girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

22. sezonunda 80 lira olan elbiseyi indirimde 10 liraya alınca o komik bir fiyat oluyor. 5 lira etmeyen kumaşıyla hatalarla dolu dikişiyle bir bluz için 40 lira istendiğinde o komik bir fiyat oluyor.

Benim alım gücüm düşük olduğu için komik bir fiyat örneklerim bu yönde.

Alım gücü çok daha fazla olan insanlar için bir çantaya 8 bin lira vermek de komik bir fiyat olabiliyor.

Kişileri yerip göğe yükseltmeden önce kazançları orantılamak gerekiyor bana göre.

19 mart 15:36

21. En az ‘Aşk-nefret ilişkisi’ kalıp cümlesi kadar hoşlanmadığım bir diğer kalıp cümle.

Bir ürüne ödenen miktar komik olamaz/olmamalı. Çünkü ödenen para satın alınan şeyin bedelidir. Ürün bedavaya alınıyorsa, işte o zaman durum nispeten ‘komiktir’. 

Eğer bu cümlenin söylenme amacı fiyatın düşük oluşunu vurgulamaksa, doğrudan ‘düşük fiyatlı-uygun fiyatlı’ gibi kalıpları duymayı/okumayı yeğlerim. 

19 mart 01:56

20. Bu aralar indirimde olan ürünler için dilime dolanan sözdür. Beymenin çantası 400 küsürden 200 küsüre indiğini gördüm hemen bu ne komik bi fiyat falan diyorum. Halbuki çokta uygun bir fiyat değil. Hoş bi alışkanlık olmadı benim için.

18 mart 21:33


19. dedi asgari ücret+primle çalışan ayın elemanı.

senin komik bi fiyat dediğin rakam için ben sabahın köründe evden çıkıp 1 otobüs 2 metro değiştiriyorum belki senin haberin var mı? emeğimi küçümsemek kimin haddine. (gizlinot: hanım ) (gizlinot: dilaltı hapımı getir )

28 kasım 2016 20:34

18. Djkdlaldwjf çok komik bu fiyat ya ilahi (gizlinot: ama gerçekten gülüyorum)

28 kasım 2016 18:03

17. Kişiden kişiye göre değişen bir fiyattır, para miktarıdır. Geçen gün evim şahane'yi izliyordum. Kadın aksesuar alacaktı. Süs amaçlı kullanılan bir tabak beğendi. fiyatı 70 tl imiş. bu tabak için çok komik bir fiyat, alalım dedi. Bana garip geldi tabii. Tek yaptığı salonda durup tozlanmak olan bir tabağa O kadar para vermek?? Bence de komik.

20 ağustos 2016 00:49

16. güzel türkçemizde uzun zamandır kullanılan, oturmuş bir kalıptır. bunun son yıllarda çıktığını düşünmüyorum, kendimi bildim bileli var bu tanımlama şeysi.

gece gece linç edilesim geldi, ya amma duyar kasmışsınız sevgili süslüler. kimsenin komik fiyat derken "ahahahah (gizlinot: kötü kalpli zengin gülüşü) bunlar benim için gülünecek fiyatlar çünkü bok gibi param var ve sizler zavallı fakirlersiniz" falan ima ettiğini sanmıyorum ben. varsa da onlar değerlendirme dışı. ne için söylenir bu peki, mesela kendine göre ederinin altında bir şey almıştır. bir şeyi %80 indirimli falan denk getirmiştir, çok ucuza beklenmedik bir şey almıştır. piyasasına göre cidden düşük fiyatlıdır. abi inanır mısın çok komik bir fiyata aldım bunu der. kendisi için gerekli ama ihmal ettiği bir şeyi en sonunda edinmiş ve oh be bu kadar komik paraya alınacak şeyi neden bunca zaman ertelediysem der falan ne bileyim siz yazın örneklerini buraya. ben bu maddiyat/sınıf ayrımı/gelir düzeyi vs. gibi konularda fazlasıyla duyarlı bir insan olarak gerçekten burada çok üzerinde durulacak bir şey göremiyorum. "komik" kelimesini önce tdk'dan bakıp sonra analiz mi yapıyoruz napıyoruz.

