sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (22)
 • medya (3)

22. tanıştığımdan beri vazgeçemediğim işlem. benim kirpiklerim normalde oldukça uzun ama düz ve karışıklar. kıvırdığımda bile yarım saat sonra düşerlerdi ve en güzel rimel bile kendini gösteremezdi. bu işlemle kirpiklerimi yeniden sevdim. yaklaşık bir saat sürüyor. her kürü uyguladıktan sonra etki ettiği sürede yalnız kaldığım için genelde kulaklığımı playlistimi hazırlayıp öyle yatıyorum ki sıkılmayayım. ilk yaptırdığımda boyatmıştım da ama çok fark ettiğini düşünmediğimden tekrar boyatmadım zaten rimelle o kadar güzel duruyolar ki rimelsiz çıkmıyorum artık. bende etkisi 7-8 hafta kadar sürüyor ve o zaman bile hafif kıvrık kalıyor kirpiklerim. ayıracak bütçeniz varsa kesinlikle güvendiğiniz bir yerde yaptırın derim.

14 mart 22:44

21. İzmirde bir ay önce yaptırdığım işlem. Yaklaşık 30-40 dk sürüyor. Kirpiklerim zaten uzun ama kalkık değiller maalesef o yüzden ben sonucu çok beğendim çok kalkık ve gözleri ortaya çıkartan bir işlem oldu. Bi de benim kirpiklerim sapsarı ve gözükmeyen cinsten olduğundan sabah rimelli gibi uyanmak aşırı hoşuma gitti benim. Bir ay sonunda eski haline döndü tabi kirpikler ama tekrar yaptırırım gibime geliyor

6 mart 02:25

20. Yaklaşık bir ay önce yaptırtığım kirpikleri herhangi bir makyaj ürünü kullanmadan rimelliymiş gibi gösteren, renk kıvrıklık ve hacim verdiren, işlem süresi yaklaşık bir saat süren, doğal ürünlerle kirpikleri beslediklerini ve herhangi bir dökülme olmadığını söyledikleri rezalettir. 

Evet rezalettir!

 Normalde kirpiklerime argan yağlarıyla bakım yapardım. uzun canlı ve siyah kirpiklerim vardı zaten. E biraz da kıvrık dursun hem zaten zararlı değilmiş kirpikleri de besliyormuş diye iyice sordum soruşturdum araştırdım. Sonuç olarak ankara’da bu tür işlemler konusunda isim yapan popüler bir yerde yaptırdım.

 Öncelikle işlem birkaç aşamadan oluşuyor ve her aşamada şuan sırasını unuttuğum şekilde yağlar boyalar keratin gibi bakım ürünleri sürülüyor. Bu işlemlerin her biri oldukça rahatsız edici(kirpikler çekiştiriliyor) ve uzun süre gözler kapalı durmak gerekiyor (özellikle göz hassatiyeti olanlar için kesinlikle ama kesinlikle bulaşmayın derim). 

 İlk yapıldığı zaman sonuç gayet memnun edici oluyor, çünkü hiç makyaj yapmadan rimelli gibi upuzun siyah kıvrık kirpikleriniz her sabah yüzünüzü yıkarken bile gözünüze hoş görünüyor. Makyaj yapma ve makyaj çıkarma işlemleri süresi epey kısalıyor (malum simsiyah rimel akmıyor).

Ama bu süreç çok kısa sürüyor. Daha bir ay dolmadan kirpikleriniz abuk sabuk yerlere dönmeye, gözünüze batmaya, neredeyse yapıştırmış gibi dümdüz kirpiklere dönüşmeye başlıyor. Ve bakın abartmıyorum inanılmaz dökülüyor! Bu süreçte hiç rimel veya herhangi başka bir kirpik ürünü kullanmamama rağmen kirpiklerim sanki yıllardır işlem görmüş gibi artık kendinden geçmiş ölü vaziyette duruyor.

  Yaptırdığıma her gün lanet ediyorum ve çok pişmanım. Özellikle bunları yazıyorum ki bir ay bile sürmeyecek sırf moda diye sağda solda pompalanan reklamlardan heveslenip de sonunda sizi hüsrana uğratacak bu işlemin nasıl sonuçlandığını bilin. Siz siz olun kesinlikle kirpiklerinize işlem yaptırmayın! 

5 mart 14:27 5 mart 14:32

19. Düzmdüz olan kirpiklerimi ilk defa bu işlem sayesinde kalkık gördüm. İlk bir ay mükemmel daha sonra yavaş yavaş eski haline dönmeye başlıyor, ama yarışı yukarıda yarısı aşağıda kötü bir görüntü oluyor. Ayrıca işlemi yaparken kimyasal uygulanıyor, ama bir zararını görmedim.

27 şubat 17:18

18. ben de yeni yaptırdım ankarada, 200tl verdim, kirpikleri uzattığı ve beslediğini ama en az 3-4 kere yaptırmam gerektiğini söyledi yapan kişi. bense esmerseniz ve kirpikleriniz siyahsa gereksiz olduğuna karar vedim, bence kirpikleri uzatacak yağları düzenli kullanıp kirpikleri uzatın ve güzel bir rimel kullanın derim. benim kirpikler çok düz ama sağlıklı ve seyrek değil uzun olsa çok daha güzel olurdu bence. işin sırrı uzun olmasındaymış bunu öğrendim. saçıma kullandığım hc complexi kirpiklerime de kullanıp uzatmaya çalışıcam. 

