yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (0)

  38. en yakın arkadaşlarım genelde koç kadınları olmuştur ve en çok kazığı da bunlardan yemişimdir. yine de yediğim kazıkları bir kenarı bırakıp objektif olarak, tanıdığım koç kadınlarında gözlemlediğim özellikler şöyle; bir kere çok inatçılar. bu karşısındaki onun gibi düşünmek zorunda inatçılığı değil tanıştığım hiçbir koç kadını düşüncelerini empoze etmeye çalışmazlar ama kendi bildiklerinden de şaşmazlar. sizin ak dediğinize kara derler ve onun ak olduğunu bilseler bile kara demeye devam ederler inatlarından. aslında çok iyi annelik yapıyorlar, disiplinli ve sertler ama bir o kadar da sevgi dolular. sevdikleri için kolay kolay fedakarlık yapmazlar ama fedakarlık yapmadan da yardımcı olmayı bilirler. kendilerinden alıp başkalarına vermezler, bu özellikleri bazen bencilliğe kaçar ama onlara hak veriyorum bu konuda, keşke ben de kendimi düşünebiliyor olsam koç kadınları gibi. çok hareketlidirler, yerlerinde duramazlar ve enerjileriyle kendilerini herkese kolayca sevdirebilirler fakat biriyle çatışsın ona da hayatı dar ederler. sivri dillidirler, laflarını esirgemezler. emir almaktan nefret ederler. “yapar mısın?” yerine “yapsana” derseniz yapacağı varsa da yapmazlar. birileri tarafından terk edilince üzülerek değil sinirlenerek tepki verirler. insanları farkında olmadan kırarlar, bunun sebebi yine önce ben demeleri, bencillikleri. tabi bunu karşısındakileri kırma isteğiyle yapmazlar. tanıdığım koç kadınlarının aşk ve arkadaşlık ilişkileri hep uzun sürmüştür ama sonu felaket bitmiştir çünkü dediğim gibi üzülme değil sinirlenme şeklinde tepki veriyorlar. flört döneminde karşıdan hareketlilik beklerler, kendilerinin bir adım atması için flörtlerinin on adım atması gerekir. kapalı kutudurlar, kendilerini kolay kolay açmazlar. kendilerini açtıkları insanı da bir yerden sonra düşman olarak görmeye başlayabiliyorlar çünkü onlara zarar verebileceklerini düşünüyorlar. ona göre hareket etmenizi bekler, size nadiren ayak uydururlar. 

  hala çok yakın koç arkadaşlarım var, hepsini çok severim. geçmişimde yollarımızı ayırdığımız koç kadınlarına da hala saygı duyarım. yaşanılan kötü şeylere rağmen yanımda durup bana destek oldukları da çok oldu. yalnızca biraz sivriliğinizi törpüleseniz mi acaba sevgili koç kadınları, öyle çok daha güzel olacaksınız

  21 mart 16:29

  37. Aslanla neden bu kadar kıyaslandığına anlam veremediğimdir.

  Oysa bir koç olarak en çok aslanla anlaşırım. İki burçta da lider özelliği yüksek doğru. Ama birbirlerini tamamladıklarını düşünüyorum. Koçun hızı ve aslanın estetik anlayışı birleşince, muazzam bir organizasyon gücü ortaya çıkar. İkisi de ortama girdiği an dikkat çeker. Koçun sadece hırsı biraz daha yüksek. Bir de aslan daha zarif bence, koç kadınlarını daha maskülen buluyorum. Sekse düşkünlük konusunda aslanı estetik algısı yüksek olduğundan bir ön sevişme sayarsak, koç ateşiyle,hırsıyla orgazm demektir. (gizlinot: Ahlaksız benzetmeler kalp ben .d)

  Bazı astrologlar kişilerin burclarındaki özelliklerin hepsini aynı anda taşımadıklarını, her 10 yılda bir o burcun baskın bir özelliğini daha çok taşıdıklarını belirtir. Buna inaniyorum. Çünkü ilkokul,lise dönemi inadı,egosu, bencilliği ve hırsıyla tanımlardı insanlar beni. Üniversitede esprili, atak,lider organizasyoncu ve maceraya düşkün yönümü keşfettim. O gereksiz inat, gereksiz gurur ise kesildi. Hala önce kendimi düşünürüm. Bunu ise uçaktaki oksijen maskesi olayına benzetirim. Ben önce kendimi sağlama almazsam çevremdeki kimseye el uzatamam, önce kendi huzurumu sağlarsam ortama neşe saçıyorum.

