sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (0)

17. bence kitap okumak değil okunan kitabın saçma bulunması diye değiştirilmesi gereken argüman.

*yeni nesil aşklı meşkli,içine de tecavüz,töre,mafya,lise,fantastik ürünler(gizlinot: vampir,zombi) wattpad'ten çıkan kitaplar

*saçına abdest suyu değen tellerin gözükmesin sevgilim(?!) temalı din ve aşk dolu 2 satırlık sırf instagrama atılacak kitaplar

*yanık görümce murat övüç,şeyma subaşı seyahatnamesi,gülübik ile #şükür temalı kitaplar

*bilinmeyen zıttırı-fıttırı yayınlarının klasikleri.tamam ucuz 3 tlye satıyorsunuz ama bu nasıl bir çeviri gözlerim kanıyor.klasikleri,bilinen ve düzgün çevirdiğinden emin olduğunuz kişilerden okuyalım lütfen.

*kahve kokulu,gübre kokulu,ter kokulu hikayeler temalı kitaplar ve türevleri.

daha buraya çok yazılır ama neyse.üstte yazdığım kitapları okuyanları saçma buluyorum üzgünüm.safi kağıt israfı çünkü bu kitaplar.

14 mart 15:55

16. Bir insan başkasının yapmaktan zevk aldığı alışkanlığına nasıl saçma diyebilir aklım almıyor. E bana da Instagram hesabında boy boy resim paylaşmak saçma geliyor o halde; ama yapanlara hiç saçma demiyorum. Kitap okumak toplumda resmen ucubelik gibi gözüküyor. Çünkü sayı çok az. İnsanlar işin kolayına kaçıyor. Telefonu ele alıp başkaları nereyi gezmiş diye bakıp gıpta etmek daha kolay geliyor iki sayfa bir şey okumaktan.

Bunun bir de kitap kategorisi bazında saçma bulanı var. Kişisel gelişimi saçma buluyor mesela. Bundan da çok rahatsız oluyorum. Ben kategori ayırmıyorum.

14 mart 02:30 14 mart 02:30

15. kitap okumayı saçma bulanların herhangi bir kitapçıya girip kapağı en güzel olan kitabı alıp çıktıklarını düşünüyorum. 

okunan her kitap insana başka hayatlar ve başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandırır. empati dediğimiz yeti de bu şekilde gelişir ki bunun yanı sıra okuduğunuz her kelime beyninize işlenir ve bu sayede de kelime dağarcığınız gelişir. bu başlığı açanın dışarıda birkaç kelam zor ettiğine çok eminim :) 

14 mart 01:51

14. kitap okumak insana kültür, hayal gücü, dil becerisi kazandırır bence. tabi kitap var kitap var. gülben ergen de kitap yazdı mesela. herkes istediğini yapmakta özgür. kitap okumayanların kitap okumayı gereksiz ilan etmesine karşıyım. kitap okumak (saçma sapan bi kitap değilse) asla gereksiz bir eylem değildir. teşvik edilmesi gerekir. ama kitap okuyanların kitap okumayanları eziklemesine de karşıyım. tamam kitap okumak çok güzel birşey ama bunun fanatizmi de yanlış. birilerini ötekileştiriyosan o kitapları boşuna okumuşsun kardeşim. hangi kitaplari okuyosun bi de bakalım. kitap okumuyo diye eziklediğin adam belki senden daha açık fikirli, bu ülkeye daha yararlı. genelleme yapmamak lazım.

13 mart 11:10

13. ben de okumayanları saçma ve işe yaramaz buluyorum ne olacak peki diye karşılık verdiğim durum. böyle düşünenler kitap falan okumasın zaten. aman ha fazladan iki şey öğrenir de o güzel gözlerimi bozarım, bir de üstüne durduk yere kafam karışır, sonra kalkıp düşünürüm de huzurum kaçar diyenler hiç yormasınlar kendilerini.

ilk argümanları bu devirde kitap mı okunur abi? okuyorsun bitiyor sonra evde yer tutuyor onlar hep diye başlayıp, sen kitap okuyacaksın diye yılda kaç tane ağaç kesiliyor diye devam ediyorlar ya geri dönüşüm konusunda çok biliyorlarmış gibi bana soldan soldan geliyorlar. yeri gelmişken geri dönüştürülen bir ton kağıt veya karton atıkla 17 ağacın kesilmesinin önlendiğini, bu ekolojik dengeyi kurmak ve bu bilinçle hareket etmenin her şeyden önemli olduğunu bilmek lazım evvela. mesela hurda kağıda yeni kitap diye kampanyalar hazırlanıyor bulgaristan'da. önemli olan okumayı destekleyecek şeyleri hayata geçirmek.