neyse ben de dün bir kıyafet sipariş ettim beymen indiriminden. normal satış fiyatının 5'te birine falan aldım, birde hopi indirimi falan kullandım. lüks gibi bir şey ama süper denk getirdim, cidden "komik bir fiyata" aldım, haydi bakalım.

edit: vlogger falan olup kitlelere(gizlinot: hey yavrum hey) hitap eden vatandaşlar biraz daha dikkatli olabilir ama yakın çevrede, dost meclisinde ben cidden bu kadar dikkat edemem herhalde her şeye.

20 ağustos 2016 00:26 19 mart 15:38


15. -çantan güzelmiş.

+çok "komik bir fiyat"a aldım onu.

-yaaa sahi mi? Ne kadara?

+8.300 TL.

- :))))))))))))))

Diyaloğuna şahit olabileceğiniz pelinsu söylemidir.

20 ağustos 2016 00:04

14. Ben bu sözü zebramo'dan sonra kullanmaya başladım. Öyle teklifler geliyor ki gerek alıcılardan gerek satıcılardan, o rakama sadece gülebiliyorsunuz. Komik rakam illa ki küçük rakamlar anlamına gelmiyor, kimsenin bütçesini küçümsemek de hiçbirimizin haddine değil. bence bunun tanımı ürünün durumu ile orantılı olmayan fiyat demek, ben bu şekilde kullanıyorum en azından.

Mesela yarısı bitmiş mac ruja 40 lira isteyenler olduğu gibi, ya madem kullanmıyorum bu rengi bekleyecegine ucuza satayim biri faydalansın diye 20 liraya ilan açtığım sıfır mac ruju 10 liraya, 70 liralık body misti 15 liraya almaya çalışanlar var. Ve beni rahatsız eden, bu kisinin profiline sattıklarına aldıklarına bakınca hiç de 10 lira fazla veremeyecek biri olmaması. Yoksa, 10 lirayı küçümsemiyorum asla. Yeri geldi çeyizime alıcam ama bu kadar param var diyenlere sembolik bir rakam karşılığı bile ürün sattığım oldu. 26 yaşındayım, hala cebimde on lira olmadan sokağa çıktığım oluyor. Ama dediğim gibi dior fondöten kullanırken 20 liraya satılan sıfır ruju da pazarlıkla 10'a düşürmeye çalışan donanımhaber ölücüsü tiplere rastlayınca komik rakamlar teklif etmeyin lütfen diyorum.

Eksimi burada mi yesem paket mi yaptırsam?

19 ağustos 2016 23:49 19 ağustos 2016 23:52

13. ben de baba parası yiyorum ama bugüne kadar bana ucuz geldiği için hiç komik bulduğum olmamıştı en fazla sevinirim tahmin ettiğimden ya da bence hak ettiği fiyattan ucuza bulduğumda.

ama bi kere (yazar: redqueen)'in söylediği şeyi yaşamıştım annemle bi mağazaya girdik mağaza genel olarak fiyatların yüksek olduğu bi mağaza ama bi çanta gördük ki bugüne kadar gördüğünüz en ama en çirkin çantayı düşünün hah işte ondan daha çirkin bi çanta anneme dedim ki yani hiç bu mağazada bu çantanın oluru var mı bunu kim takar diye annem dedi ki o çanta en az bin liradır yok ya dedim ben bunu pazar çantası yapıp içine maydanoz bile koymam neyse iddialaştık sonra gittik etiketine bakmaya indirimde 3.500(üçbinbeşyüz) liraydı ondan sonra beni bi gülme aldı günlerce hatırlayıp hatırlayıp güldüm işte benim için komik fiyat budur.

19 ağustos 2016 23:12