3 şubat 22:20

17. Çok sevdiğim uygulama. Fakat farklı yerlerde farklı şekillerde yaptırdıktan sonra kesinlikle işini düzgün yapan insanlara yaptırmak gerektiğini düşünüyorum. Baya araştırarak ünlülerin, instagram kızlarının vs gittiği etiler’de bir yere yaptırmıştım ilk olarak. İlk kez yaptırdığım için herhalde böyle oluyor diye düşünmüştüm. Kirpiklerim zaten uzun olduğu için hepsi aşırı derecede kıvrılmıştı kötü durmuyodu ama tuhaftı. Yapan kız senin zaten çok uzun böyle çok yakıştı fln diyerek yollamıştı beni. Sonra nişantaşı’nda yine çok popüler bir yere yaptırdım. Öncekinde çok kıvrıldığını öyle görünmesini istemediğimi anlattım ve meğer kıvırdıkları pedlerin boyutları varmış doğru pedi kullandıklarında gayet güzel olabiliyormuş onu öğrendim. Fakat en son bağdat caddesi’nde bir yere yaptırdım. Hem uygulama şekli çok farklı oldu. Yapılırken göz kapaklarımın üzerine sıcak pedler koyarak beklettiler bir saate yakın gözlerimde sıcak pedler üzerimde örtüyle uzanarak bekledim diğerleri hep sandalyede gözüm kapalı ve oldukça rahatsız ediciydi vs. Neyse hem istediğim gibi oldu. Ay çiçeği gibi hepsi tam dışarı kıvrık değildi daha kirpik boyutuma göre yapılmıştı, kalıcılığı daha uzun sürdü fiyat olarak indirimde olduğu için daha az para verdim. Kirpiklerim daha yumuşak oldu ve maskara sürüp sildikten sonra önceden daha çok kirpiğim kopardı şimdi daha az kopuyor. Hepsi bana o çok popüler lifting ürünüyle bu işi yaptığını söylüyordu ama sanırım sadece son bahsettiğim yer gerçekten bu ürünü kullanıyordu. O yüzden başka yerleri denemekten çekinmeyin bence.

edit: son yaptırdığım yer bağdat caddesi güzellik atölyem bu arada.

12 ocak 10:29 12 ocak 16:17

16. Sabah kalkıp aynaya bakınca gülümseme sebebim resmen. Soğuk bakışlar, kat kat rimel derdi de ortadan kalkıyor.

Kaçıncı yaptırışım artık bilmiyorum ama her seferinde daha bir çok seviyorum. Şimdiye kadar herhangi bir zararını görmedim. Fiyat olarak da uzun zamandır 150 ye yaptırıyordum, 175 e çıkarmışlar. Ama boya vs ek bir ücret ödemiyorum. Rimel masrafım azaldığı için dengeleniyor biraz.

Edit: Kirpik liftingi nerede yaptırdığımı soran süslüler için: istanbulda Loya Güzellik te yaptırıyorum.

25 ekim 2018 09:35 31 ekim 2018 10:20

15. Yaklaşık bir ay oldu yaptıralı, ilk günler daha kalkıktı.

Zaman geçtikçe yer çekimine direnemeyen ve ücret-performans konusunda önermediğim uygulama.

İlerleyen zamanlarda kötü bi durumla karşılaşırsam editlerim.

18 ekim 2018 16:02 22 ekim 2018 09:35

14. Ilk yaptırdığımda sonucuna inanamamıştım, çok da uzun ve gür olmayan kirpiklerim kendiliğinden rimelliymişcesine kalkık, uzun ve boyamadan ötürü simsiyah duruyordu. Fakat diğer suslulerin de belirttiği gibi etkisi çok çabuk geçiyor, ayrıca bir gözümün kirpigi diğerinden daha once düştü. Her ne kadar ilk 3 haftadaki görüntüsünü çok sevsem de sürekli yeniletmek icin yeterli enerji ve maddi kaynağa sahip olmadigim için uzak duruyorum.

Bu arada ben bir fırsat sitesinden temiz bir güzellik salonu için indirim bulup yaptırmıştım, oldukça uygun bir fiyata gelmişti. Mutlaka denemek isteyip de pahalı bulan süslülere fırsat sitelerine bakmalarını da öneririm.

Edit: ekleme

18 ekim 2018 11:31 18 ekim 2018 11:33

13. ilk yaptırdığımda sonucuna bayıldığım ancak etkisinin kısa sürmesi nedeniyle bir daha yanaşmadığım uygulama. kirpikleri çok güzel kaldırıyor, göze aydınlık bir görüntü geliyor ve kirpik dökmüyor. buraya kadar şahane ama bence pahalı olan bir uygulamanın birkaç hafta içinde etkisini kaybettiğini görmek can sıkıcı. iki gözümde farklı zamanlarda etkisini kaybedince ortaya çıkan görüntüyü de tahmin edersiniz ki korkunçtu. etkinin devamı için sürekli yenilenmesi gerekiyor. kirpiklerim için rutine bağlı şekilde para ve zaman harcayamam diyip uzaklaştım.

18 ekim 2018 11:17