girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

2. Yıldırdı.

Her yıl mutlaka bir kere olurum bahar aylarında. Benimki alerjik ama bu sene ikiyi buldum. İlkinde hafife alıp damlamı düzenli kullanmadığım için tam olarak tedavi edemedim sanırım. Neyseki son yıllarda hafif atlatıyorum ama yine de sinir bozucu.

15 şubat 17:00

1. göz beyazının üstünü kaplayan zarın iltihaplanması olayıdır. gözde kaşıntı, batma, kızarıklık, şişlik gibi belirtileri vardır. göze yabancı cisim kaçması, polen vs gibi alerjik maddeler, göz kuruluğu, sigara dumanı vb gibi kimyasal maddeler sebep oluyor olabilir. antibiyotik damla ile tedavi edilir. lens kullanan kişilerin de bakterilere bağlı olarak sıklıkla karşılaştığı durumdur. bana da illallah ettirendir zira her sene mutlaka bir kere tedavisini görürüm.

uzun süreli lens kullanımına bağlı az da olsa göz kuruluğum var zaten. ama ne zaman göz makyaj temizleyicim gözüme kaçsa hemen konjonktivit oluyorum. özellikle bu makyaj temizleme yağlarını kullanmak için ölüyorum ama göz makyajımı çıkarmak için gözümü her ovaladığımda gözüme kaçıyorlar. ertesi sabah hemen davul gibi gözlerle uyanıyorum. bilmiyorum benim hassasiyetimden de kaynaklanıyor olabilir ama siz de sık sık bu konudan muzdaripseniz makyajınızı temizlerken ekstra özen gösterin derim.

4 haziran 2016 10:06