girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. az önce utc izlerken reklam arasında çıktı. başlığın ilk entrysinde kurulma nedeni detaylı şekilde var. kitaplarınızı idefix, d&r gibi yerlerden almak yerine buradan aldığınız takdirde tedaviye muhtaç hayvanlar için hayvan ambulansı ve tedavi masraflarının finanse edilmesine katkıda bulunmuş oluyorsunuz. (link: https://www.kitapkoala.com kitapkoala.com)

site üzerinden hayvan tedavisi başvurusunda da bulunabiliyorsunuz (sadece sokak hayvanları için). sayfadaki şartları sağlamış olmak gerekiyor.

26 eylül 15:53 26 eylül 15:53

3. geçenlerde arkadaşımın haber vermesiyle keşfettiğim online kitap satış sitesi. bulabildiğim kitapları buradan alacağım bundan sonra. ayrıca bugün 100tl ve üzeri sipariş verirseniz kitap hediyesi var. alışveriş yapmayı düşünüyorsanız kaçırmayın

6 ağustos 12:11

2. Açıklamayı okudum, girdiyi pinledim ve notlarıma kaydettim site ismini. Artık tüm kitaplarım buradan. <3 <3

12 temmuz 18:50


1. Bir hayvanseverin, çocukluk hayali olan hayvan ambulansı projesini hayata geçirmek için kurduğu kitap sitesidir. Kendi açıklamasını aşağıya bırakıyorum ve en kısa sürede alışveriş yapmak için sabırsızlanıyorum 

“Değişiyoruz ve gelişiyoruz. Küçükken hayalim “Bir hayvan ambulansı olsun, yaralananları tedavi etsin.” idi.

Küçük ama başka canlıların acılarını dindirebilecek bir hayal! Sonra bundan 5-6 yıl önce Animal Planet kanalında, Hayvan Kurtarma Timi’nin çalışmalarını fark ettim.

İlk sorduğum soru “Neden bizde yok?” oldu. Zor durumda olan hayvanları tedavi ediyorlar ve acılarını dindiriyorlardı. Köpekler, kediler,atlar, koyunlar, kuşlar ve daha nicesini…

Ne kutsal bir iş değil mi?

Uzun süre bunu nasıl yapabileceğimi düşündüm.

Tüm bunların finansmanı nasıl sağlanırdı?

Sponsorluk finansmanı ya da bağışlar istikrarlı değildi. Para ödemeniz gereken insanları, yapıları, cihazları sürdürülebilir kılmak pek de mümkün değildi. Yıllar sonra kurumların sosyal sorumluluk yaptığı bir modelde değişim gerekiyordu. Yani kapitalizm evrilmeliydi. Bunu düşünerek yaklaşık 20 arkadaşımla beraber bu girişimin altına girmeye karar verdik.

Finanse etmek için de bir model bulduk.

Hem finansmanı hem de yaptıkları fayda yaratmalıydı.

İşte bu yüzden insanların okumasını sağlayacak; Hayvan Ambulansı ve Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir fikir bulduk.

Bunun üzerine isimlendirmenin nasıl olacağını düşündük.

Dünyada adaptasyonu en düşük olan hayvan “Koala”dır. Üstelik çok şirin ve sarılan bir hayvandır. Okaliptus ağacı olmayan hiçbir yerde yaşayamaz ve sadece okaliptüs ile beslenir. O yüzdende okaliptusa sıkı sıkıya sarılır.

Sarılmak ne de büyük ihtiyaç değil mi?

Bizim koalamız kitap kovalasın istedik, o yüzden de Kitap ve Koala sözcüklerini birleştiren, insanların okumasını sağlayan ve de Hayvan Ambulansı ve Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir site kurmaya karar verdik. www.kitapkoala.com adındaki sitemizde her türden kitap satılacak.

Sizden bağış istemiyoruz çünkü bağış istikrarlı ve sürdürülebilen bir model değil!

Eğer sokakta acı çeken hayvanların acılarını dindirmek ve tedavilerine destek olmak istiyorsanız zaten normalde satın almak istediğiniz kitapları www.kitapkoala.com’dan alın. Bu sayede hem kitap okumuş hem de planladığımız sistemi kurmaya yardımcı olmuş olursunuz.

Belki, yüzyıllarca devam edecek bir sistemin de mimarları arasında yer alabilirsiniz.

Şimdi kitap almanız gerekmiyor sadece paylaşarak da destek olabilirsiniz. Unutmayın kötü olan ticaret değil, kötü olan ticaretin kimin çıkarlarına hizmet ettiğidir. Kısacası aynı ‘ticaret’ birçok hayvanın acısının dinmesini de sağlayabilir.

Hepinizi kitap okumaya davet ediyoruz.

 

Umut Kısa

 www.kitapkoala.com“

12 temmuz 18:32