yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  9. Karışımlı takviyelerin hepsinin içinde tatlandırıcı ve şeker turevleri var. Çünkü saf kolajen herkesin icebilecegi bir şey değil. Ama asıl önemli nokta şu ki kolajen şekeri hiç sevmiyor. Kolajen hücre içine suyu taşıyıp orada bekleyen asker gibi bir şey ve şekerin olduğu yerde bu askerler çalışmıyor.

  Ben de bu kadar basit bir kuralı koskoca firmaların nasıl onemsemeyip o şaselere tatlandırıcı ve aroma verici koyduklarını bir türlü anlamıyorum.

  Yine ikinci bir nokta da şu ki. 8000 mg üzeri kolajen sıvı icinde etkisini kaybediyor. Yani toz olmak zorunda ve taze tuketilmek zorunda. Yine bu firmaların çoğu emilimi kolay diye 10000 mg kolajeni tatlandırıcı ve suyun içinde sunuyorlar. E sen kolajenin doğasına aykırı iki kuralı hiçe saymissin ve dünya kadar paraya satıyorsun. Neden?

  Ben daha önce suda kolajen ve voonka kullandım. Aynı zamanda solgarin 600 mg lik ürününü de kullandım. Solgar diğer ikisinin 10 da biri kadar kolajen içermesine ve içinde sadece hyaluronik asit olmasına rağmen diğer ikisinden iyi geldi.

  Şu an saf karisimsiz kolajen ve c vitamin tableti tüketiyorum. Yani saf toz kolajen aldım, ayrıca c vitamini aldim. Ha bu arada o beslenme desteklerinin içindeki demir vücutta pas yapıyor. Gerçekten demir nasıl paslaniyorsa vücutta da öyle paslaniyor. Demiri asla kafanıza gore takviye olarak almayın. Demir besinlerle alınmak zorunda olan bir mineraldir. Dramatik bir demir sorunu yoksa ve doktor yazmadiysa demiri ispanaktan almanız gerekmektedir. Bu arada ıspanak çiğ olacak. Pişince demir falan kalmıyor.

  Neyse konuyu dağıttım ama azıcık bir araştırma ile kolajenin çalışma prensiplerini araştırabilirsiniz. Ama saf kolajen en iyisi ve ironiyle bakın ki fiyatı daha uygun.

  Edit: bu arada çok önemli bir detayı yazmayı unutmuşum. Kolajen kullanırken kürler halinde kullanılıyor biliyorsunuz. Üç ay kullandınız bıraktınız diyelim. İşte bıraktığınız bu dönemde o stoklar hızla tükeniyor. Bunu yavaşlatan ve vücuttan serbest radikalleri atan iki madde var koenzim Q10 ve alfa lipoik asit. Yani kolajen kurunden sonra 60 gün bu iki ürünü kullanmak (ki çoğu ürün ikisi karışımlı sunulur) ve iki günde bir de yine düşük mg li bir kolajen hapı kullanmak gerek.

  Bu arada kolajen öyle mg yüksekse iyidir mantığıyla kullanılmaz. Mesela yaşı 20-25 aralığında olanlar 3000 mg üstünü kullanmamalı, 25-30 6000 mg, 30-35 9000 mg, 35-40 12000 mg vs yaşınıza uygun mg aralığını netten bulabilirsiniz.

  22 kasım 09:36 22 kasım 09:46

  8. her cilt tipi nasıl farklıysa ve farklı tepkiler veriyorsa bu tarz takviyelerde kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.kolajen takviyesi alan arkadaşlarım 3. ayda (düzenli kullanımda) sonuç aldıysa ben 1. ayımda bu farkı görebildim.yaş büyük etken, üretimin yavaşladığı zaman bu takviyeye başlayınca bence daha etkili sonuç alıyorsunuz.şimdilik collanex kullanıyorum. cildimde ve özellikle tırnaklarımda büyük değişim mevcut.

  21 kasım 20:21

  7. bu takviyeler genellikle vitaminlerle kombine şekilde üretilmiş. özellikle çok yüksek miktarda biotin içeriyor çoğu. biotin evet faydalı ama bir takım tatsız etkileri de var, kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorum. sivilce ve yüzde tüylenme biotinin en sık rastlanan yat erkileri. o sebeple sade bir formunu arıyorum.

  (bkz: biotin)

  19 kasım 13:05 19 kasım 13:07


  6. şu sıralar 40 yaş üstü ünlülerimizin oynadığı reklamlar sayesinde farkındalık oluşturuldu. insan vücudunda belli bir yaştan sonra kolajen üretimi azalıyor ve bu saç,cilt tırnak, kemik gelişimi vb. kısacası vücut sağlığımız için önemli bir protein.kullandığım için ve iyi geldiğini düşündüğüm için collanexi tavsiye edebilirim.

