yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (6)
  • medya (2)
  3

  12. ya çok üzgünüm ama şişirilmiş bir balon.

  büyük tüpünden almıştım, yatıştırıyor mu hala bilmiyorum?

  benim karma cildimde bile nemlendirme seviyesi "hiç yoktan iyidir". ki günlük kullanım için pahalı.

  gözenek tıkıyor gibi ama psikolojik de olabilir, hakkını yemeyeyim.

  kıvamı güzel ama yani etkisi vasat olduktan sonra napayım.

  14 ocak 11:05

  11. testerını yüzüme sürerken gelen kokusu yüzünden ralph (link: https://images.app.goo.gl/kvg45VEpL8DWXYLk9 gibi) kalakaldığım ürün. bu kokuya sahip ne denediysem yüzümün belasını verdi. tam da sivilceleri yatıştırdım derken böyle bir ürün geleceğini beklemiyordum ama artık çok geç. 

  sabah sivilce durumunu güncelleyeceğim. sivilce çıkmazsa bir problem yok, elimin bol olduğu bir vakitte alırım. verdiği his güzel. eğer sivilce çıkartırsa zaten benim hiç olmamıştı. 

  sabah gelen edit: yüzümde sivilce çıkartmadı. yine de alacağım bir ürün değil, mevcut nemlendiricime nazaran yoğun olduğu için sandım ki çok pis nem verir. 

  yok öyle bir şey efendim. yüzüm kupkuru uyandım. güllü esansı sürmediğim için kızgınım şu an. burnumu dahi yeterince nemlendirmemiş. ona güvenip daily microfoliant kullanmış idim bir de. hayal kırıklığı. 

  ama yağlı bir cildi olan, aşırı komedon hassaslığı olmayan kişiler alabilir. içinde shea yağı varmış çünkü, komedojenikliği 0-2 .  belki o tırstığım kokusu da buradan geliyordur. 

  bir de freshly juiced vitamin e mask’i deneyeceğim. elimde bir onun, bir de bunun testerı vardı. ona da yorum yaparım artık. 

  13 ocak 22:42 14 ocak 07:51

  10. Tester boyutunu kullandıktan sonra büyüğünü sipariş vermek istediğim ancak tuzlu fiyatı yüzünden vazgeçtiğim ürün. Testerı bana birkaç gün yetmişti, ilk günde bile güzel bir sonuçla karşılaştım. Esmerim, kızarıklık problemim yoktur normalde ancak bu kremden sonra fark ettim ki kızarmasam bile cilt tonumda bir şeyler değişiyormuş. Kesinlikle dinlenmiş, renk tonu eşit, nemli bir ciltle uyanıyorsunuz ertesi sabah. Bende akne dolayısıyla bölgesel morluklar vardı, onlara da iyi geldi ancak satın alamıyorum işte.

  16 eylül 2020 13:28 28 eylül 2020 11:09


  9. cildi gerçekten yatıştıran, sürdüğünüz anda hafif serinliğini hissettiğiniz bir krem. ben tüm yüze nemlendirici olarak kullandım, herhangi bir ağırlık yapmadı hatta bu zamana kadar karma ciltte t bölgemin en dengeli durduğu krem bu oldu. ama fiyat performans olarak tekrar tekrar alabileceğim bir ürün değil, o yüzden yalnızca asit kullandığım zamanlar sakinleştirmesi için kullanıyorum.

  26 mayıs 2020 00:06

  8. Kızarıklık yatıştırma vaadini kesinlikle yerine getirdi bende. Hassas bir cildim var ve rutinimde Cosrx BHA Blackhead Power Liquid yer alıyor. Özellikle asit kullandıktan sonra gece uyumadan kızarıklıklarımın üstüne pıt pıt sürüyorum sabah Yumuş bir ciltle uyanıyorum. Bayağı da bereketli bir ürün. Tüm cilde uygulanır mı bilmiyorum ama kızarıklarla başınız dertteyse kesinlikle şans verilebilir 

  12 mayıs 2020 20:14

  4

  7. 2-3 tane 3 ml'lik testerını kullandığım yatıştırıcı krem.

  ben sadece sivilce ve kızarıklıklar üzerine uyguladığımdan dolayı testerlarını baya bereketli buldum. sivilcelerimi çoğu zaman dayanamayıp sıktığımdan ve kızarttığımdan dolayı etkisini gözlemleme fırsatım oldu. geceden kullanıyorum ve sabahına cildim yatışmış oluyor. kızarıklıklar azar azar açılıyor. sivilcelerden kurtulamazsam küçük boyunu bir indirime denk getirip almayı düşünüyor(d)um, güncel fiyatına bakarken artık almaktan vazgeçtim çünkü 30 ml ürün 196,9 tl olmuş. en son fiyatına baktığımdakiyle şu anki fiyatı arasında fark var, korendy fırsatçılığı ne diyelim. sonuç olarak bütçeniz varsa ürün güzel, vaadini yerine getiriyor(gizlinot: yiğidi öldürelim ama hakkını da yemeyelim).