  İşler konusunda sabırsız, duygu ve tepkiler konusunda sabirliyimdir. Bencil olarak tanimlansak da her ortama uyum saglayabildigim için herşeye evet derim, hayır demem inanılmaz zor. Bunu da yine kendi huzurum için yaparım. Aman en kötü nolcak ki denemiş oluruz diyip herşeye evet derim. Fakat sinirim terstir. Yani ortamın neşesinden ortamın fırtınasına dönebilirim. Yakıp yıkmak derler ya bizzat o. Çok kötü kalp kırarım. Ama ao rahatlamaya birlikte sinirim saman alevi gibi pısar ve söner. Çok kötü bir özellik. Çünkü insanlar sonra buna anlam veremiyor.

  Kin tutmak da sıfır. "Kendime yük etmiyorum hiçbirşeyi oh ne güzel." desem de bazen insanlara, bana kazık atmak için ikinci şansı tanımak demek bu ve hiç doğru değil aslında.

  Dürüstlük konusunda oğlak burcu ile yarışır. Çünkü doğru bildiğimi içimde tutarsam çatlama durumu yaşıyorum. Patavatsızlık seviyesinde olmadım hiçbir zaman. (gizlinot: Patavatsız koç arkadaşım çoktur ama bu da ner bir özelliği burcun )

  bana dürüst olmadığını hissettiğim kişiye bir daha asla güvenmem. İsterse ağzıma sıçsın ama bana dürüst olsun.

  Sadakat seviyem çok yüksektir. Koçlar flortoz olur doğru, çevremde beğenildiğimi hissetmeyi çok severim. Ama o kadar. İlerisi asla olmaz. Tek mesele beğenilmek, karşıdakine asla çekim duymam, beğenilmek benim egomu okşadı ya tamam bitti, karşı taraf istediği kadar yakışıklı, çekici olsun benim umrumda olmaz. Hayatta sadece sevdiğim adama böyle bakarım, sadakat duygum çok yüksek. (gizlinot: Çok ilginçtir ki en sadık burç sıralamasında koç 1, oğlak 2, başak 3 diye gidiyordu. Koçlar flortoz doğru ama dürüstlüğe verdiği önem yüzünden de aşırı sadıktır ) dürüstlüğüne inanmadığım adamla asla yapamam.

  Sevdiği insan kendinden baskın olmalı yoksa bir koçu zor elinde tutar. Koç hükmettiğini değil mücadele ettiğini sever, ona çekim duyar. Sadakate verdiği önem yüzünden kıskanç olabilir, bunun kaynağı başkalarını kiskanmasindan değil, kendine yalan söylenmesi ihtimalinin kendinde yaratacagi yıkımdan korkmasindandir.

  Ah bir de mücadele hırsı var ki, başıma gelen herşeye "olsun beni güçlendirdi" mantığını katıyor. Bunun faydasını çok gördüm. Her olaya güçlendiren birşey mantığıyla bakıp "oo hadi bunu da atlattin bak hayat işte bu" diye yaklaşırım. Hayat enerjim sonsuzdur. Nefes aldığım sürece umut var demektir.

