yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • oylar (29)
  • medya (3)
  5

  35. Bana kalırsa para iadesi istemeyin. açıklamada  5-10 dolar masraf düşebilir gönderim sürücinde Deniyor. 10 dolar zaten 80 lira. Ne anladım ben bu işten? Hediye çeki isteyin daha mantıklı. 

  4 mayıs 14:22 4 mayıs 14:22

  1

  34. gün geçmiyor ki bir kore güneş kremi patlamasın. neymiş efendim kore regülasyonları pek bir ağırmış, kore fda'sı da çok mükemmelmiş, yok efendim sizi savcılığa verecemmiş, babamlar da çok zenginmiş, avrupa'da da oluyormuş da biz duymuyormuşuz. yahu güneş kremi dediğin sağlık ürünü, durduk yere kimse çok iyi nemlendiriyor diye güneş kremi sürmez herhalde. bu ürün çıkarken bu eli maşalı kore fda nerdeymiş acaba?

  ben açıkçası pek çok kore ürününün hafif dokulu, bol boş vaadli, hafif parfümlü bir nivea cold creamden öteye geçtiğini düşünmüyorum. bir daha da tövbe. ayrıca hafif dokulu güneş kremi diye birşeyin olamayacağını da anlamış olduk, varsa da böyle patlıyor.

  yiğidi öldür hakkını yeme, parayı iade edeceğiz demeleri çok güzel, bakalım edecekler mi.

  4 mayıs 13:31 4 mayıs 13:33

  33. klairs güneş koruyucularının spf oranlarıyla ilgili açıklama yapmış, maalesef çok düşük olduğu için (spf 18-22 aralığındaydı yanlış hatırlamıyorsam) piyasadan kaldırıyorlarlarmış.

  daha önce almış olanlara da da para iadesi yapılcakmış. süslülere duyurulur

  3 mayıs 17:35


  4

  32. Güneş kremi skandalı patlamadan evvel samplelarını deneyip çok beğenip tam boyunu sipariş etmiştim. Koruması purito gibi düşük çıktığı için yazın kullanmayacağım. Evde ve kışın kullanarak tüketmeyi düşünüyorum. Leke sorunum olmasa çok dert etmezdim ama riske atamıyorum. Benim için çok harika bir üründü, içinde niacinamide olması nedeniyle de özellikle tercih etmiştim. Leke baskılamada koruması düşük olsa da başarılı olduğunu düşünüyorum. Yazın yollarımız ayrılıyor ama yine kavuşacağız klairs soft airy UV essence spf 50+ (!)

  9 nisan 01:09

  31. sanırım bu ürünü bir tek ben beğenmedim. ürün cildimin üzerinde tabaka halinde kalıyor ve sürmesi çok uğraştırıyor. ayrıca sürdükten bir süre sonra cildim kurumaya başlıyor. sevmedim kısacası. purito skandalından sonra da spf'inden emin olamıyorum. tekrar almam.

  15 şubat 16:37

  30. bu ürünle ilgili söylenecek her şey söylenmiş, bende 20 ml'lik olanı var, yemeden içmeden kesip tam boyunu almayı düşünüyorum :d.

  daha önce kullandığım güneş kremlerinin yüzümde bıraktığı berbat his ve sivilceler sebebiyle güneş kremi kullanmayı bırakmıştım. ama rutinime asit içeren ürünler eklediğim için kullanmam gerekiyordu ve gördüğüm olumlu yorumlar sonucu bu kremi tercih ettim.

  ne bir beyazlık, ne yağlı bir his bırakıyor. daha önce kullandığım güneş kremleri gibi ağır da değil, yapısı çok ince ve emiliyor hemen.

  cruelty free olması da artı bir özellik.

