sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • medya (3)

19. Çok sevdiğim uygulama. Fakat farklı yerlerde farklı şekillerde yaptırdıktan sonra kesinlikle işini düzgün yapan insanlara yaptırmak gerektiğini düşünüyorum. Baya araştırarak ünlülerin, instagram kızlarının vs gittiği etiler’de bir yere yaptırmıştım ilk olarak. İlk kez yaptırdığım için herhalde böyle oluyor diye düşünmüştüm. Kirpiklerim zaten uzun olduğu için hepsi aşırı derecede kıvrılmıştı kötü durmuyodu ama tuhaftı. Yapan kız senin zaten çok uzun böyle çok yakıştı fln diyerek yollamıştı beni. Sonra nişantaşı’nda yine çok popüler bir yere yaptırdım. Öncekinde çok kıvrıldığını öyle görünmesini istemediğimi anlattım ve meğer kıvırdıkları pedlerin boyutları varmış doğru pedi kullandıklarında gayet güzel olabiliyormuş onu öğrendim. Fakat en son bağdat caddesi’nde bir yere yaptırdım. Hem uygulama şekli çok farklı oldu. Yapılırken göz kapaklarımın üzerine sıcak pedler koyarak beklettiler bir saate yakın gözlerimde sıcak pedler üzerimde örtüyle uzanarak bekledim diğerleri hep sandalyede gözüm kapalı ve oldukça rahatsız ediciydi vs. Neyse hem istediğim gibi oldu. Ay çiçeği gibi hepsi tam dışarı kıvrık değildi daha kirpik boyutuma göre yapılmıştı, kalıcılığı daha uzun sürdü fiyat olarak indirimde olduğu için daha az para verdim. Kirpiklerim daha yumuşak oldu ve maskara sürüp sildikten sonra önceden daha çok kirpiğim kopardı şimdi daha az kopuyor. Hepsi bana o çok popüler lifting ürünüyle bu işi yaptığını söylüyordu ama sanırım sadece son bahsettiğim yer gerçekten bu ürünü kullanıyordu. O yüzden başka yerleri denemekten çekinmeyin bence.

edit: son yaptırdığım yer bağdat caddesi güzellik atölyem bu arada.

12 ocak 10:29 12 ocak 16:17

18. High end mascaralara yüzlerce lira döküp hala tatmin edici bir sonuç alamıyorsanız çare kirpik lifting. İlk defa yaptırdım, bir hafta oldu. Etkisi geçtikçe 1,5 ayda bir düzenli yaptıracağım. Özellikle benim gibi göz kapakları düşük olanlar için kirpiklerin uzun ve kıvrık olması ifadeyi baya düzeltiyor. 

21 aralık 2018 01:17

17. Sabah kalkıp aynaya bakınca gülümseme sebebim resmen. Soğuk bakışlar, kat kat rimel derdi de ortadan kalkıyor.

Kaçıncı yaptırışım artık bilmiyorum ama her seferinde daha bir çok seviyorum. Şimdiye kadar herhangi bir zararını görmedim. Fiyat olarak da uzun zamandır 150 ye yaptırıyordum, 175 e çıkarmışlar. Ama boya vs ek bir ücret ödemiyorum. Rimel masrafım azaldığı için dengeleniyor biraz.

Edit: Kirpik liftingi nerede yaptırdığımı soran süslüler için: istanbulda Loya Güzellik te yaptırıyorum.

25 ekim 2018 09:35 31 ekim 2018 10:20

16. Yaklaşık bir ay oldu yaptıralı, ilk günler daha kalkıktı.

Zaman geçtikçe yer çekimine direnemeyen ve ücret-performans konusunda önermediğim uygulama.

İlerleyen zamanlarda kötü bi durumla karşılaşırsam editlerim.

18 ekim 2018 16:02 22 ekim 2018 09:35

15. Ilk yaptırdığımda sonucuna inanamamıştım, çok da uzun ve gür olmayan kirpiklerim kendiliğinden rimelliymişcesine kalkık, uzun ve boyamadan ötürü simsiyah duruyordu. Fakat diğer suslulerin de belirttiği gibi etkisi çok çabuk geçiyor, ayrıca bir gözümün kirpigi diğerinden daha once düştü. Her ne kadar ilk 3 haftadaki görüntüsünü çok sevsem de sürekli yeniletmek icin yeterli enerji ve maddi kaynağa sahip olmadigim için uzak duruyorum.

Bu arada ben bir fırsat sitesinden temiz bir güzellik salonu için indirim bulup yaptırmıştım, oldukça uygun bir fiyata gelmişti. Mutlaka denemek isteyip de pahalı bulan süslülere fırsat sitelerine bakmalarını da öneririm.

Edit: ekleme

18 ekim 2018 11:31 18 ekim 2018 11:33

14. ilk yaptırdığımda sonucuna bayıldığım ancak etkisinin kısa sürmesi nedeniyle bir daha yanaşmadığım uygulama. kirpikleri çok güzel kaldırıyor, göze aydınlık bir görüntü geliyor ve kirpik dökmüyor. buraya kadar şahane ama bence pahalı olan bir uygulamanın birkaç hafta içinde etkisini kaybettiğini görmek can sıkıcı. iki gözümde farklı zamanlarda etkisini kaybedince ortaya çıkan görüntüyü de tahmin edersiniz ki korkunçtu. etkinin devamı için sürekli yenilenmesi gerekiyor. kirpiklerim için rutine bağlı şekilde para ve zaman harcayamam diyip uzaklaştım.

18 ekim 2018 11:17

13. Tırnak butik'te 275₺ olmuş resmen. Çok pahalı, 1 buçuk ay kaldığını düşünürsek. Yine çok güzel yaptılar, kıvrımı çok beğendim, sürekli yaptıran biri olarak en iyisi bence Tirnak butik yapıyor. Ama 275₺ nedir? Arada bir kampanya yapıyorlar onu yakalamak gerekiyor. Kampanya olmadıkça da yaptırmıyorum 

18 ekim 2018 01:10

12. güzellik merkezlerine gidip para dökmeye gerek olmayan uygulama. aliexpressten 100 liraya alacağınız bir setle 30 defa evde yapılabiliyor. aynı seti sitelerde 350 ye satıyorlar.

21 eylül 2018 15:32

11. ilk yapılan zamanlarda çok güzel dursa da kimse kirpiklerin bir süre sonra yarısının düz yarısının kıvrık kaldığını ve o görüntünün bütün kıvrık kirpikler düşene kadar öyle kaldığını söylememiş. şahsen bu hatayı bir kere yapmış biri olarak uyarayım uzun vadede insanı tatmin eden bir işlem değil.

13 eylül 2018 00:23

10. neden bir kelimesinin türkçe diğerinin ingilizce olduğunu anlamadığım hangi dile ait olduğu belli olmayan isim grubu. çok mu zor kirpik kaldırma demek ya da ingilizce ismi her neyse onu demek. bazı isimlerin orjinal dilleri ile kullanilmasi mantıklı ama yarı bir dil yarı bir dil saçma gerçekten. not : siz eksilemeden ben söyleyeyim eksilemeniz benim bu düşüncemi değiştirmeyecek o yüzden zahmet etmeyin

12 eylül 2018 23:28 13 eylül 2018 13:19