  En kötü yanım sabırsızlık. Ataklık nedeniyle bir işe (gizlinot: Hele de cesaret gerektiriyorsa önce ben atlarım, inanılmaz haz veriyor kimsenim cesaret edemedigine cesaret etmek. Başıma bu yüzden çok iş açsam da .d) hemen başlarım, ilk süreç çok hızlı ilerlerim, sonra ani bir sıkılma ve işi bırakma ve bundan asla pişman olmama .d (gizlinot: Çünkü amaan önemli olan benim ne istediğim mantığı .d)

  20 ocak 18:48 20 ocak 19:22

  36. hiçbir zaman aslan kadını gibi iyi yönetici olamayan kadındır. keşke ben merkezli oluşun hakkını verse dedirtir.

  boğucu kıskançlığı ve hasedi vardır

  birini ne kadar severse sevsin kolayca gururlanıp kırmaktan çekinmez

  huyuna gidildiğinde çok mutlu eder ki bu tavır da ufak bir tartışma sonrası söner

  düşmanın koçu iyidir çünkü altta bırakıp delirmesini izlemek komiktir zira konu ne olursa olsun tek isteği egosunun tatmin edilmesidir...

  19 ocak 20:51

  35. Koc burcu olarak bu girdiyi doldurmak istedim. Kendi kisisel ozelliklerimle burcun karakteristik ozelliklerinin birlestigi noktalari belirterek yazacagim. Koc burçdaşlarım belki empati kurabilir. 

  Her seyden önce kendimi önemserim. Ancak bu koc burcu kadinini anlatirken kullanilan “bencil” ifadesi seklinde degildir. Kendime odakliyimdir ama ailem arkadaslarim mutlu olsun diye her seyi de yaparim. İtici gelse de evet egom var. Ancak yasim ilerledikce egoyu saklamayi veya daha mutavazi olmayi ogrendim. Egoyu olumsuz bir ozellik olarak gormuyorum. Herkesin egosu olmali kendine deger vermeli. Ancak bence en kotu ozelligim cabuk sinirlenmek. Ufacik bir seyden bazen daglari devirebiliyorum. Sonra pisman oluyorum. Koc burcu ortak ozellikligi bu ani alevlenme oluyor zaten. 

  İyi yanlara gelirsem, cok acik sozluyumdur. Cinlik kurnazlik pesinde olmam beynimde neyse dilimde o olur. Dobralik aslinda guzel bir ozellik olsa da maalesef bu da itici olabiliyor. Eglenceliyimdir surekli yeni seyler denemeyi, gezmeyi, yaratici seyler bulmayi, insanlari organize edip keyifli vakit gecirmeyi cok severim. Bu biraz da liderlikle de alakali. Bavul topla gidiyoruz dense nereye demeyecek bir macera ruhum var. Dostluklarim kalicidir. Birini sevmezsem belli ederim ve hayatimdan kolayca cikaririm. Kalan insanlar kalici olur. İnatciyimdir bir konuda tartisiyorsak hakli cikana kadar susmadigim olur. 

  19 ocak 03:54

  34. atanamamış aslan burcudur. 

  5 ocak 14:01

  33. koç burcu kadını olmaktan mutluyum gururluyum anlaşıldığı üzere kendini seven ben merkezci biriyim :) yönetmeyi ve yönlendirmeyi sever koç burçları... Sözüm dinlenmediğinde hasta olurum. Napalım bizde böyleyiz işte; koç kadınını sevmek zordur. ama hiç bir koç görmedim ben mantıksız olsun. Sevilesi insanlarız.

  6 eylül 2018 00:21

  32. son zamanlarda o kadar ağlak oldum ki.. balık burcu olacakken koç olmuşum ben asdadsf

  31 temmuz 2018 11:49

  31. Bir şeyi kafaya koydu mu başının etimi yeme suretiyle onu yaptırana kadar ölür ya da öldürür.Sabırsızlığıyla kendi yanlış yaptığı yetmiyor gibi yakınlarına da yanlış kararlar aldırır. Çünkü önce karar verip  sonra düşünmek doğasında vardır.bir de iddialaşması var bu kadının, tamamen yanlış bir bilgiyi adı gibi biliyormuşcasına savunur ağzın açık kalırsın,bilgili kültürlü koç kadınlarında dahi buna şahit oldum. Konu iddia kazanmak olunca gözleri dönüyor.Dobralıklarını ve politik olamayışlarını severim ama bu kadınlara uzun süre maruz kalmamak gerek çünkü darlıyorlar,bunaltıyorlar.

