yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  21. Şu ana kadar hiç kullanmadığım ürün tipi

  24 kasım 2022 11:54

  20. ciğerlere etkisi olduğunu düşündüğüm ve tecrübe ettiğim ürün.

  güzel kokuları severim, oda spreyleri, tütsüler vs. kullanmayı sevmişimdir. fakat konu kokulu muma gelince hep aynı şey oluyor: oda büyüklüğü ve mum miktarı farketmeksizin her kokulu mum yaktığımızda nefes almakta güçlük çekiyoruz. böyle sanki ciğerlerimize o kokuda bir sıvı doluyormuş gibi oluyor. arkadaşlarımın bir kısmı bunu bilse de bazıları bilmeden bana kokulu mum hediye ediyorlar, kullanmadan ya veriyorum ya da veriyorum yNİ 1 kere atmışımdır.

  size de demem o ki kendinize ve evinizde -hele de devamlı- kulladığınız ürüne dikkat edin.

  19 kasım 2022 00:29

  19. Geçen sene yankee'nin oldukça pahalı mumlarından almıştım ancak kokusu o kadar yoğundu ki beni rahatsız etti. Daha sonra internetten merak edip baktım (yankee için bakmadım); kokulu mumlardaki benzen artıkları insan sağlığı için kanserojenmiş. Bu mumu da sadece balkonda kullanıp bitirdik ve bir daha kokulu mum almadım. Alırsam da sadece soya mumu almaya karar verdim.

  18 kasım 2022 22:24


  18. Normalde astımım yüzünden kokulu mumlarla arama uzun bir süre mesafe koymuştum Ancak bugün o mesafeyi kaldırdım. Saçma sapan yanıp asla kokutmayarak beni kokulu mumlardan soğutan 12 liralık rossmann mumlarından sonra, Asıl amacımın hindistan cevizli kolonya stoğunu kontrol etmek olduğu lcw home'da bir güzelliğe rastladım. Hani şu mobilya mağazalarında bir tane çubuklu oda kokusu olur ve lüks lüks kokar ya, o kokuyu buldum, paçuli kokulu mum. Normalde kokulu mumda bütçem 25 lirayı aşmazdı, ancak bu yıl kendime bir yılbaşı hediyesi alayım derken görünce aşırı sevindiğim hindistan cevizli kolonyayla birlikte 40 liraya o mumdan aldım. Kapaklı, kesinlikle çok yoğun kokuyor yakmasanız bile ki yakmayıp kapağı açık şekilde dursa bile çok güzel kokutur ve 15 20 dakika yanması yeterli dedi görevli. Bu sefer kokulu mumda paraya kıydım.

  ilgili medya:
  1
  9 aralık 2021 13:58

  17. ikea'nın cam kaptaki mumlarının grisini denemiştim ama hiç kokmuyordu. Daha sonra (link: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.instagram.com/candlemandle/&ved=2ahUKEwip_9C09L7mAhW986YKHUYQDKEQjjgwAXoECAEQAQ&usg=AOvVaw2CuFOBBjbus7dZI8-8XDYf Candle mandle) mumları denedim. Kendisi soya mumları üreten bir marka. Çeşitli boylarda ve kokularda mumları var. Küçük boylarından 2-3 tane alıp odanın farklı köşelerine yerleştirebileceğiniz gibi büyük boy da tercih edebilirsiniz. Ambalajları çok güzel, kokusu çok yoğun değil ama daha küçük odalarda çok güzel yayılıyor. ben en çok amber kokusunu seviyorum. Özellikle yatak odamda kullanıyorum. hatta banyo yaptıktan sonra mum yakıp, vücuduma krem sürme gibi bir ritüel edindim. Huzurla uykuya dalıyorum böylece.

  18 aralık 2019 17:43 18 aralık 2019 17:43

  16. Bazıları için tam bir migren azdıran.

  17 aralık 2019 21:00

  15. bu başlık hafızamda çeşit çeşit kokular uçuşturdu. sakinleştirici özelliği ve duygular üzerindeki adeta kuş tüyü etkisi dışında çok hoş bir aksesuar aynı zamanda. En sevdiklerim;

  Jo malone: Lİme Basİl & Mandarİn, Red Roses

  yankee candle: beach walk, black coconut, vanilla cupcake...yankee candle'ın kalbimde yeri bambaşkadır. Tepe home'da satıldığı zamanlar saatlerce bu markanın mum reyonunda gezer onlarca koku arasında kaybolurdum. en sevdiklerimi alır özellikle küvet odalı tatillerim için valizime bile atardım.

  atelier rebul: pera, yasemin

  zara home: BLACK VANILLA, GINGERBREAD

  yorgun bir günün ortasında ya da gün sonunda keyifli, dingin bir müzikle, bazen bir kadeh şarap, bazen de bir fincan kahvenin eşlik ettiği sihirliği ışıklar benim için.

  17 aralık 2019 14:33 17 aralık 2019 14:34


  14. Evimde çok fazla mum bulundururum kokulu/kokusuz ayırt etmeksizin. Fakat yankee candle benim için apayrıdır. Öyle ki yurtdışında yaşayan dostlarım hediye olarak getirirler. Evin ambiyansı benim ruh halimi oldukça etkiliyor. Ne zaman sakinleşmek huzur bulmam istesem mumlarımı yakar, çayımı elime alır, müzik dinlerim. Biraz olsun her gün her saat maruz kaldığımız floresan ışıklardan uzaklaşmak insana gerçekten iyi geliyor.

  16 aralık 2019 21:17 16 aralık 2019 21:44

  13. sonbahar ve kış aylarında sanırım en fazla kullandığım nesne. en favorimlerim, (link: https://www.diptyqueparis.com/en_uk/l/home/scented-candles.html diptyque) ve (link: https://www.jomalone.co.uk/products/3560/for-the-home/home-candles jo malone). pahalı mumlar ancak her sene boxing day veya black friday indirimlerinden birer tane satın alabiliyorum bütçem elverdiğince. yakmaya kıyamama gibi bir durum söz konusu evet ancak, bu mumlar o kadar yoğun ki bir odayı yakmasanız bile kokusuyla doldurabiliyor (gizlinot: ama tabii yakıyorum, dünya malı dünyada kalsın diye). sanırım en fazla mum aldığım yer (link: https://www.tkmaxx.com/uk/en/home/home-accessories/candles+home-fragrance/c/04040200?q=&sort=publishedDate-desc&facets=stockLevelStatus:inStock&page=0 tk maxx). ağır kokulu, baharatlı ve yoğun olanlar pek benlik değil ancak yeni yıkanmış çarsaf, bergamot, lavanta ve citrus kokularına bağımlı olduğumu söylemem gerek. Ayrıca jo malone'dan yeşil domates yaprağı kokusu, yazın babamın köyünde bahçeden koparıp tonlarca yediğim domatesleri anımsattığı için sanırım en sevdiğim. ayrıca mum alırken dekoratif kablara sahip olanları daha çok tercih ediyorum daha sonrasında kullanabildiğim için, bazıları iyice temizlenip yıkandığında baharatlık köşesi için oldukça maksimalist bir dekor yaratıyor. kalemlik, pamukluk, kaktüsler için saksı, ıvır zıvır doldurmak için de birebir ayrıca.

  edit: imla.

  16 aralık 2019 15:11 17 aralık 2019 01:46

  12. bana göre kokulu mum demek "yankee candle" demek. özellikle clean cotton olanına bayılıyorum. araba kokusunu da severek kullanıyorum

  16 aralık 2019 11:38