sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (34)
 • medya (10)

34. Bir kez yaptırdığım uygulama. İşlemin yapılması yaklaşık bir saat sürüyor. Kirpik lifting yapıldıktan sonra bir gün boyunca hiç su değdirmemek gerekiyor. Adet döneminde yapılması da biraz riskliymiş, tutmama ihtimali olduğunu söyledi görüştüğüm iki yer de. O riski aldım ve regl olduğum dönemde yaptırdım, tutmama gibi bir sıkıntı yaşamadım. 

Yaptırdığım yer rimel fırçası gibi fırça verdi her gün onunla taramamı söylediler. 

Yaptırdıktan bir kaç gün sonra boya için çağırdılar. Boyanın içindeki e vitamini kirpikleri yumuşattığından kalkık kirpiklerin biraz düşebileceğini söyledikleri için ve zaten kirpiklerim siyah olduğu için boya yaptırmadım. Fiyatlar 250-300 civarıydı genel olarak. 

Sabah rimelli gibi uyanmak çok güzeldi. Özellikle rimel çıkarma derdinden muzdarip olduğu için rimel kullanmayanlar varsa benim gibi tam onlara göre. 

Yaptırdıktan sonra sözlükte zamanla yarısının düştüğü ve bunun kötü görüntü oluşturduğu yönünde girdiler görmüş ve korkmuştum. Tabi hepsi aynı anda düşmüyor ama yine de tuhaf bir görüntü oluşmadı bende. 

Kirpiklerde dökülme vs de yapmadı, memnun kaldığım bir uygulama oldu. 

14 mayıs 21:34

33. Dümdüz, kalın ve uzun kirpiklerime ilaç gibi gelen uygulamadır. Genelde 3 ayda bir tazeletirim. Gittiğim yerden mi kaynaklı bilmem ama 1 kez farklı yerde yaptırdım onun dışında hep memnun kaldım. İnanılmaz bir dökülme ile karşılaşmadım. Gerçekten kendimi güzelleşmiş hissetmemi sağlıyor ve rimel kullanmıyorum. Bi makyaj malzemesi masrafından kurtarıyor beni (gizlinot: Agshs)

Kötü deneyim yaşayan süslülerimiz olmuş ama ben bi sorunla karşılaşmadım.

17 nisan 11:42

32. Süslüler merhaba, bugün yaptırdığım yere gittim çok güzel olduğunu nasıl beğenmediğimi anlamadıklarını söylediler, kirpiklerin üstü komple sapsarı dediğimde zaten boya değil kaldırma işlemi olduğunu kalkık durduğunu söylediler ki ben asla o kalkıklığı göremiyorum.  Birlikte yaptırdığım kuzeniminkini çok güzel olmuştu onun kirpikleri siyah ve daha görmüş benim kirpiklerimde çok sarı ve ince olduğu için normal olduğunu söylediler, sorum size şu benim gibi sarı ve ince kirpikleri olduğu halde bu işlemi yaptıran memnun kalan veya kalmayan üyeler bana mesaj atabilir mi? Sorun sadece bende mi bunu anlamaya çalışıyorum :( 

Edit:Gerçekten neden eksilendiğimi  anlamadım, yaşadığım kendimce bir sorundan bahsedip soru sordum sadece :( 

17 nisan 11:41 17 nisan 16:03

31. Çok istiyordum bunu yaptırmayı her gün rimel derdiyle uğraşamak için yaptırdım bugün de ilk duşumu aldım ama hiç beğenmedim süslüler var ile yok gibi bir şey hala bakınca kirpiklerimin en ucunda sarı sarı parlıyor. Rimelli görüntünün r’si mevcut sadece. Acaba yarın yaptırdığım yere gitsem bir faydası olur mu ? 

16 nisan 18:22

30. “Bakım” adı altında yapılan kirpikleri kıvıran işlem. Kirpiklerim çok gür, kıvrık ve uzun olmasına rağmen yaptırdım. Biri çok kıvrıkken diğeri eski haliyle kalmış, kıvrıldıklarında resmen boyları kısalmıştı. Ertesi gün birdaha gidip ikisini eşitlettirdim.

