yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  18. Dünyanın en tuhaf insanı olduğuma bir kanıt daha. Üniversite zamanlarımda ve öncesinde öyle boktan bir kirpik yapım vardı ki anlatamam . Uzun , ama asla kıvrık olmayan . Rimel sürünce her bir kirpik tanesinin “siz bu tarafa kıvrılın , ben şu tarafa dönücem, diğer kısım da diğer tarafa dönsün” diye resmen birlik içinde eyleme geçtiği , kısacası bir tarafı anyaya diğeri konyaya bakan bir kirpik düzeneği elde ediyordum . Sonra bişey oldu . Cidden dışarıdan veya içeriden bir takviye veya uzamasını sağlayacak herhangi bir şey yapmadım . Keşke yapmış başarmış olsam burada sizinle de paylaşsam . Bir anda o asi kirpik taneleri yola geldi , abartmıyorum adeta Türkan ablamızın kirpiklerine döndü . Herkesin tutup takma mı diye inanmayıp kirpiklerimi yoluşunu bilirim . Kullandığım rimeli sorup duranlar falan . Ben bunu hep evrenin beni haklı bulup bana acımasına bağlıyorum . Sen gel bacakta orda burda Belgrad ormanına dönüş , kirpiklerde de nankör davran. Olacak iş değildi ..

  20 kasım 2018 13:07 20 kasım 2018 13:08

  17. bundan 10 sene önce türkan şoray'la yarışabilecek uzunlukta ve gürlükte olan ancak haşimatodan dolayı miniminnacık, incecik, araları boşluk boşluk kalanım.

  çok çok üzüldüm mü her dökülen kirpiğe evet, her yolu denedim mi yeniden gürleştirmek için evet, çıkmıyorsa eskisi gibi gür değilse o zaman takma kirpik var dedim.

  şimdi hergün neredeyse takma kirpik kullanıyorum.

  demem o ki, sizin de kirpikleriniz dökülebilir veya azalabilir. kat kat mascara kullanarak dolgunlaştırmaya çalışmak yerine takma kirpik kullanabilirsiniz. aliexpressden daha yeni 90kuruşa kirpik aldım gelmesini bekliyorum. tüm kirpiklerimi oradan alıyorum. 90 kuruş-6tl arası aldığım bütün kirpikler çeşit çeşit. hatta işi ilerlettim gelen kirpikler uzunsa eğer alıyorum elime makası istediğim dizayn kesip şekil veriyorum. lütfen üzülmeyin eğer kirpikleriniz istediğiniz yoğunlukta değilse veya benim gibi hastalık kaynaklı döküldüyse. sosyal medyada gördüğünüz tüm göz makyajlarının %90'ı takma kirpik kullanarak sergiliyor resimlerini unutmayın. neden benim o kadar uzun değil diye kendinizi asla üzmeyin.

  19 kasım 2018 21:25

  16. yok baya kirpiklerim yok. lifting yaptırısam var gibi gözüküyor onun üstüne maskara sürersem birseye benziyor. ama yinede seviyorum kirpiklerimi minnaklarımmm

  19 kasım 2018 17:49

  15. Bende olmayandır. Ne yaptım ne ettiysem olduramadığımdır. Lifting de yaptırdım, bakımlar da yaptım, yağlar da sürdüm hepsi kısa ömürlü oldu. Artık özel günlerde takma kirpik kullanmak suretiyle bu gerçekle yüzleştim.

  19 kasım 2018 17:15 20 kasım 2018 16:48

  14. Bendeki hiçbir biçimde kıvrılmayan, gür ancak dümdüz durandır. Ne rimel ne de kirpik kıvırıcı odun yutmuş kirpiklerimde işe yaramıyor.

  18 kasım 2018 19:40

  13. Yıllarca doğru maskarayı bulamadığımı düşündüm kendimi hep iyi maskara kullanmıyorum diye kandırdım fakat bu sene kullandığım 387. Maskaradan sonra farkettim ki benim kirpiklerim yokmuş ondan hangi maskarayı kullansam kar etmemiş. Kirpik serumları da pek işe yaramadı açıkçası bir de benim sağ kirpiklerimde bir boşluk var sigara sağolsun hep sigaramı yakarken aynı yeri de yakıyorum. Bi de maskara sürdüysem var ya fışır fışır ses çıkararak yanıyor içim gidiyor.

  Velhasıl maskara benim kirpiklerimi biraz boyasa yeter fazla beklentim yok artık. Orda bişey olduğu belli olsun yani. Zaten ben de kirpiksizlik gerçeğimi kabullendim tightlining olsun eyeliner olsun destekliyorum kirpik diplerimi, idare ediyorum bir şekilde.

  18 kasım 2018 18:38

  12. Menekşe yağı kirpiklere çok iyi geliyor.dolgunlaşması zaman alsa da,uzamasına çabucak etki ediyor.ben kendim denedim.memnun kaldım.aynı zamanda kaşlara da etki ediyor.özellikle boşluk olan yerlere surersiniz oradaki çıkan kılların daha çabuk çıktığını ve dolduğunu görebilirsiniz.bunu da denedim.ne zaman kaşım,kirpiğim dökülür olsa hemen yaparım ve sonucunu da çabucak alırım.kirpiklerle ilgili önemli sey bana kalırsa,kirpik dibi temizliğine dikkat etmek.özellikle uzun kirpikleri olanlar bu durumu daha fazla yaşayabilirler.hepimizin bildiği üzere,bebek sampuaniyla haftada bir kez bile olsa temizlemek gerçekten işe yarıyor.ve içtiğimiz bitkisel çaylardan arda kalan poşetleri gözlerimizde bir süre tutmak da iyi geliyor.özellikle papatya çayı çok iyi geliyor.hatta papatya suyu ile de kirpik diplerinizi temizleyebilirsiniz.gerçekten ise yarıyor.sadece estetik olarak değil de,sağlık açısından da epeyce önemlidir kirpikler benim için,çünkü "arpacık"denen illetten uzun bir süre çektim.

  18 eylül 2017 16:25

  11. 'Göz çevresinde de kullanılabilir.' ibareli kremimi gözlerime sürerek bir gecede neredeyse yarısıyla vedalaştığım parçam. Ben yandım siz yanmayın, bir şeyi ilk defa farklı amaçla kullanacaksanız önce ufak bir alanda deneyin. O günden beri de ne yaparsam yapayım kısa ve düzler. Eski fotoğraflarıma bakınca sağlam bir iç geçiriyorum :(

  Merak edenlere kremin adını verebilirim.

  11 mart 2017 20:51

  10. E ve b vitamini ampulleri, aloe Vera , badem ve hint yağlarını karıştırıp boş bir rimel kabına doldurdum, gece yatarken sürüyorum. Yok zannettiğim alt kirpiklerimle 24 yaşımda tekrardan tanıştım, sonuç muazzam .

  4 şubat 2017 16:15

  9. tüm istenmeyen tüylere inat, en istenen tüy.

  15 nisan 2016 00:12