elin adamı şehrinde (gizlinot: berlin'de) ağaçtan kütüphane yapıp insanlar kitap okusun diye bookcrossing adıyla bir hareket başlatıyor. insanların kitaplara erişimi kolaylaşsın, kitaplar elden ele dolaşsın okumanın önündeki engelleri kaldıralım diye uğraşıyor, bizde millet kitap okuyana düşman. gerçi bu sistem bir ara bizde de vardı gezgin kitap adıyla sonra yok olup gitti ya neyse. böyle yap, olmadı mı o zaman e-kitap diye bir şey var oradan oku. yok abi ben oradan okuyamam bana zor geliyor. hem zaten kitaplar da çok pahalı nasıl kitap okuyalım diyen apayrı bir tür de var bizde. adam sigara parasıyla ayda kaç kitap alabilecek durumda ona para buluyor, ama iş kitaba gelince kitaplar çok pahalı. o zaman okuyup iade edebileceğin, sonra da gidip yenisini alabileceğin yerler var git oradan alıp oku. hem evinde de yer tutmamış olur böylece. ona da bahane bulmuş ben başkasının okuduğu kitabı okuyamıyorum (gizlinot: wtf?) neymiş ilk o okuyacakmış bir kitabı. sonra iki kelimeyi yan yana getirip konuşmaktan aciz insanlar kalkıp da kitap okumak çok saçma diyor. o zaman yürü git sana cehaletinle mutluluklar deyince de kızma sanki dinine küfretmişim gibi değil mi?

12 mart 17:03

12. eğitimi, kişisel gelişimi son derece destekleyen bir aileden geliyorum. Evlendiğimde çeyizim diye evden çıkardığım eşyalarımdan 4 kolisi kitaptı. Evlenmeden de yeni evine büyük bir kitaplık yaptırmıştım, kitaplarımı yerleştirmek için. İlk çocuğa hamile kaldığımda oda ayarları düşünürken kayınvalidem “o kitaplığı atmıyor musun artık” demişti. Nasıl, dedim “kitap atılır mı” “bilmem okuyor musun artık boştur bence” dedi. Yemin ederim hayatımda yaşadığım en büyük şoklardan biriydi. Okumanın zamanı yaşı yeri olmaz, kitap okumayı saçma bulan insanları çok rahat iki kelimeyi bir araya getirememesinden, herhangi bir konu açıldığında bir iki laf edememesinden, fikir sahibi olamamasından ayırt edebilirsiniz.

12 mart 15:03

11. Hayal dünyası gelişmeyecek olan insan yargısıdır; yazıktır ona..

isterseniz roman, isterseniz şiir kitabı, isterseniz de satirik bir kitap okuyun; hepsinde sonuç olarak sadece birtakım kodlara bakarak kelimeleri algılayıp hayal ediyor ve bilgileri algılıyor, zihnimize yazıyoruz.. bu inanılmaz bir yeti!

bazen aklımdaki bilgi bir filmden/ belgeselden mi yoksa okuduğum bir kitaptan mı hatırlayamıyorum. beyin ne mükemmel organ di mi? Allah eksikliğini göstermesin.

22 eylül 2018 21:16

10. Okurken uykusu geleni de duydum, eski yıllarda çokça okuyup bir anda okuyamaz olanı da, kitabın sonuna kadar okuma Sabri gösteremeyip bir kenara kaldıranı da... ama saçma bulanı ilk kez duydum. Yapılan Onca manasız şey varken, Saçma bulunacak en son aktivite bence.

Gülerim ben buna ehe!

22 eylül 2018 13:14

9. Kitap okumayı sevmez ya da saçma bulur, hayatımda böyle bir insan olmadığı için umurumda değil lakin şöyle bir gerçek var ki böyle insanlar doğru dürüst iki cümle kurmaktan aciz oluyorlar.

22 eylül 2018 13:03

8. MSN durumlari derlemesi ve watpadden cikan kitaplari okumayi saçma buluyorum.

22 eylül 2018 12:50