Gereksiz bir işlemmiş benim için, bunu görmüş oldum. Ama asla “kirpik bakımı” değil

14 nisan 15:27

29. iki hafta önce yaptırdığım uygulama.

benim kirpiklerim uzun ve gür fakat dümdüz. yani ihtiyacım olan tek şey bu uygulamaydı. sonunda cesaret buldum ve yaptırdım. senelerdir lazer için gittiğim merkezde yapılıyordu ve orayı tercih ettim.

fakat çok pişman oldum. liftingi yaparken kirpikler taranıyor ve kalıcı olarak tarandığı gibi kalıyor. aynaya baktığımda -biri hanyaya diğeri konyaya bakan kirpiklerim için- bunlar neden böyle oldu dedim ve siz rimel sürerken tararsınız cevabını aldım. bir gözümün kirpiği kıvırcık diyebileceğim kadar kıvrık (gizlinot: ki böyle olması berbat bir durum. maskara süremiyorsunuz sürseniz bile kirpiğin uzunluğu yarıya inmiş gibi görülüyor kıvrıklıktan.) üstelik kirpik uçlarımı yakmış. çok çok üzüldüm ve sinirlerim bozuldu.

uygulamadan vazgeçeceğimi sanmıyorum. çok daha iyi bir yerde ve bolca elinde örnek fotoğraflar bulunan bir yerde kirpiklerim düzeldiği zaman tekrar yaptırırım. siz de lütfen emin olmadığınız yerde yaptırmayın. çünkü her sabah çok daha fazla zaman harcıyorum kirpiklerim için hem de olumsuz sonuç alıyorum.

sadece olumlu örnekler yok olumsuz örnekler olduğunu bilmeniz için yazmak istedim.

14 nisan 15:16

28. Daha önce de yazmıştım bu başlığa. 1 ay sonra kirpiklerim yarıya düştü döküldü diyenlere şaşırıyorum. Ben bu işlemi hiç ara vermeden düştüğü gibi uygulatıyorum (gizlinot: ki bu da 2-3 ay arası bir zaman oluyor). Hiçbir dökülme görmedim. Sadece ben değil, bir çok arkadaşım da benim gibi defalarca yaptıranlardan ve hiç duymadım.

Instagramda gezerken kirpikler streçlenmiş şekilde bir fotoğraf görmüş yaptırdığım yerdekilere sormuştum. Onlar da kirpik lifting diye kirpik perma yapan yerlerin olduğunu söylemişti. Eğer doğruysa dökülenlerin yaptırdığı işlem gerçekten kirpik lifting olmayabilir.

Bir de instagramda o kadar özensiz yapılmış kirpiklere denk geliyorum ki güzelim işlemin öyle kötü görünmesi üzücü.

9 nisan 16:28 9 nisan 16:33

27. Denedim, pişmanım.

Evet kirpikleriniz çok güzel görünüyor, evet maskara sürmek zorunda kalmıyorsunuz. ANCAK 1 ay sonra kirpik sayınız yarılanmış olarak eski haline dönüyor. Özellikle seyrek kirpikleriniz varsa kesinlikle tavsiye etmiyorum.

9 nisan 10:59

26. 2 yıldır aralıklarla yaptırdığım işlem. ben rumeli caddesinde bulunan nermin negiz güzellik merkezine gidiyorum. onun uyguladığı işlemin adı "yumilashes" olarak geçiyor.

benim kirpiklerim normalde dümdüz-dü. rimel sürdüğümde dahi uçtaki kirpiklerim aşağı doğru bakardı. gür fakat inatçı, düz kirpiklerim vardı işte, genetik.

işlemi ilk yaptırdığımda aynalara bakmaya doyamadım, kirpikler düz olunca değişiklik daha radikal oluyor, bir de aynadaki görüntüye alışmış oluyorsunuz, farklı geliyor. bence kirpiklerin kıvrık oluşu gözleri daha açık, uyanık gösteriyor. zaten uçtakiler de yukarı bakınca doğal bir eyeliner sürülmüş de kuyruğu varmış gibi kendiliğinden, muhteşem.

