiğimde bana bağırıp azarlamıştı. Kendileri gibi olmayan insanlara karşı zamanla kindar davranmalarına kızamıyorum artık. 

3 ağustos 19:23

44. zayıfım... iş yerinde yapılan doğumgünlerinde falan pasta yemem.. getirilen hamur işi abur cuburlara pek dokunmam...bu konuda sürekli sorgulanmışımdır.. bundan önce sadece kilolu insanlar laf yer sanıyordum ama öyle değilmiş.. bu lafların çoğunu kilo problemi olan insanlardan duymam da ayrı bi vahim.. amma takıyosun, yaw yesen nolur, şeker hastası mısın vs... sebebi hasetlik, insanların kendi yapamadığını başkasının yapabilmesine dayanamamaları..

3 ağustos 14:21

43. Bu başlıkta özellikle şunu fark ettim. Gerçekten ne kadar inkar edilirse edilirsin belli bi güzellik algısı var (ki bence yanlış bi şey). O yüzden kilolu insanlar mağdur ama çok zayıflar mağdur değil. Niye çünkü zayıf olup şikayet etmek şımarıklık olarak görülüyor. O yüzden fazla kiloyla alakalı ters bi şey dendiğinde hemen cephe alınıyor ama "yemek ye, daha fazla ye, niye spor yapıyorsun nereni eriteceksin sanki, sen ileride evlensen kocanın elinde kalırsın (?!)" tarzı şeyler yanlış olarak görülmüyor. Burda bi sorun var açıkcası. Bu konuya önceki girdiğim yazıda kilo ver, az ye = kilo al, daha fazla ye demiştim. Ama kilo ver, az ye kısmı kaba görüldü. Ben diyorum ki o nası kabaysa bu da aynısı. Sen bana kaba bi şey dersen ben de böyle derim bak bunlar birbirine eşit. Ama nası görülüyor? Ben "az ye" demişim. Lafı cımbızlamak bu. İnsanlar anlamamak için ısrar ediyor, şaşırtıcı.

3 ağustos 12:58 3 ağustos 13:09


42. ailem çok alay ederdi hep bu konuşulurdu bana tahta ya da çiroz diyenler oldu, hatta lisenin ilk aylarında arkadaşım herkesin içinde tahta gibisin yandan bi baksanıza diyip kolumdan çekmiş herkese karşı yan döndürmüştü beni içimdeki o ezilmeyi anlatamam. ya da mesela şimdi yakınlık derecesini söylemiyim ama beni çokkk çok kırabilecek biri eşimin yanında yüzünde acır bi ifadeyle aaayyy inanmıyorum kupkurusun ya çocuk gibisin demişti ve bu insan aç kalarak diyet yapıyor şuan.. şuan nispeten kilo aldım tırnak içinde normal görünüyorum(!) ama zamanında geceleri çok ağlamışlığım var zorbalığı yaşamayan anlayamaz. tam tersi durumlar (kilolu insanlarla dalga geçilmesi) yanımda yaşansa hemen tavrımı koyarım her türlü alaydan nefret ederimmm o alaycı insanı yerin dibine sokarım.. (benim yaptığımda doğru değil biliyorum ama kendimi tutamıyorum)

yalnız şöyle bir algı var biri kilolu insanla dalga geçince herkes wwoooww terbiyesiz der ama zayıf biriyle dalga geçilince herkes gülerdi😔

1 ağustos 15:55

41. Başlıktan kiloluyu çıkarmak gerekiyor gibi hissettim yazılan entryleri okuyunca. Spesifik bir kiloludan bahsetmiyor kimse. Genel bir zorbalıktan bahsederken neden kiloluya b.k atıyoruz anlayamadım. Şişmanken gidip kimseye laf etmedim ama normal kiloda olanların hem zayıflara hem şişmanlara karşı saygısızlığını çok gördüm. Gayet normal kiloda olan kız arkadaşım zayıflar kadın gibi değil dediğini duydum.

Bedenim yüzünden acı, sıkıntı vs. Çekerken neden başkasına yapayım bunu.

1 ağustos 08:43

40. Az yiyorum çünkü çok iştahsızım. Tiroid bozukluğum da eklenince ortaya zapzayıf bi ben çıktı yıllardır. Yıllardır ideal kilomda hiç olamadım. Özellikle kilo almaya çalıştım, bu uğurda sağlıksız beslenip sağlığımı bile kaybettim, şeker dengem bozuldu. Ama sonuç değişmedi hep zayıfım, kalçamın iki yanı çukur çukur, giydiklerim üzerimde güzel durmuyor.

Çocukluğumdan beri gördüğüm muamele aynı. Rüzgarda ceplerine taş doldur yoksa uçarsın hohahohaha, annen sana yemek vermiyo mu hohahohah, çırpı bacak kuru göt iskeletor vitaminsiz hohahoha.. acayip bi zevk duyuyorlar, kilolularla şişko falan diye dalga geçmekten farksız olduğunu idrak edemiyorlar. İlkokulda arkadaşlarım beni arkamdan haberim olmadan tutup kaldırma yarışı yapardı. En yükseğe kaldıran kazanırdı. Bilmiyorum ya, gerçekten var böyle bişey ve açıkçası gerçekten aşırı rahatsız olup alınmama rağmen buna maruz kalmış olan ben bile böyle bi duruma isim koyamamıştım, ta ki başlığı görene girdilere bakana kadar. Kendilerince normal görmedikleri herkese karşı zorbalık var gerçekten, benim bunları yaşadığım gibi sınıfta kilolu arkadaşların da şişko diye dalga geçildiğine şahit oldum. Ama onlarla dalga geçmek nedense daha ayıp karşılanır daha gizli saklı yapılırdı.

1 ağustos 03:16 1 ağustos 03:18