sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  15. bence kitap okumak değil okunan kitabın saçma bulunması diye değiştirilmesi gereken argüman.

  *yeni nesil aşklı meşkli,içine de tecavüz,töre,mafya,lise,fantastik ürünler(gizlinot: vampir,zombi) wattpad'ten çıkan kitaplar

  *saçına abdest suyu değen tellerin gözükmesin sevgilim(?!) temalı din ve aşk dolu 2 satırlık sırf instagrama atılacak kitaplar

  *yanık görümce murat övüç,şeyma subaşı seyahatnamesi,gülübik ile #şükür temalı kitaplar

  *bilinmeyen zıttırı-fıttırı yayınlarının klasikleri.tamam ucuz 3 tlye satıyorsunuz ama bu nasıl bir çeviri gözlerim kanıyor.klasikleri,bilinen ve düzgün çevirdiğinden emin olduğunuz kişilerden okuyalım lütfen.

  *kahve kokulu,gübre kokulu,ter kokulu hikayeler temalı kitaplar ve türevleri.

  daha buraya çok yazılır ama neyse.üstte yazdığım kitapları okuyanları saçma buluyorum üzgünüm.safi kağıt israfı çünkü bu kitaplar.

  14 mart 15:55

  14. Bir insan başkasının yapmaktan zevk aldığı alışkanlığına nasıl saçma diyebilir aklım almıyor. E bana da Instagram hesabında boy boy resim paylaşmak saçma geliyor o halde; ama yapanlara hiç saçma demiyorum. Kitap okumak toplumda resmen ucubelik gibi gözüküyor. Çünkü sayı çok az. İnsanlar işin kolayına kaçıyor. Telefonu ele alıp başkaları nereyi gezmiş diye bakıp gıpta etmek daha kolay geliyor iki sayfa bir şey okumaktan.

  Bunun bir de kitap kategorisi bazında saçma bulanı var. Kişisel gelişimi saçma buluyor mesela. Bundan da çok rahatsız oluyorum. Ben kategori ayırmıyorum.

  14 mart 02:30 14 mart 02:30

  13. kitap okumayı saçma bulanların herhangi bir kitapçıya girip kapağı en güzel olan kitabı alıp çıktıklarını düşünüyorum. 

  okunan her kitap insana başka hayatlar ve başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandırır. empati dediğimiz yeti de bu şekilde gelişir ki bunun yanı sıra okuduğunuz her kelime beyninize işlenir ve bu sayede de kelime dağarcığınız gelişir. bu başlığı açanın dışarıda birkaç kelam zor ettiğine çok eminim :) 

  14 mart 01:51

  12. kitap okumak insana kültür, hayal gücü, dil becerisi kazandırır bence. tabi kitap var kitap var. gülben ergen de kitap yazdı mesela. herkes istediğini yapmakta özgür. kitap okumayanların kitap okumayı gereksiz ilan etmesine karşıyım. kitap okumak (saçma sapan bi kitap değilse) asla gereksiz bir eylem değildir. teşvik edilmesi gerekir. ama kitap okuyanların kitap okumayanları eziklemesine de karşıyım. tamam kitap okumak çok güzel birşey ama bunun fanatizmi de yanlış. birilerini ötekileştiriyosan o kitapları boşuna okumuşsun kardeşim. hangi kitaplari okuyosun bi de bakalım. kitap okumuyo diye eziklediğin adam belki senden daha açık fikirli, bu ülkeye daha yararlı. genelleme yapmamak lazım.

  13 mart 11:10

  11. eğitimi, kişisel gelişimi son derece destekleyen bir aileden geliyorum. Evlendiğimde çeyizim diye evden çıkardığım eşyalarımdan 4 kolisi kitaptı. Evlenmeden de yeni evine büyük bir kitaplık yaptırmıştım, kitaplarımı yerleştirmek için. İlk çocuğa hamile kaldığımda oda ayarları düşünürken kayınvalidem “o kitaplığı atmıyor musun artık” demişti. Nasıl, dedim “kitap atılır mı” “bilmem okuyor musun artık boştur bence” dedi. Yemin ederim hayatımda yaşadığım en büyük şoklardan biriydi. Okumanın zamanı yaşı yeri olmaz, kitap okumayı saçma bulan insanları çok rahat iki kelimeyi bir araya getirememesinden, herhangi bir konu açıldığında bir iki laf edememesinden, fikir sahibi olamamasından ayırt edebilirsiniz.

  12 mart 15:03

  10. Hayal dünyası gelişmeyecek olan insan yargısıdır; yazıktır ona..

  isterseniz roman, isterseniz şiir kitabı, isterseniz de satirik bir kitap okuyun; hepsinde sonuç olarak sadece birtakım kodlara bakarak kelimeleri algılayıp hayal ediyor ve bilgileri algılıyor, zihnimize yazıyoruz.. bu inanılmaz bir yeti!

  bazen aklımdaki bilgi bir filmden/ belgeselden mi yoksa okuduğum bir kitaptan mı hatırlayamıyorum. beyin ne mükemmel organ di mi? Allah eksikliğini göstermesin.

  22 eylül 2018 21:16

  9. Okurken uykusu geleni de duydum, eski yıllarda çokça okuyup bir anda okuyamaz olanı da, kitabın sonuna kadar okuma Sabri gösteremeyip bir kenara kaldıranı da... ama saçma bulanı ilk kez duydum. Yapılan Onca manasız şey varken, Saçma bulunacak en son aktivite bence.

  Gülerim ben buna ehe!

  22 eylül 2018 13:14

  8. Kitap okumayı sevmez ya da saçma bulur, hayatımda böyle bir insan olmadığı için umurumda değil lakin şöyle bir gerçek var ki böyle insanlar doğru dürüst iki cümle kurmaktan aciz oluyorlar.

  22 eylül 2018 13:03

  7. MSN durumlari derlemesi ve watpadden cikan kitaplari okumayi saçma buluyorum.

  22 eylül 2018 12:50

  6. Kitap okumak bence çocuklukta kazanılan bir alışkanlık. Benim ilkokul öğretmenim her gün okuma dersi yaptırırdı bize. Sınıfımızda kitaplık vardı. Kitaplarımızı okuduktan sonra o kitaplığa koyardık ki bizden sonra arkadaşlarımız da okuyabilsin. Tabi okuma alışkanlığı sadece öğretmenle olacak bir iş değil. Öğretmen istediği kadar çaba göstersin, ebeveynler gereksiz ve saçma buluyorsa, çocuk ailesinden görmüyorsa, kitap okuma alışkanlığı kazanamaz, kitap okumanın saçma olduğunu düşünür. Okulda kitabı önüne açar hayallere dalar. burda öğretmenlerin rolü de çok önemli. Zorla şu kitabı okuyacaksın denmesini de doğru bulmuyorum. Bu da kitap okumaktan soğutan bir davranış biçimi. Herkese uygun bir kitap vardır ve o kitabı henüz bulamamış insanlara zorla kitap okutmaya çalışırsanız daha çok soğuyabilir. Bence en güzeli hoşunuza giden türü, yazarı vs bulmak, okuyacağınız kitabı kendiniz seçmek. Başkaları istediği için, popüler olduğu için değil siz istediğiniz için okumak. Ondan sonra zaten zamanla daha çok okumak istiyor insan.

  22 eylül 2018 12:33