yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  40. Ben kilo verdim , o zaman o da kilo verebilir ama uğraşmıyor, istese o da yapar diye bilinçaltından düşünüyor olabilir. Tabi ki doğru bulmuyorum benim bir arkadaşım var kendisi çok kilo verdi ama bana hiçbir zaman acımasız davranmadı. Hatta motive olup kilo vermem için elinden geleni yapıyor bence kişilikle de alakalı bir durum.

  4 aralık 2019 17:20

  39. Bilinçaltlarımız, toplumsal normların ve kapitalizmin bizi eksik hissettirip cebimizdeki parayı bir şekilde almasına koşullandırıldığı için, acımasızca eleştirmeyi kilolu insanların zayıfladıktan sonra yapmaya başlamasını her koşulda geçerli bulmuyorum. Biz bunu birbirimize sürekli yapıyoruz. Zayıf zayıfa yapıyor(selüliti olan göbeği olan kadınlar kısa etek giymesin), erkek kadına yapıyor(bikiniyi sadece bla bla kadınlar giysin), kadın erkeğe(erkek dediğin şöyle kaslı olacak) yapıyor.

  Spor salonunda iri yapılı ve kilolu bir kızın kısacık bir tşört giymesinden kaynaklı mekik çekerken hafifçe göbeği açılması olayını hayretle karşılayan iki adet taytlı balık etli basenli arkadaşıma şöyle bir tepki vermiştim: " arkadaşlar kız mutluysa bu bizi ilgilendirmez. onu eleştiren biz, bizi de eleştiren toplum. İşte o toplum, bizim bu kilolarda tayt giymemizi de istemiyor. Hatta bazı kesimler taytı sadece manken fizikli insanların giymesini savunuyor. Toplum bize yaptığını biz ona yapmayalım, bırakalım kız mutluysa, mutlu olmaya devam etsin. "

  bence bu konuşanlar, yargılayanlar, kritik edenler, yasaklayanlar yorum yapanlar biz değiliz. Bize öğretilenler. Biz bize öğretilenler olmak zorunda değiliz. Kafamızda kendimizi eleştirdiğimiz konu her neyse, ama fiziki, ama kariyer, ama evlilik bir dakikalığına yargılanmadan olduğumuz gibi kabul ediliyor olsaydık, üstümüzdeki o baskı kalksaydı.. ne kadar özgür hissederdik bunu hayal edebiliyor musunuz? Bu sebepten hem kendimize hem de diğerlerine daha şefkatli davranmamız gerektiğini düşünüyorum.

  4 aralık 2019 15:11

  38. bence bunun altında yatan sebep, o kişinin kiloluyken kendinden nefret etmesi ve zayıflayınca da bu geçmişinin acısını suçu günahı olmayan diğer kilolulardan çıkarmak istemesi.

  32 beden bir arkadaşım var, bir kez olsun birisini kilosundan dolayı aşağıladığını ya da ima ettiğini görmedim. Ben 38im, arada kilo verip aldım, hiç imalı lafına rastlamadım, üstelik kilo alınca onun yanında hayıflandığım halde, bi kez olsun ya evet kilo aldın, ya da şu kıyafet olmamış falan duymadım ben, kız manken gibi. Ama benden daha kilolu, 40-42 beden arkadaşlarım ben 3 kilo alsam hemen sen çok kilo aldın diyip yüzüme yüzüme vuruyorlardı. Kaldı ki kilo problemim yok, hamileyken aldım sonra da verdim işte.

  Bence tamamen o kişinin kendini sevmemesidir olay. Beden olumlamayı asla sağlıklı bulmuyor, hepimizi spora davet ediyorum, spor çok iyi biri

  4 aralık 2019 14:50


  37. dünyanın en saçma durumudur.

  kilolu arkadaşlarım genelde kilolu oldukları dönemde beden olumluyordu. söylediğim en ufak bir sözden alınıyorlardı, kendine iltifat ettirme çabası içerisindelerdi. şimdi kilo verenlerin yaptığı fat shaming'i görünce şok oluyorum. sürekli eski haline ve diğer şişmanlara hakaret etme çabası içerisinde. 1-2 yıldır şişko olmamaları, 20 küsür yıl şişko oldukları gerçeğini unuttturmamalı. şişmanlığa değil kendi geçmişlerine hakaret ediyorlar gibi garip bir durum oluyor.

  4 aralık 2019 14:41

  36. kilo verip influencer gibi takıların çoğunda var bu. Özellikle before after fotosu koyup eski halini aşırı gömmeler ve insan değilmişim imaları var maalesef. Bu şekilde influencer olunmuyor etkilemek istediğiniz güruhu gömmenin anlamı ne? Yorumlar gelince de eski halimi de çok seviyorum ehehehe diye cevap veriyorlar sevmiyorsun arkadaşım eski halinden nefret ediyorsun kimi kandırıyorsun?

  4 aralık 2019 09:47

  35. insanlar birbirine saygılı olsa hayat ne kadar kolay olurdu oysaki. zayıf şişmana, esmer sarışına, evli bekara... herkesin birbirini eleştirmeye bu kadar rahat hakkı olmamalı. bırakın insanlar nasıl mutluysa öyle yaşasın ya. kilosundan mutluysa kime ne!

  3 aralık 2019 16:21

  34. sırf acımasızlaşmayayım diye kilo vermiyorum.

  3 aralık 2019 15:30


  33. hiç katılmıyorum ben buna. 75 kilodan 50 ye düştüm. (boyum 154) hem de öyle kolay kolay değil yıllarca uğraşak. hayatımı komple değiştirdim. spora başladım. polikistik over üstüne de hipotiroid hastası olarak benim için hiç de kolay bi dönem değildi.

  su anda en az haftada 3 spora gitmeye çalışıyorum. bi kilo alsam durduramam diye ödüm kopuyor. hele kilolu olup spora gelen uğraşan insanları görünce çok mutlu oluyorum. ben de geçtim o yollardan diye sarılmak falan istiyorum. dışım zayif olabilir su an ama içim yılların tombulu :))

  ayrica (link: https://www.suslusozluk.com/kilo-vermek-için-gerekli-motivasyon-kaynağı?i=487576 )

  bana yapilani baskalarina yapmamak bundan ders almak degil mi zaten..

  3 aralık 2019 11:42 3 aralık 2019 13:54

  32. bu başlığı ne zaman sol tarafta görsem, yine bir kilolu zayıflamış ve acımasızlaşmış diye düşünüyorum. .d

  17 şubat 2016 17:43 17 şubat 2016 17:43

  31. bütün bir ömürü erkekler tarafından " şişko patates, tombulum tombulum, bok boğazlı" gibi eleştiri ve hakaretler ile geçirdiyse zayıflayıp cillop gibi olunca düştüğünde vuranın kalktığında ağzını kapatması bence ilahi adalettir. yürüyün kızlar altın yumruklar *-*

  17 şubat 2016 17:21