yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (717)
  • medya (7)

  717. Tüm vücudumu lazerliyorum remington’un lazer aletiyle. 2 yıl önce koluma jilet atmaktan çok korktuğum halde jiletleyip lazer yaptım. İyi ki de yapmışım. Kıllı Koldan rahatsız olmuyorum ancak böyle pürüzsüz görünce tabi ki daha çok hoşuma gidiyor. Yazın askılı toplar giyince bembeyaz bir kol daha hoş görünüyor. Açık renk ve çok yoğun olmayan kıllarım vardı. Şu ana kadar 4-5 kere en düşük ayarda lazer yaptım ve çok çok az kılım kaldı. 2-3 kere daha yapıp tamamen kurtulmayı planlıyorum. 

  26 ağustos 2019 13:46

  716. kendi adıma gerekli olduğunu düşündüğüm eylem. kıllı bir insan olmamama rağmen göz zevkimi bozuyor ve rahatsız oluyorum, bazen bileklik takmayı tercih ettiğimde gözüme batıyor. kılların rengine ve sıklığına göre, kişiyi rahatsız edip etmeyişine göre gerekliliği de kişiden kişiye değişir. ben kollardaki pürüzsüz görünümü sevdiğimden almayı tercih ediyorum.

  25 ağustos 2019 22:30

  715. Maalesef fazla kıl köklü siyah renk tüylere ve açık buğday tene sahip olduğum için kötü durduğunu düşünüp alıyorum. Genellikle ağda bandı ile iki dakikada hallediyorum. Ağda bandı bitmişse de epilasyon makinesiyle temizliyorum. Herhangi bir acı hissetmiyorum. Hatta tüylerimi alırken en az acı hissettiğim bölge diyebilirim. Yaklaşık 8-9 yıldır alıyorum. Çoğalma veya azalma görmedim. Sadece tüyler yeni çıkmaya başladığında kolum kaktüs gibi oluyor. Agdayla aldığım zaman yaklaşık 2-3 hafta idare ediyorum.

  25 ağustos 2019 19:00 25 ağustos 2019 19:01


  714. Alıp almamak kişinin tercihi , ben alınmış halini daha çok seviyorum. tüy konusunda da cinsiyet ayırt etmem erkeklerde de sevmem. özellikle koltukaltı kılı aşırı uzamış halde görünce gerçekten soğuyorum. ama dediğim gibi benim kişisel görüşüm isteyen rapunzel gibi uzatabilir. herkes aynı görüşte olsa zaten sözlüğü kapatıp gidelim. herkes aynı çünkü neyse.

  Hep ağdayla aldım ben. sir ağda bantlarını kullanıyorum genelde. ısıtırken değerli(çizgi film karakteri köpek) gibi oluyordum ısıtana kadar. o yüzden bantları saç kurutma makinesiyle ısıtıyorum cart cart alıyorum. regl’im bittikten sonra almaya gayret ediyorum. öncesinde alınca hem daha çok acıyor hem de hemen çıkıyor. A101 deki bantları kullanıyorum bu arada, tavsiye ederim.

  25 ağustos 2019 18:41

  713. uzaktan belli olmayan, koyu renkli ama ince tüylerim vardı. bundan üç dört yıl önce sanırım, almaya başladım. evet, ilk alındığı zaman çok güzel pürüzsüz bir his oluyor ama hem pcos hem de bir kere almaya başladığım için tüylerimin kalınlaştığını fark ettim. Şimdi istesem de almadan duramıyorum. Bazen keşke başlamasaydım diyorum. Kendi paramı kazanmaya başladığımda ilk yapacağım şeylerden biri lazere başlamak olacak ve alt ol bölgesi de mutlaka yaptıracağım bir alan.

  25 ağustos 2019 17:21

  712. hemen hemen hiç tüyleri olmayan olanları da ancak ışıkta belli olan az ve sarı olanlarda pek kötü durmasa da koldaki kılları almamak bana kirliymiş hissi veriyor. bacaklar alınıyorlen kollara gelince neden yaa ben kolları almam algısı var bazı kişilerde anlamıyorum.madem bacaklarını da almasınlar hatta hiçbir bölgedeki kık,tüy almasınlar aynı şey. bunu almayanlar sanki kıllarını almaya üşenen tipler gibi geliyor ama yorum da yapmam dışarıda kimseye. fikrimi soran olursa sadece sevmiyorum ben derim çünkü herkesin kendi tercihi. ben de üşeniyorum zor geliyor ama alıyorum her hafta. hatta bence erkekler de almalı aşırı tüylülerse çünkü temizlik bir nevi.

