sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (336)
 • medya (3)

336. Kirpiklerimin azalmasına sebep olan alet

:( kullanmadan önce çok gür olmasada belirgin kirpiklerim vardı zamanla seyrekleşti. Kıvrık görüntüyü çok sevsemde bir daha asla kullanmam.

10 ocak 19:58 10 ocak 19:59

335. kirpiklerimin tamamının kopmasına sebep olan alet. şaka gibi ya :( sağ göz kapağımda bir tane bile kalmadı. köklerinden koptu hepsi.sanırım yeniden çıkması 6 ayı buluyormuş. elveda kirpik kıvırıcı, merhaba takma kirpik. ömrüm boyunca bir daha kirpik kıvırıcı resmi bile görmek istemiyorum. ve kirpiksiz insan içine çıkamayacağm için, hayatımda ilk kez takma kirpik kullanacağım. çok dertliyim sözlük :( of :(

8 ocak 12:36

334. Aşırı korktuğum bir alet.Kullanabilenlere aşırı saygı duyuyorum.Gerçekten kıvrımlı kirpik isteyenlerin kullanması şart

12 kasım 2018 13:45 12 kasım 2018 16:32

333. Kirpikleri kıvırmaya yarayan alet. Benim gözlemlediğim, makyajla ilgisi olmayan kişiler tarafından " o ne, işkence aleti mi!?" şeklinde dehşetle karşılanıyor genelde. Dümdüz, hatta aşağıya bakan, kısa kirpiklerim olmasından dolayı, her gün kullanıyorum, ancak kirpikleri yıprattığı, hatta ped kısmına yakından bakıldığında görülen kopmuş kirpiklerden anlaşılacağı üzere kopardığı bir gerçek :( Yine de bu aletle kirpiklerimi kıvırmadan maskara sürdüğümde görüntümde hiçbir fark yaratmadığından kendimi kullanmak zorunda hissediyorum. Bende kıvırma etkisi bir saat kadar sürüyor, bu süreyi uzatmak için mutlaka bir maskara bazı kullanıyorum, bu şekilde neredeyse tüm gün kıvırdığım şekilde kalıyor. Uygun fiyatlı olarak drugstore mağazalardan aldıklarımdan hiç memnun kalmadım, internetten araştırıp çok övülen bir kirpik kıvırıcı olan Shiseido'nunkini aldım, cok ama çok memnunum, yaklasik 6 senedir onu kullanıyorum. Icinden cikan iki yedek pediyle beni idare etti. Gözlerim hafif çekik ve göz kürelerim dışarı çıkık değil, bu nedenle göze değen kısmının acısı benim için ideal. Göz tipi benim gibi olan süslülere tavsiye ederim.

12 kasım 2018 13:08

332. olmazsa olmazım, kurtarıcım, canım benim. keşke bir de kenarda kalan kirpiklerimi her seferinde yolmaya çalışmasan

12 kasım 2018 10:30

331. Etkisini en çok sevdiğim fakat kullanmaktan da en çok nefret ettiğim makyaj malzemesi, aparatı.

11 kasım 2018 23:16

330. İlk kullanmaya başladığımda ya kirpiklerim kırılır veya dökülürse diye korka korka kullanmaya başladığım, hatta ilk birkaç kullanımda göz kapağımı kıstırmışlığım da olmuştu ama kullandıkça elimin alıştığı, yaklaşık 2-3 yıldır her makyajımda kullandığım ve artık makyajımın bi adımı haline gelmeye başlayan alet, öyle ki kirpiklerimi kıvırmadığımda eksikliğini bile hisseder oldum.

Kirpiklerim düz sayılmaz, sadece maskara kullandığımda da benim için yeterli kıvrıklığı elde edebiliyorum ama kirpikleri düz olanlar için tam bir kurtarıcı olabilir, bazılarınız için belki çok korkutucu görünebilir fakat kirpiklerin makyajı ve bakışları ne kadar değiştirdiğini düşününce denemekte yarar olabilir belki.

Bu arada ben gratisten aldığım herhangi bir kıvırıcıyla işimi görebiliyorum.

edit:imla

27 ekim 2018 00:43 4 kasım 2018 17:08

329. Bu meret bir tek benim kirpiklerimde mi işe yaramıyor ? Kıvırıyorum yine aynı kirpik duruyor karşımda . Herkes pek memnun okuduğum kadarıyla , kıskanıldınız girlsssss

25 ekim 2018 17:35

328. Küçükken makyaj yapan ablalarımı hayranlıkla izlerdim ama aşama kirpik kıvırmaya gelince onlar adına korkardım. Bütün kirpikleri o korkutucu alette kalacak sanırdım. Gözünden ayirdiginda kirpik kiviricisina bakardım kirpikleri orada kalmis mi diye. Sanırım küçüklükten kalma bir fobi haline geldi bende, bu sebeple hala daha kullanamam kullanmisligim da yoktur. Bütün kirpiklerim kopacakmış gibi geliyor. Korkusuzca kullananları saygıyla selamlıyorum. Umarım bir gün bende bu korkumu yener ve bir kirpik kiviricisina sahip olurum.

25 ekim 2018 15:00

327. bağımlı olduğum makyaj aparatı. yüzümü yıkamasam dahi kirpiklerimi mutlaka kıvırırım. maskara sürmeseniz bile yüzün havasını net bir şekilde değiştiriyor ve o gözler daha açık görünüyor.

Uzun yıllar mac'inkini kullandım ancak yeni versiyonun eskisi kadar kirpikleri kavramadığını arkadaşlardan duymuştum.

bir arkadaşımın japonya'dan getirdiği ve kirpik kıvırıcılarıyla meşhur shu uemura'nın ki de elimde mevcut. açıklığını çok beğenmesem de baya dipten güzel kavrıyor ve kıvırıyor diyebilirim. genelde tek tük aşağı düşenleri yakalamakta iyi. ancak doğaldan ziyade baya kesik bir hava veriyor. shu uemura kıvırıcı daha küçük, gömülü ve düz asyalı gözlerine uygun, o yüzden baya dipten yakalayabiliyor ancak kenarda kalanları çekiştiriyor.

missha'nın altın rengi olanın açıklığı oldukça fazla, asyalılar için üretim yapan bir marka olmasına rağmen kavrama kısmı 'c' şeklinde daha kıvrımlı. ancak açıklığı fazla olunca göz kapağını kıstırma riskiniz artabiliyor.

lastiği tırtıklı ve geniş olanlar kesik bir havaya kaldırma değil daha soft bir kıvırma sağlıyor. ancak elinizdeki alet bu şekilde olmasa bile kısım kısım kıvırarak bu sonuca erişebilirsiniz.

Bir de takma kirpik için olan küçük versiyonları var, bendeki inglot. ben takma kirpikten ziyade geniş olanların yakalayamadığı düşen kirpikleri kıstırıyorum.

bu kadar yazdığıma bakmayın, eliniz alışmış ise bu meretlerin hepsi aynı işlevi görüyor.

ben kıvırıcıyı kurutma makinesi ile ısıtıp kirpikleri kıvırdıktan sonrasında maskara sürenlerdenim, bu şekilde yüzümü yıkayana kadar sonsuz bir şekilde kirpikler havada durabiliyor, tabi süre geçtikçe kıvrıklık biraz daha doğallaşıyor.

(bkz: pony makeup) bu aletle alt kirpiklerini de kıvırıyor. denedim oluyor ancak pek bir manalı gelmedi açıkçası.

ilgili medya:
1
25 ekim 2018 14:58