  17 kasım 15:01

  5. Bir süredir sıvı olarak belirli bir marka üzerinden deneyimlediğim besin takviyesidir. Önce araştırıp sonra tercih ettim kullandığım ürünü. Ayrıca kullanmadan önce doktora danıştım. Özellikle cildim için kullanıyorum. İlk başlarda herhangi bir değişiklik gözlemlemedim ancak özellikle 3 aydan sonra gözle görülür şekilde faydası oldu. Kendim de fark ettim. Etrafımdaki insanlar da fark ediyor. Tanıyanlar yüzüne ne sürdün ya da yüzünde bir farklılık mı var diye soruyorlar, ancak son zamanlarda nemlendirici dışında bir şey kullanmıyorum, arada renkli nemlendirici kullanıyorum o kadar. Cildimde gözle görülür şekilde bir parlaklık, canlılık oluştu. Hatta gözeneklerimin kapandığını ve cildimin gerginleştiğini fark ediyorum ama bunun sebebi kolajen mi yoksa, kolajeni kullanmaya başladığımdan beri yüzümü temizlemeyi ve toniklemeyi ihmal etmemem mi, yoksa ikisi birlikte mi onu tam bilemiyorum. Gerçi daha önce de temizleme ve tonikleme işine çok dikkat ettiğim dönemler oldu, o zaman cildim eskiye göre güzelleşmişti ama bu kadar değil.  Her halükarda canlılık ve parlaklık bence kesin kolajen kaynaklı. Sonuç olarak bende belirgin bir faydası oldu. Balık kolajeni temelli bir ürün kullanıyorum, kullandığım ürünün içerisinde ayrıca Hyalüronik asit, L-karnitin, Co-Q10 ve C vitamini de var. Kullanan varsa biraz sabırlı olunmasını tavsiye ediyorum, doktorunuza danışarak, kendisi kullanmanızı uygun bulursa mutlaka düzenli kullanın ve sabırlı olun, bir süre sonra etkilerini fark etmeye başlayabilirsiniz. 

  23 ağustos 13:43

  4. Bu takviyeler ne ara çıktı, ne ara etkinliği kanıtlandı bilmiyorum. Bir süredir Youtube kanallarında deneyenleri ve "mutlaka" kullanın diyenleri izliyorum. Bir süre sonra çöken suratlar için en azından denenebilir gözüyle yaklaşmaya başladım.

  (link: https://www.virakurumsal.com/urun/collagen-up-original-kolajen Sığır kolajeni) olan var mesela, bunu denemeyi düşünüyorum. Ama sanırım deneyince de bir süre devam etmek gerekiyor. Bir yandan ucuz da değil. Bilemedim.

  17 temmuz 17:42

  3. (link: http://honestcooking.com/prepare-serve-bone-marrow/ şu) tarz bir şeyi evde pişirmeyi bir süredir istiyorum ama çoğu kasapta o kemiği dilim dilim kesecek ekipman yok sanırım.

  hiç öyle saatlerce kemik kaynatmaya gerek yok. kemik kaynatırken iliği sıvılaştırıp suya geçirtiyorsunuz. direk iliğe ulaşmak daha verimli. eklem ağrısı çekenler, çocuklar ve yaşlılara özellikle tavsiye ediliyor.

  bu tarz dilimlenmiş kemiklerden bir iki tane çorbaya bulyon mantığıyla da atılabiliyor ama bulyon gibi zararlı değil. zaten bulyon kelimesi de fransızcadan geçme, orjinalinde yapılan şeylerden biri bu.

  21 ocak 2019 00:51 21 ocak 2019 00:56


  2. vücudun en önemli yapı taşlarından olan protein.

  cildin elastikiyetini, kemiklerin, eklemlerin dayanıklılığını sağladığı ve vücudumuzun her yerinde farklı tip kolajenler olduğu biliniyor. kolajenlerin kaybında cilt kırışıklığı, incelmesi, saç ve tırnaklarda güçsüzlük, kemik ve kıkırdakların esnekliğinde azalma gibi etkiler görülebiliyor.

  glukozaminle birlikte eklem sağlığı için öneriliyor. babamın dizindeki kireçlenme ve buna bağlı ağrıları için doktoru tarafından hydrogem adlı bir takviye önerilmişti. takviyelerle sağlanabileceği gibi besinler aracılığıyla da alınabilir. en bilineni kemik suyu. ilikli kemiklerden uzun süre pişirilerek elde edilen jel kıvamlı kemik suyu önemli bir kolajen kaynağı. bunun dışında et, deniz ürünleri, bazı meyve ve sebzeler de kolajen üretimini desteklenebilir. ayrıca kolajenden tam yararlanabilmek için c vitamini ile alınması tavsiye edilir.

  21 ocak 2019 00:34 21 ocak 2019 00:49

  1. etkili olup olmadığı henüz net olmayan besin takviyesi. vücutta herşeyi bir arada tutan protein kolajendir. dolayısıyla eksikliğinde vücutta birçok etki görülebilir. kas, eklem ağrıları gibi problemler olabileceği gibi ciltte erken sarkma, kırışıklık oluşumu da olabilir. dolayısıyla birçok insan yaşlanma karşıtı olarak bu takviyelerden almaktadır. besin takviyesi kavramı tr'de çok yaygın olmadığı için yabancı kullanıcı yorumlarını okuduğumda cilt, saç, tırnak kalitelerinde artış gözlemlediklerini gördüm. biraz araştırdım, cilt için tip 1 ve tip 3 en etkili olanları ve balık ve bitkisel kaynaklı olanlardansa hayvansal olan özellikle de sığırdan elde edileninin daha etkili olduğu düşünülüyor.

  neocell super collagen tozu belirttiğim özelliklere sahip ve n11, gittigidiyor gibi sitelerde satılıyor.

  ürün şu: (link: https://www.gnc.com/collagen/281003.html?cgid=collagen )

  20 ocak 2019 23:44 20 ocak 2019 23:46