  25 ağustos 2019 14:27

  711. erkek, erkek, erkek...

  ben bu başlığın altındaki girdilerde "erkek" kelimesini görünce sinir olmaktan alıkoyamıyorum kendimi. hele ki son girdi beni o kadar sinirlendirdi ki bu girdiyi girmeden rahat edemedim.

  erkeklerin kadınların kol kıllarına antipatisi varmışmış, kadının kolu erkeğin kolu gibi kıllı mı olurmuş, o ne ya siyah siyah kıllar iğrençmiş, o ne ya sarı sarı kıllar iğrençmiş, o ne ya uzun uzun kıllar iğrençmiş, o ne ya kısa kısa kıllar iğrençmiş, bıdı bıdı, bıdı bıdı, bıdı bıdı...

  size ne? onlara ne? kime ne? bu o kılların ve kolun sahibinden başkasını ilgilendiriyor mu? hayır, ilgilendirmiyor. kötü mü görünüyor? sana göre kötüdür, ben fark etmiyorumdur bile. kadınların tüm dertleri bitti de kollarındaki kılları dert ettirenlerle uğraşmak dertleri mi kaldı? isteyen alır, aldırır kolundaki kılları, isteyense "erkek kolu gibi kolla" gezer. size ne?

  bıktım bu kadının derisinin üzerindeki kıllara erkek gibi diye yafta yapıştıran aptal insanlardan.

  bıktım bu yok "bayanlara" küfür hiç yakışmıyor diyen ama erkeklerin iğrenç küfürler sarf edişine tek laf etmeyen iki yüzlü insanlardan.

  bıktım bir kadın sokakta bir sigara içse dönüp dönüp bakmalarından, kınamalarından ama bir erkek bir kadının boğazını kesse hiçbir şey yapmamalarından.

  ben çok bıktım böyle insanlardan, bu zihniyetlerden.

  25 ağustos 2019 13:50 25 ağustos 2019 13:53


  710. Kollarımda sapsarı kıllar var. Eskiden almazdım ama erkeklerin bu konudaki antipatisini gördükçe etkilendim sanırım almaya başladım. Aldıkça da daha çok hoşuma gitti o görüntü. Sarı da olsa güneşte altın gibi parlayıp sinirimi bozuyorlardı. Eskiden ağdaya gider ya da kendim alırdım. Ama cildim hassas kabarıp reaksiyon göstermeye başladıktan sonra yapmamaya başladım. Bi ara tüy dökücü de kullandım ama en son venus breezele duşta kolayca alıyorum. Ne kararma ne de kalınlaşma oldu kıllarda. Kışın sürekli alamasam da yazın sürekli almaya özen gösteriyorum.

  Edit: o kadar eksilemişsiniz ama pardon da psikoloji benim psikoloji, etkilenen kişi benim sonuçta! Kimseye kolu kıllı diye bir şey demiyorum kişisel tercihtir. Erkekte de kıl sevmiyorum, epilasyon yaptıranları takdir ediyorum. Gelmiş burada o cinsiyetçilik bu cinsiyetçilik. Kendi görüşümüzü de dile getiremeyeceksek yazmanın ne anlamı var? Benim görüşlerimi yargılamak kimin ne haddine?

  25 ağustos 2019 11:43 25 ağustos 2019 19:18

  709. Yazdan yaza kollarımı sir ağda ile alıyorum. Gerekli mi, bence kişinin tercihine kalmış. Ben yazın kollarımın da Tüysüz olmasını istediğim için alıyorum hem pürüzsüz olması hoşuma gidiyor. Aksi gibi hiçbir bölgemde sir ağda ile almama rağmen tüylerde gözle görülür bir azalma yokken kolumdakiler bayağı azaldı. Her gören lazere mi gidiyorsun diyor. Azaldığı için de yazdan yaza alıyorum zaten, belki günün birinde biter hehe.

  24 ağustos 2019 20:41

  708. 4-5 senedir kollarımı jiletle alıyorum. Şu zamana kadar ne sert sert çıktı ne de pütürler oluştu. Jiletle almadan 2-3 saat önce bebek yağıyla nemlendiriyorum belki de bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Aynı şeyi bacaklarıma da yapabilsem keşke  

  24 ağustos 2019 19:58 28 aralık 2019 00:39