  30 ocak 13:53

  29. Büyük bir hevesle aldım yüksek faktör, pa vs olması sebebiyle ama bu ürün kadar komedona sebebiyet veren bir şeyle daha karşılaşmadım hayatımda. Ki benim sadece alnımda komedon vardı çenemde komedon var oldu, bu üründen sonra. Karma ciltler extra extra düşünsün bu ürünü alacakken. Bunun yanında beyaz leke bırakmıyor, soyulmuyor falan ama birkaç güneş lekesiyle karşılaştığım gerçeğini de değiştirmiyor cildimde ne yazık ki. Bir daha almam alan karma-yağlı ciltliye de engel olurum. 

  19 aralık 2020 19:44


  28. purito centella unscented sun spf 50 pa ++++(!) ile aynı oranda, aynı güneş filtreleri içeren güneş kremi. ancak incidecoder.com kurucusu bu kadar düşük oranda filtre kullanımına güvenemediği için (toplamda %5 güneş filtresi içeriyor) avrupa standartlarına uygun gereken testi yaptırıyor ve sonuç olarak purito güneş kreminin koruyuculuğu sadece spf 19, uva koruyuculuğu (ppd) ise sadece 9,1 gibi komik bir rakam çıkıyor. klairs güneş kreminin de düşük koruyuculuğa sahip olduğunu düşünüyorum çünkü yukarda da belirttiğim gibi aynı filtreleri aynı düşük oranda içeriyorlar ve formülasyonlar farklı olsa da bu kadar yüksek koruyuculuğa sadece formülasyon farkıyla ulaşamazsın. öyle bir şey mümkün olsaydı dermokozmetik markalar çoktan üretmiş olurdu bu tür güneş kremlerini. kore markalarına güneş kremi konusunda güvenilirliği de şüpheye düşmüş oldu bu şekilde, umarım sağlık bakanlığı da artık menşei kore olan ve koruyuculuğunu olduğundan yüksek gösteren markaların satışını durdurur.

  merak edenler için (link: https://incidecoder.com/purito-controversy )

  4 aralık 2020 00:52 4 aralık 2020 00:55

  4

  27. Bu hafta bitirdim ve başka bir ürün araştırma ihtiyacı hissetmeden tekrar bu ürünü satın aldım. Favori güneş kremim diyebilirim. Fiyatı diğer kore markası güneş kremleriyle hemen hemen aynı olmakla beraber gramajı daha fazla olduğu için daha uyguna gelmiş sayılıyor aslında.

  Beyaz kalıntı bırakmıyor,sivilce kesinlikle çıkarmıyor, nemlendirmesi yeterli ve kıvamı çok iyi. Karma cildim için günlük olarak ayrıca nemlendirici kullanmak yerine bu güneş kremi ile nem ihtiyacını karşılıyorum- kuru ciltler için yeterli gelmeyecektir-

  Cosrx mi klairs mi arada kaldıysanız kesinlikle bunu tavsiye ederim.(bkz: cosrx aloe soothing sun cream spf50 pa+++) Artısı; cosrx 50ml, klairs 80ml. Fiyat olarak daha avantajlı gelmiş oluyor. Ayrıca klairs ciltle bütünleşip nemlendirme sağlarken cosrx cildinizden soyuluyor, elinizi attıkça çok hafif dökülmelere sebep oluyor ve klairs daha çok nem sağlıyor :)

  Bir güneş kreminden bekleyeceğiniz her şeyi karşılıyor. Yine de daha az nem içeren bir güneş kremi istiyorsanız Klairs-Mid Day Blue UV Shield tercih edebilirsiniz.

  16 kasım 2020 01:46

  26. İki kere testerını deneyip memnun kalmamla beraber, bir ay önce Trendyol indirimden kargo dahil 160tl'ye satın aldım. Çok düzenli olmasa da dışarı çıktığım zamanlar kullanıyorum. Cildim karma ve hassas, tester denediğim zamanlar, bunun t bölgemi yağlandıracağını düşünmüştüm ama sürünce mat duruyor. Sadece akşama doğru biraz da olsa alın bölgemde parlama oluyor. Ben kıvamını ve sürüşünü sevdim, ayrıca 80ml olması da ürünü cazip kılıyor, elimdeki bitince indirimden almak isteyeceğim bir güneş kremi.  

  12 kasım 2020 12:29