yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (762)
  • medya (7)

  762. lazere başlayınca tüm vücut yazıldım ve o zaman almaya başladım tabi jiletle. Jiletin o zaman kılları artırdığını a anladım. Lazer ile anında dökülmüyor kıllar şuan eskiye nazaran daha dikkat çekici meğer kolumda hiç kıl yokmuş eskiden. Bulaştık resmen bir belaya umarım lazerle birlikte kıllar da biter.

  4 temmuz 14:58

  761. Griye yakın, ince, yok gibi kıllarım var ama yine de kılsız hali daha hoşuma gidiyor. o yüzden alıyorum. epilatör makinesiyle alıyorum ben ağda sevmediğim için

  4 temmuz 13:53

  760. eğer bir seferde kılları alamazsam ağda sırasında belli olmasa da tekrar geçtiğim yerler, veya ağdanın eriyip kağıda gelmediği vıcık vıcık olan yerler işlem sonrasında muhakkak yanık oluyor. 1-2 kez iyice nemlendirdikten sonra alınca da benzer şey başıma geldi. artık zaten bazı yerlerin bölgesel olarak 2-3 gün kıpkırmızı görünmesine, aa ağda yapmış deneceğine alıştım da, (zira tam çizgi şeklinde yaralanmak başka nasıl olurdu); lakin bazı yanıkların geçmesi 1 ayı buluyor. en son aldığımda kolumdaki kızarıklık güneşin de etkisiyle kara bir lekeye dönüştü. sürekli ellerimi yıkayan biri olarak elime koluma da güneş kremi süremem vallahi. vay ben nerelere gidem çok doluyum. 3 hafta sonra nişanım var, şimdiden bu kıl tüy mevcularını düşünüp geriliyorum. jiletle alınca da diken gibi sivri uzuyor hiç hoş durmuyor. lazer hiç demeyin kıllarımı artırdı töbe ettim. imza bedevi süssüz.

  4 temmuz 13:50


  759. benim de yaptığım eylem.

  ama mesela başkasının kollarındaki kılları hiç yadırgamam. insana kendinde olan batarmış ya, sadece kendiminkilerden hoşlanmayıp alma ihtiyacı hissediyorum. onun dışında asla kimseyi almak zorunda olarak görmüyorum. şahsen benim hiç gözüme batmaz "aa kolunda kıl var" diye. ayrıca kadınların mutlaka pir-ü pak olması dayatmasından da nefret ediyorum.

  4 temmuz 12:09

  758. Ben alıyorum. Kendi kolumda çok ve görüntüsü hoşuma gitmiyor, alıyorum. Başkasında görsem beni rahatsız etmez yani.

  4 temmuz 02:53

  757. almadığımda bakımsız veya pis hissetmiyorum. kol kıllarının herhangi bir pislik yarattığını da düşünmüyorum. herhangi biri istedi veya rahatsız oldu diye de almam. aldıktan sonra koluma dokunduğumda oluşan pürüzsüzlük hissini seviyorum bu yüzden üşenmediğimde alıyorum ama genelde duruyorlar. kol kıllarımı almadığım için beni yargılamayı düşünen birini de hayatımda bulundurmayı tercih etmem.

  4 temmuz 02:36

  756. Ben alanlardanım.

  Çok kıllı bir insan değilimdir. Yine de dokununca oluşan o hissi sevmediğim için yıllardır jiletle alıyorum. Birisi bana bunu dayattığı için veya bir kalıba girmek için değil kendimi iyi hissettiğim için yapıyorum.

  Alıp almamak kişinin kendi kararı, koltuk altı gibi kokuya müsait bir bölge değil. Almayan pis, alan temiz gibi bir şey de yok. En masum kıllar kol kılı olabilir.

  3 temmuz 17:50


  755. yakın bir erkek arkadaşıma çakmakla kıl yakma şakası yapmıştım ve kolunun yarısı tutuşmuştu lkfsdjglfksjgfsl.

  yani sanıyorum ki hepinizin kılsız yakın erkek arkadaşları ve sevgilileri olmadı. o yüzden kıllarınıza laf eden arkadaşlara, sevgililere bu şakayı yapıp sonsuza dek susturabilirsiniz.

  'vajina dudakları' hariç -çünkü oralar bilirsiniz ki orale halvete pek yatkındır- kıl alma zorunluluğu olduğunu pek düşünmüyorum. çok fazla hippie tanıdığım için de garipsemiyor olabilirim.

  (link: https://hizliresim.com/8ZTXWU hatun1)(link: https://hizliresim.com/KTAxrJ hatun2) (link: https://hizliresim.com/FWriCk hatun3)

  misal bu hatunları seksi bulmuyorsanız bilin ki gözünüz alışmadığı etrafta örneği az olduğu için. göz neye alışırsa onu bekliyor. kıl yumağıyken de size dişi/eril hissettiren erkeklerle/kadınlarla takılın. yalanmayan yerdeki kılı bu kadar önemsemek bana komik geliyor.

  ben günlük spor-cardio esnasında fizyolojik haddimi aşarak terlediğim ve kıllarım alınmamış halimle dehşet koktuğumu bildiğim için alıyorum kolu bacağı koltuk altını, böyle bir derdiniz yoksa umursamayın o kadar.

  3 temmuz 17:29

  754. Ah ah nedir bu insanlardan çektiğimiz! Daha ilkokulda sınıftaki erkek arkadaşlarım dalga geçmişti ondan sonra büyük bir kompleks oluştu, ve çok üzülmüştüm. 10 yasında falan annemden gizli jiletle almıştım :(

  Büyüyünce lazer yaptırdım, kurtuldum.

  Ama Türkiye'de insanların kil konusunda çok kompleksli öldüğünü düşünüyorum. Yurtdışında ve özellikle Avrupa ülkelerinde kadınlar bu anlamda çok rahatlar, kimse kimsenin kılına karışmıyor.

  3 temmuz 04:10

  753. Bu zamana kadar kıl konusunda çok çektim. Küçükken çok dalga geçerlerdi. Bu yüzden en ufak bi tüye bile takıntılıyım. Lisenin ilk yılları annem izin vermediği için tüy sarartıcı kullandım. Ama kıllarım çok uzun olduğu için yinede belirgin oluyordu. Bir sene sonra annemi ikna edip kuaförde komple bütün kolumu aldırdım. Alınmayan kolumla arada dağlar kadar fark vardı. Hesaplı olsun diye evde kendim ağdaya yapmaya başladım ama uzaması gerektiği için o da pek işime yaramadı. İnternette görünce bacaklarımı aldığım epilatörle kollarımı aldım. Uzun olduğunda biraz acısı da, kıllarım gitsinde hiç önemli değil kafasındaydım. Yaz gelmesiyle birlikte şuanda bütün vücudum da jilet kullanıyorum ve çok rahat. Eğer çok siyah ve uzun kıllarınız yoksa hiç dokunmayın. Aldırmak yerine de sarartma işlemini önce bi deneyin bence.

  2 temmuz 21:23