  25 nisan 2020 17:03

  5

  6. Kızarıklıkları azaltmayı destekleyen,cildi yatistiran ve tedavi eden, Guaizaulene ve Centella Asiatika özütü içeren krem.Makyaj altında olsa bile cildinizin iltihaplı kısımları üzerinde ince ve koruyucu tabaka oluşturarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur diye de vaatleri var. Yanak bölgemde kızarıklık oluştuğu zaman kullanıyorum, cildimin ısısını anında düşürüyor. Bolgesel uygulamakta fayda var. Nemlendirici krem gibi kullanilmamasi gerekiyor. Tahris olmus her bolgenizde kullanabilirsiniz anında etki gosteriyor. Icerisinde peptitlerde var, benim cildim cok iyi anlasti.Memnun kaldigimi söyleyebilirim fakat 60 ml fiyatı 208 tl. Bu kremi satın aldıktan sonra benzer özellik ve işleve sahip a'pieu madecassoside kremine denk geldim, o da aynı şekilde kızarıklık ve yatıştırıcı özelliğine sahip. Şimdi bu ikisini karıştırıp kullanıyorum. Bitince fiyatından dolayı tekrar alır mıyım bilmiyorum. A'pieu bunun yari fiyatı sanırım onunla devam ederim.

  ilgili medya:
  1
  23 ağustos 2019 21:26


  5. Dikkatli olun yazısıyla geldim. 

  Çok övülen ve mucizevi denilen bu kremi merakıma yenik düşüp aldım, bir haftadır da kullanıyorum. Dün artık ayıkıp kullanmayı kestim. 

  Normalde pek huyum değildir içeriğine bakmadan cilt bakımı alışverişi yapmak ama güvendiğim pek çok kişi memnun kalınca almış bulundum artık. İçeriğinde meğerse Butyrospermum Parkii varmış. Yani Shea butter. Bu yağın komedojeniklik derecesi 0-2 diye geçer genelde. Ama benim cildime nedense hep 2 şiddetinde etki eder. Ne zaman içeriğinde shea yağı olan bir ürün denesem sonuç beni şaşırtmaz. Pek çok sivilce çıkartırım. Gözeneklerim tıkanır. Ağrılı şişkin şekilde deri altında volkanlar meydana gelir.

  Aslında ürün güzel. Tüm yüze uygulanacak bir nemlendirici niyetiyle kullanılmıyor. Hassaslaşmış ve kızarmış bölgelerin yatıştırılması için üretilmiş bir formül. Baktığınızda çok değerli içerikleri var (guaizaulene ve Centella Asiatika) ve kendi rengindeki ve adındaki blue da guaizaulene özütünden geliyor. 

  Aklımı çelen intoleranslı ciltlere uygun bir nemlendirici olmasıydı. Dediğini de yapıyor. Kızarıklıkların yatıştığını ve arkasında yumuşacık histe bir doku bıraktığını söyleyebilirim ancak bu etkileri daha az ödeyerek bioderma sensibio ar nemlendiricimde de görüyorum zaten ben. Üstelik sivilce de yapmıyor.

  İçeriğine bakıp kendi cildinin toleransını iyi bilen biri için mükemmel olabilir bu krem. Ancak bir nemlendirici değil de “spot treatment” olduğunu unutmamak gerek. Zaten fiyat/gramaj hesabı da sürekli alınıp tüm yüze uygulama açısından pek sevimli değil. 

  ilgili medya:
  1
  17 mayıs 2019 09:16

  4. Cildi onarmayı vaadeden bir ürün. Aşırı yağlı yapısı ile onarmak şöyle dursun bende sivilce bile yaptı. Yağlı cildi olanlara önermiyorum.

  22 mart 2019 15:29

  3. cildi onarmayı ve kızarıklığı yatıştırmayı amaçlayan centella ve guaizaulene gibi bitkesel içeriklerle formüle edilmiş kore menşeili nemlendirici krem. içeriğinde kullanılan formüller yara iyileştirmede kullanılan bitkisel özütler aslında. kremin vaadi leke geçirmek değil fakat kızarıklığı nötralize ettiği için cildi aydınlattığı doğru. aktif sivilce kızarıklıklarını, egzama gibi kuruluk problemlerini yatıştırıyor, rozalı cilde de iyi geleceğini düşünüyorum. tüm yüze sürmek için üretilmiş bir krem değil aslında, problemli bölgeler üzerinde kullanılması öneriliyor. mavi renkli ve yumuşak bir kıvamı var, çok az alarak tüm cilde yedirmek mümkün, cilt tarafından çok kolay emiliyor ve sabahında cildi pamuk gibi yapıyor. hem sivilceli hem de kupkuru cildimi çok güzel yatıştırdı ve kendine getirdi. şu sıralar asit kullanımı sonrası cildime uyguluyorum, hassaslaşan ve kızaran cildimi rahatlatıp yatıştırıyor. onun dışında nemlemdirici olarak sabah-akşam kullanım için biraz ağır olabilir. elimin altında olmasını istediğim, sevdiğim bir nemlendirici.

  edit:düzeltme

  21 mart 2019 16:27 21 mart 2019 16:37