sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (328)
  • medya (3)

  328. Az önce kirpik kıvırıcımın lastiğinde tutam tutam kirpiklerimi görünce minik bir kalp krizi geçirdim. Benim yıllardır vazgeçemediğim Makyaj adımıdır ama o kirpikleri gördüm ya an itibariyle vazgeçtim, uzunca bir süre kullanmamayı düşünüyorum. 

  29 mayıs 01:18 29 mayıs 01:19

  327. Kullanmak zorunda olduğum alettir. Her girdimde bahsettiğim gibi cansız, aşağı doğru bakan, orta uzunlukta kirpiklerim var. Bunu kullanmadan maskara sürmemin hiçbir anlamı olmuyor. evet biraz tehlikeli ama kullandıkça el alışıyor. Bazen kirpiklerimi kırdığını hissettim ama bırakınca hemen eski haline geldi. Artık hiçbir zarar vermiyor. Hatta makyaj yapmak istemediğim günler sadece bununla kirpiklerimi kıvırıp bırakıyorum. Gözlere parlaklık geliyor hemen. Sırf bu yüzden kirpik lifting yaptırmak istiyorum ama henüz denk gelemedim. 

  5 şubat 13:47 5 şubat 13:48

  326. Bugün tam kirpiklerimi kıvırmış iki saniye beklerken, kremleri elimin kaymasıyla beraber yaklaşık 20 adet civarı kirpiğimi koparan alet. Aman dikkatli olun :(((

  5 şubat 03:42 5 şubat 03:42

  325. Kirpiklerimin azalmasına sebep olan alet

  :( kullanmadan önce çok gür olmasada belirgin kirpiklerim vardı zamanla seyrekleşti. Kıvrık görüntüyü çok sevsemde bir daha asla kullanmam.

  10 ocak 19:58 10 ocak 19:59

  324. kirpiklerimin tamamının kopmasına sebep olan alet. şaka gibi ya :( sağ göz kapağımda bir tane bile kalmadı. köklerinden koptu hepsi.sanırım yeniden çıkması 6 ayı buluyormuş. elveda kirpik kıvırıcı, merhaba takma kirpik. ömrüm boyunca bir daha kirpik kıvırıcı resmi bile görmek istemiyorum. ve kirpiksiz insan içine çıkamayacağm için, hayatımda ilk kez takma kirpik kullanacağım. çok dertliyim sözlük :( of :(

  28 gün sonra gelen edit: kirpiklerim henüz tamamen eski haline dönmese de, büyük ölçüde yeniden çıktılar. bugün yeniden maskara kullanmaya başladım. kopanların yerine çıkan kirpiklerim henüz diğerlerinden biraz daha kısa olduğu için iki kat maskara, diğer gözüme tek kat maskara uyguluyorum ve böylece dengeli görünmüş oluyorlar. sanırım bir iki aya tamamen eski haline dönmüş olur. bu arada, kirpiklerimin yeniden çıkması için yağ, serum vs kullanmadım.

  8 ocak 12:36 5 şubat 14:57

  323. Aşırı korktuğum bir alet.Kullanabilenlere aşırı saygı duyuyorum.Gerçekten kıvrımlı kirpik isteyenlerin kullanması şart

  12 kasım 2018 13:45 12 kasım 2018 16:32

  322. Kirpikleri kıvırmaya yarayan alet. Benim gözlemlediğim, makyajla ilgisi olmayan kişiler tarafından " o ne, işkence aleti mi!?" şeklinde dehşetle karşılanıyor genelde. Dümdüz, hatta aşağıya bakan, kısa kirpiklerim olmasından dolayı, her gün kullanıyorum, ancak kirpikleri yıprattığı, hatta ped kısmına yakından bakıldığında görülen kopmuş kirpiklerden anlaşılacağı üzere kopardığı bir gerçek :( Yine de bu aletle kirpiklerimi kıvırmadan maskara sürdüğümde görüntümde hiçbir fark yaratmadığından kendimi kullanmak zorunda hissediyorum. Bende kıvırma etkisi bir saat kadar sürüyor, bu süreyi uzatmak için mutlaka bir maskara bazı kullanıyorum, bu şekilde neredeyse tüm gün kıvırdığım şekilde kalıyor. Uygun fiyatlı olarak drugstore mağazalardan aldıklarımdan hiç memnun kalmadım, internetten araştırıp çok övülen bir kirpik kıvırıcı olan Shiseido'nunkini aldım, cok ama çok memnunum, yaklasik 6 senedir onu kullanıyorum. Icinden cikan iki yedek pediyle beni idare etti. Gözlerim hafif çekik ve göz kürelerim dışarı çıkık değil, bu nedenle göze değen kısmının acısı benim için ideal. Göz tipi benim gibi olan süslülere tavsiye ederim.

  12 kasım 2018 13:08

  321. olmazsa olmazım, kurtarıcım, canım benim. keşke bir de kenarda kalan kirpiklerimi her seferinde yolmaya çalışmasan

  12 kasım 2018 10:30

  320. Etkisini en çok sevdiğim fakat kullanmaktan da en çok nefret ettiğim makyaj malzemesi, aparatı.

  11 kasım 2018 23:16

  319. İlk kullanmaya başladığımda ya kirpiklerim kırılır veya dökülürse diye korka korka kullanmaya başladığım, hatta ilk birkaç kullanımda göz kapağımı kıstırmışlığım da olmuştu ama kullandıkça elimin alıştığı, yaklaşık 2-3 yıldır her makyajımda kullandığım ve artık makyajımın bi adımı haline gelmeye başlayan alet, öyle ki kirpiklerimi kıvırmadığımda eksikliğini bile hisseder oldum.

  Kirpiklerim düz sayılmaz, sadece maskara kullandığımda da benim için yeterli kıvrıklığı elde edebiliyorum ama kirpikleri düz olanlar için tam bir kurtarıcı olabilir, bazılarınız için belki çok korkutucu görünebilir fakat kirpiklerin makyajı ve bakışları ne kadar değiştirdiğini düşününce denemekte yarar olabilir belki.

  Bu arada ben gratisten aldığım herhangi bir kıvırıcıyla işimi görebiliyorum.

  edit:imla

  27 ekim 2018 00:43 4 kasım 2018 17:08