benim bu işleme bu kadar bağımlı olma sebebim ise, kirpik permasının aksine, aradan 3 ay geçtikten sonra bile kirpiklerimin h a l a yukarı doğru bakıyor olması. yani rimellere o kadar para dökeceğime, yoğunluktur, kıvrım vermedir, uzatmadır yardıracağıma bu işlemi yaptırıp en az iki ay rahat geziyorum. kendimi kötü hissettiğimde, "pick me up"a ihtiyacım olduğunda kirpik lifting ve nermin hanım kurtarıcım oluyor. :p

işlemi yaptırdığım yerde tanıştığım insanlar "üstüne rimel sürünce de inanılmaz gözüküyor" deseler de, ben ilk 3 hafta hiçbi şey sürmüyorum kirpiklerime, ki ihtiyaçları da olmuyor çünkü vitamin ve keratin bakımı da içerdiği için uygulama, kirpiklerim kendiliğinden -rimel değil- sürmeli gözlerim varmış gibi gösteriyor. oyh çok konuştum ama medyaya ekleyeceğim fotoğrafı çektiğimde 2 haftalıktı işlem. düz kirpikleriniz varsa ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız hiç düşünmeyin. ama her uygulama aynı değil onu da ekleyeyim.

ilgili medya:
1
8 nisan 23:38 8 nisan 23:48

25.  Yaptıralı bir hafta oldu, şimdilik aşk yaşıyorum. sabah uyanıp yüzümü yıkayınca bile şaha kalkmış duruyorlar aşırı mutlu oluyorum.

yaptırdığım kadın rimel kullanabilirsin dedi ama ben kullanmıyorum çünkü yağlı göz temizleyicileri işlemin kalıcılığını azaltıyormuş. micellar suyla da rimel çıkarmaya çalışsam kirpiklerim dökülür ya da rimelden tam arındıramam gibi hissediyorum. 

Makyaj sürem 5 dakikaya indi. Dökülme yapmazsa  ve 2 ay giderse müthiş rahatlık. Yaz gelince bir daha yaptırırım. 

görsel ekleyeceğim.

edit: 1. hafta görselini ekledim,  ilerleyen zamanlarda yine görsel ekleyeceğim. hep beraber görürüz kalıcılığı ne kadarmış :)

edit:2 öncesini de ekledim  

(link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3643_1554755193.jpeg öncesi)

(link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3643_1554754890.jpeg birinci hafta )

(link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3643_1555441413.jpeg ikinci hafta)

2. hafta editi:

Sanırım ben pek özenli kullanamadım bu hafta kirpiklerimi. deneyeyim diye rimel sürdüm, rimel sürünce çıkarması  aşırı zor oldu, bir sürü kirpiğim döküldü çıkarmaya çalışırken.

Yaptırdığım hanımefendi yüz yıkama jeliyle sabunla falan ovalaya ovalaya yıkama demişti ama rimel çıkmayınca birkaç kez buna başvurdum. İlk hafta aşırı özenli davranmıştım keşke öyle devam etseydim  :( 

Bazı kirpiklerimin yönü değişti . fırçayla tarayınca iyi duruyor ama ilk hafta gibi muntazam durmuyorlar. Yine de güzeller bence. bu hafta hiç rimel sürmeyeceğim. Haftaya editlerim :)

 üçüncü hafta editi: 

(link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3643_1556135979.jpeg üçüncü hafta)

Kirpiklerim birbirine karışmaya ve farklı yönlere kıvrılmaya başladı ama fırçayla tarayınca düzeliyorlar. hala memnunum.

1. ay editi: boya  aktı artık sanırım. eskisi kadar siyah durmuyor kirpiklerim ama hala kıvrık ve güzeller :) 

45. gün editi: Yüz üstü yatma huyum kirpiklerimi saçma sapan hallere soktu düzeltmediğim takdirde biri sağa biri sola falan bakıyor artık. Ama cidden benim suçumdu bence. her gün yüz temizleme jeliyle köpürte köpürte yıkayıp yüz üstü uyuyunca kirpik napsın? Hala memnunum. Yaptırın :* (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3643_1558044835.jpeg 45.gün)

ilgili medya:
5
8 nisan 23:21 17 mayıs 01:16