3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar ()
  • medya (1)

6. tatilde koca güneş kremi şişesini taşımak yerine korendy'den vakti zamanında farklı alışverişlerimde dört-beş adet sample'ını sipariş etmiş ve bir kenara koymuştum. şu dönemde kısa kısa tatillerimde yanıma aldım. sample olayı böyle zamanlarda nimetmiş onu anladım :) 

ürüne gelirsek, güneş koruması başarılı ama cilde verdiği aydınlık efekt daha başarılı. bu ürünü en güzel kılan şey bence işte bu verdiği aydınlık etki. ama mucize gibi bir şey beklememek lazım, cildimdeki kızarıklıklar ve lekeler hala var ama biraz daha cildim canlı görünüyor. bu kısmı beğendiğimi söyleyeyim.

sıcak havalarda cildi yağlandırıyor çoğu güneş kremi gibi. ama ciltte hissettirdiği ağırlık -bir süredir hamilton güneş kremi kullanıyorum- hamilton'a ve daha önce kullandığım cosrx'e göre çok hafif. bu yağlandırma da onlara göre daha az ama yağlandırma mevcut yine de.

en büyük sorunu ise ciltten soyulması ve soyulurken beyaz bir tabaka bırakarak kurumuş bir görüntü vermesi. kaç kez eşim yüzün niye beyaz beyaz? ne sürdün yüzüne kalmış şuranda/ buranda? dedi. kötü soyuluyor. elimi yüzüme hiçbir şekilde götüremiyorum bu yüzden :/

büyük boyunu alır mıyım ya da fiyatı bu kadar artmadan önceki fiyatı olsa alır mıydım? maalesef almam/ almazdım. soyulma olayı belki ciltten temizlemek için kolay olabilir ama dışarıda sürekli beyaz beyaz yüzümden soyulması ı-ıh hoş değil :/

edit: daha önceki girdime edit yapmak yerine ikinci bir girdi yazmayı daha uygun gördüm. 

25 ağustos 21:02

5. birkaç haftadır kullandığım bir güneş kremi, yüzünüze sürünce çok hoş bir parlaklık ve beyazlık veriyor, ve kesinlikle cilt tonunuzu eşitliyor. Fakat roacutane sürecimden yeni çıktığımdan olsa gerek altına ne kadar çok nemlendirici sürsem de bir süre sonra pul pul oluyor. kuru ciltler çok bayılmaz ama genel olarak güzel bir ürün ama hasssas cilde sahip olduğum i.in yüzümü tam korumadı gibime geldi. burun bölgemde hafif güneş lekeleri ve çiller belirdi

25 nisan 11:08

4. karma ciltliyseniz çok seveceksiniz bu güneş koruyucuyu. Kuru ciltler sevmez bence ama makyaj bazı olarak bile o kadar güzel ki. Ben kuru da olsam kullanırdım bence. 

yağlı ciltler sever mi ?? Sevebilirler. Çünkü bence tuhaf bi şekilde sebumu üretimini dengeliyor bende kendisi parlak bir losyon olmasına rağmen. Koruyuculuğu da lekeye meyilli olmayan, asit kullanmayan biriyseniz yeterli gelecektir bahar aylarında. Yaz içinse deniz kenarında tabiri caizse yüzüme sıvamak için başka bir ürün arıyorum. 

Ama bu aşkım. O kadar.

20 nisan 11:12 20 nisan 11:44


3. ürün sayfasında herkes şöyle bayıldım böyle bayıldım diye bayağı övmüş ama benim hiç hoşuma gitmedi. iyi ki sample ı varmış da param boşa gitmemiş. bir kere öyle o kadar hızlı emilmiyor. ha önden serum, nemlendirici vs sürmüyorsanız emilir, ona bir şey diyemem. ikincisi ürün cildime oturmuyor, parça parça, beyaz beyaz topaklanmış gibi gözüküyor. üzerine ten ürünü gelince alttan da belli oluyor bu. kısaca hiç mi hiç konforlu değil..

18 nisan 13:09 18 nisan 13:09

3

2. Makyaj altına uygun değil, ağırlaştırıyor, yağlandırıyor. makyajsız da yağlı ve beyaz bir görüntü bırakıyor. Beyaz ve kuru ciltler için uygun olabilir. 

29 mart 22:03

1. klairs markasının 40spf ve pa++ içeren mavi renkteki güneş kremi. güneşten korumayı ve cilt tonunu eşitlemeyi Vaad ediyor. 

aslında losyon dese de bir losyon kadar sıvı değil ama normal bir krem kadar da katı değil, arada bir kıvamı var ve çok tatlı, bebek mavisi bir rengi var. ciltte yayılması ve emilmesi hızlı gerçekleşiyor ama cilt tonunu eşitleme konusunda iddiası hakkında yorum yapamam çünkü dikkat etmedim bu kısma kullandığım sürede. 

oldukça parfümlü, lavanta olduğunu düşündüğüm bir kokuya sahip. parfümlü olması değil de kokusu hoşuma gitmedi. 

cildimde şuna sebep oldu ya da olmadı diyebileceğim kadar çok kullanmadım ama birkaç kullanım için komedon oluşumuna sebep olmadı diyebilirim ancak uzun vadedeki etkisi ne olur bilemiyorum çünkü çeşitli yağ içerikleri mevcut. 

korendy'de tester sayfasında ''gece bakımı için alınabilir'' gibi bir yorum gördüm ve tabii ki herkesin kullanımına kimse karışamaz.

ilgili medya:
1
29 mart 20:53