  30 temmuz 2018 23:07 30 temmuz 2018 23:18

  30. güleç, sıcakkanlı ve enerjik kadınlardır. çekici olurlar. koç burcu başı simgeler, o yüzden oldukça zekidirler de. tuttuğunu koparan, iş bitirici tiplerdir. başarılıdırlar, kapasiteleri yüksek olduğu için iyi bir eğitim ve kariyer sahibi olabilirler. onları kolay kolay üzgün göremezsiniz, her zaman toparlanmayı bilirler, hayata devam etmenin bir yolunu mutlaka bulurlar. böyle olmak lazımdır zaten. yoksa her darbede yere yıkılır insan... başlangıcın, ilklerin burcu olduğu için hiçbir burçta olmayan yenilenme, küllerden doğma yeteneği ve iyimserlik, koçlarda vardır. heyecanlıdırlar, sadece yüz ifadeleri değil, gözbebekleri bile heyecanla parıldar sanki.

  çok sevecenlerdir. bu sevecenlik, asla göstermelik ve yapay değildir. sevgilerinde son derece içtendirler. zaten bu kadar mert bir kadın, istese de yapay davranamaz.

  koç kadını bir yakın arkadaşınız veya akrabanız varsa bilin ki en zor zamanlarınızda bile sizinledir. iyi günde, kötü günde sizi ilk arayıp soran hep odur. doğum gününüzü kilometrelerce uzakta olmanıza rağmen her yıl ilk kutlayan kişi olabilir mesela. sevdiklerine karşı çok düşünceli davranır. ömrünüzde çok az kişiden görebileceğiniz şefkati, iyiliği ve yardımı koç kadınından görebilirsiniz. öyle kol kanat gererler ki size, duygulanırsınız bu fedakarlık ve sıcacık sevgi karşısında.

  çok sosyallerdir, çeşit çeşit pek çok insanla kolayca dostluk kurabilirler. asla kötü kalpli değillerdir, fazla dobra olmaları sizi yanıltmasın. içi dışı bir kadınlardır. güvenirim onlara. koç erkeğinden daha çok güvenirim, koç erkekleri hakkında iyi şeyler düşünmüyorum yalnız... koçun kadını iyi de erkeği kötü.

  kendimi övmüyorum bu arada, ben koç değilim. teyzem tam bir koç burcu kadınıydı, oradan biliyorum. onu çok özlüyorum, huzur içinde uyusun...

  11 temmuz 2018 22:39 11 temmuz 2018 22:55

  29. Kız kardeşim ve annemdir ve ikisinin de yukseleni başaktır artık annem nasıl denk getirdiyse. Benim burcumun zıttıdır koç burcu. Anlaşması zor bence çünkü biraz dediğim dedik çaldığım düdük derler. özellikle kız kardeşime laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor, ergenliğin de etkisi var sanırım bunda. Aynı odada bazen birbirimizi yiyoruz bu yüzden. Tezcanlıdır birşeyi yapacaksa hemen yapar, üşenmez, düzenli ve çalışkandır. Çok konuşur bazen kafa ütüler ama annem böyle değildir. İnatçı ve hırslı ikiside ve çabuk sinirlenen yapıları var ve kindar olabiliyorlar. Kız kardeşim çok eğlencelidir her ortama ayak uydurur ve kendini sevdirir, bazen benim arkadaşlarımla benden iyi anlaşır, arkadaşlarım 'berrak'ıda getirseydin' derler. Her halükarda ikiside canımın parçasıdır başka koç burcu tanıdığım kadın da yok zaten

  11 temmuz 2018 21:39