sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (33)
 • medya (0)

1. lacivertoje'ye kesinlikle katılıyorum. benim de aynı şekilde olan bir arkadaşım var. hayır kiloyu geçtim pahalı marka giyinmeyenleri bile kınamaya başladı. dünyanın en iyi giyinen en güzel kadınıyım havalarında. bi de feysbukta fotograflarının altına nasıl kilo verdin diye sorduklarında alay eder gibi yanıtlar veriyor yakınlarına.

ben sanırım durumu eski türk filmlerindeki sahnelere benzetiyorum: fakirken zenginlere ateş püsküren kişi, talihinin iyi gitmesiyle veya piyangodan para çıkmasıyla zengin olur. fakir dostlarının yüzüne bakmaz, hor görür...(gizlinot: kısacası sonradan görme)

18 ağustos 2014 17:17 18 ağustos 2014 17:23

2. Varlığından bi haber olduğuma sevindiğim insan tipi.

18 ağustos 2014 17:26

3. aslında bir nevi değişmemiş insanlardır, onlar zaten kiloluyken de hem başkalarında hem de kendilerinde aynı şeylere takılıyor, onu değiştirmek için komplekslerden komplekslere giriyor, kendilerini aç bırakıyor, ölümüne spor aktivitesi yapıp hastalıklı bir ruh sergiliyorlardı. ancak tabi ki başkalarına laf ettiklerinde yanındaki insanlar sen kendine bak diyeceğinden rol yapıyorlar sevgi pıtırcığı oluyorlardı. zayıflayınca bu engel ortadan kalktı, istediklerini söyleme özgürlüğü elde ettiler ve onlarda bunun gözünü çıkardılar haliyle.

ya da bu tespitim tamamen yanlış. umarım bu davranışları kendilerinin şişmanlıktan zayıflık durumuna geçişteki alışma evresidir. belki zayıf olarak uzun yıllar geçirince durulur, takılmamaya başlarlar görselliğe.

edit: yazar burda olay kiloda değil karakterde demek istiyor :))

18 ağustos 2014 17:37 18 ağustos 2014 20:36

4. Bu ne ya niye burda sürekli kilolulara laf atılıyor acaba dediğim konudur. Yanlış insan kiloluykende yanlıştır zayıflayıncada Allah'a bin şükür kiloluykende zayıfkende huyum değişmedi

18 ağustos 2014 17:48

5. kısmen de olsa katıldığım ama haklı buldugum konudur. yıllarca zayıf ve herkesin çok güzel dediği bir kızdım. son iki senede ilaçlar ve insülin direnci yüzünden 25 kilo aldım. başta ailem olmak üzere öyle acımasız eleştiri hatta hakaretlere maruz kaldım ki. zayıfken asla insanların dış görüntüsüyle dalga geçmeyen biriydim hem de. benden daha kilolu olan insanların bile bana saygısızca davranma hakkını kendinde buldugunu bizzat gördüm. o yüzden başlıktaki cümle defalarca çıktı ağzımdan. bir gün eski bedenime ve sağlığıma kavuştuğumda çok acımasız bir insan olacağım.

18 ağustos 2014 19:15

6. son derece kilolu biri olarak, fit bir vücuda sahip olduğumda ben de acımasız biri olacağım...

neden mi

dişe diş kana kan intikam intikam

kilolu insanların ne derece acımasızlıklara maruz kaldığını, değil arkadaşları, karşı cinsleri, aileleri tarafından bile ne boyutta acımasızlık gördüklerini deneyimleseydiniz

bize iş bırakmaz, siz normal kiloda insanlar, kendi kendinizi sabun yapar bizim tatlı, yumuşak popişlerimizi köpürtürdünüz....

18 ağustos 2014 19:22

7. kiloyla değil, insanın karakteriyle alakalı bir eylem. kişi kilolu olduğu zaman nasıl gösterecek bu huyunu, başka fiziksel özelliklere laf edecek. kilo verdiğinde de kiloya devamlı laf edecek... bu tür insanlardan koşarak kaçmalı, çünkü bu bir tür kompleks göstergesi.

18 ağustos 2014 19:39

8. olmayacağıma yemin ederim. yeter ki zayıflayayım

19 ağustos 2014 17:12

9. Her kadın sonuç olarak ne kadar kilolu olursa olsun ister 5 kilo fazlası olsun ister 50 kilo o kilolar verilince kendine daha bi güvenir. bunun etkisiyle bazı tavırları değişebilir elbet ama bu o acımasızlığı gerektirmez. Yani o da aşırı egodan bence. Ama o insanların psikolojisini de anlayabiliyorum. Yoldan geçerken biri size baktığında saçım kötü ona bakt,. Kıyafetim kötü ona baktı gibi düşüncelerde bulunuyoruz. Onlarda sadece kiloya bağlıyor ve evet bu gerçekten berbat bir durum yani acımasızca. Her insan kaldıramaz da bence böyle şeyleri ve yaşadıklarını unutamaz sanmıyorum. Bunun etkisiyle yani bu tavırlar ama yanlış. Onlar da birinin kalbini kırmamalı.

21 ağustos 2014 04:43 ed.25 ağustos 2014 20:11

10. böyle insanlar kesinlikle var. her gün yok şu kadar kg verdim yok bugün bilmem kaç gr aldım. ya ben tayt giyemiyorum sen daha kilolusun nasıl giyiyorsun bilmem ne ayakları.. valla ben bunu yılların bastırılmışlığına bağlıyorum. bir de şu var tamam ben biraz tombik bi hatunum vücudumu tanıyorum ve seviyorum. kendime yakışırdığım ölçüde her şeyi giyer süslenirim. bunları yapma cesareti olmayan kendini sevmeyen ve barışamayan arkadaşlar ölümcül diyetler sonunda beyin hücrelerindeki tahribattan dolayı böyle kuduruyorlar. bahane bulmalar, küçük görmeler, sızlanmalar bunlar gerçekten çok komik. bazı insanların vücudundan önce beynini geliştirmesi şart!

21 ağustos 2014 11:15 21 ağustos 2014 11:15