sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (157)
 • medya (19)

157. Doğru renk tonlarıyla yapıldığında yüzü boyutlandırmaya yarayan işlem.

3 farklı alt tonlu kontür renginden bahsedeceğim:

The balm Bahama mama yeşil alt tonlu daha çok buğday/esmerlere uygun olan bir ton. Beyaz tenlilerde veya açık buğdaylarda çamur gibi duruyor ve kızıllaşıyor biraz. Bende öyle durduğu için elimden çıkarttım bir süre önce. Nyx taupe mor alt tonuyla tamamen soğuk alt tonlu beyaz tenlilere uygun, açık buğdaysanız bile olmayacaktır, mor mor durabilir. Burnumu kontürlerden kullanıyorum sadece, yanaklarımda hoş durmuyor. Catrice 350 numara tekli far gri alt tonuyla bana uygun olduğunu düşündüğüm renk. Sarı alt tonlu açıktan ortaya buğdayım bu arada. Hâlâ yeni ürünler keşfedip farklı renk tonlarıyla deniyorum kontür işlemini, bahsettiklerim kendi düşüncelerim olmakla birlikte yanlışım varsa affola.

ilgili medya:
1
11 haziran 21:16 11 haziran 21:19

156. bendeniz' in 96'da çektiği klipte burun kontürü yaptırdığını farkettim az önce. bunca yıl nasıl da yemiş bizi makyözler dedim resmen.

5 ekim 2018 01:24

155. yuvarlak yüz hatlarını günümüz güzellik algısına göre uyarlayıp keskinleştirmek için bulunmuş ideal çözüm.

ben burun kontürü hakkında konuşacağım. dediğim gibi yüzümde hiç sivri hat yok haliyle burnum kadar üç boyutlu ve curve atılmış bir burun görmedim. (gizlinot: tasarım lügatı)aynada bakınca yüzümde büyük ya da küçük durmuyor ancak o ön kamera açılınca belli açılar haricinde ışığı homojen aldığından ve burunun kameraya en yakın organ olmasından kaynaklı burnum büyük görünüyor. böyle bir durum için estetik müdahele de aşırı gereksiz ve riskli. ben bunu hallederim dedim, aldım elime kahverengi farı ve fırçayı geçtim aynanın karşısına.

denemek amaçlı fark kullandım tabii ki contour stick'im veya paletim yok. burnumun etli kısımlarına yanlarına falan hep sürdüm. ortasına concealer sürüp dağıttım. son olarak da minnacık bir aydınlatıcı sürdüm burnumun ucuna. geçtim kameranın karşısına..

hangi açıdan bakarsam bakayım burnum %30 küçük görünüyor. şekli belli ama hatları keskinleştirdiğim için nihayet ön kamerada her açıda problemsiz göründü. endüstri tamamen o balıkgöz kamera lensleri için keskin hatlı hatunları seçiyormuş meğersem hak verdim.

ben doğallıktan yana bir insanım. yüzde makyaj bile olmadan güzel olmalı ama instagram insanı deli eder. meğersem o instagirller de bu uygulamayı yapmadan geçmiyorlarmış kamera karşısına. ve kontür olayı doğallığı bozmaktan çok yüze ışığı doğru aldırmaya yarıyor. ışığın kirli oyununu bozuyor.(gizlinot: swh)

bundan sonra sanırım bunu uygulamadan dışarı çıkmam, hemen kendime kontür için malzeme alacağım (sanırım stick olacak). normal şartlarda gerçekten burnumdan rahatsız değilim ama kamera farklı bir olay. neyse ki kontür cidden işe yarıyor, bu problem de çözüldü.

30 ağustos 2018 12:20 30 ağustos 2018 12:21

154. öğrenir öğrenmez derhal gratise koşup bahama mama almıştım. (asla teknik öğrenmek değil, boyanarak yüz küçültme imkanımın olduğunu öğrenmek) allaaah yegane pudra fırçamla yaldır yaldır bi boyuyordum ki, sürdükçe kararıyordum, sürdükçe kararıyordum. hele burnum hep kahverengiydi. sonra süslülercim sayesinde üç beş şey öğrenip bu durumdan kurtuldum.

16 şubat 2018 00:30

153. "İnsanı rezil de eder vezir de" sözüne en çok uyan şey.

16 şubat 2018 00:10

152. Makyajda en sevdiğim uygulamalardan biri doğru yapılırsa çok hoş duruyor; ama yanlış yapıldığı zaman gerçekten kötü ve yapay duruyor. Özellikle turuncu bronzerlarla asla dağıtılmadan yapılanlar. Ben en çok mac harmony kullanıyorum ten rengimde çok doğal duruyor. Yüzü boyutlu ve daha kemikli gösteren bir uygulama bence. özellikle serenay sarıkayaya çok yakıştırıyorum. 

15 şubat 2018 23:48

151. ürünü bolca, dağıtmadan, olması gerekenden farklı/koyu renk uygulandığında çamur gibi göründüğü doğrudur.

15 şubat 2018 23:46

150. Yüze boyut kazandırdığı için yapıldığı söylenen ama günışığında yüzünüze çamur sürmüşsünüz gibi kirli gösteren şey. Sevgili süslüler siz zaten 3 boyutlusunuz daha ne boyut kazanmayı düşünüyosunuz? Yanağın ortasından geçen kontür çizgisi 2 boyutlu olan fotoğrafta gölge olarak görünüyor olabilir ama gerçek hayatta yani 3 boyutta yüzyüzeyken sadece yanağınızın ortasından geçen kahverengilik olarak görünüyor. Selfie, video falan çekilecekse yapılsın ama günlük hayatta cidden çirkin duruyor. 

15 şubat 2018 22:42

149. sadece burnuma uyguladığım makyaj tekniği. onu da hafif şekilde uygulamazsam çamur gibi duruyor yüzümde. yüzümün diğer bölgelerine uyguladığımda gölge verdiğini düşünmüyorum. her ne kadar küçük bir yüze sahip olmasam da kontür yapmayı tercih etmiyorum. yüze bence hiç de boyut kazandırmıyor. sıcak/soğuk her türlü kontür rengini de denedim.

15 şubat 2018 22:08

148. catrice'in ashy radiance rengi burun kontüründe beyaz tenliler için tektir.

en büyük taktiği de nars ita gibi bir fırçayla burun kanadının başladığı yere gölge konulup kanadın burun ucuna doğru olan bölgesine yaymaktır.

kahverengi değil daha gri durmalıdır.

doğru rengi bulabilmek için dudakla çene aranızdaki boşlukta deneyin. elinizi korkak tutun. doğal görünüyorsa o renk iyidir. o bölgede doğal göründüğüne dair kendinizi kandıramazsınız zaten.

burun direğinin dibine girip kahverengi pudrayla burun diğerini küçük göstermek sadece fotoğraflarda işe yarıyor diyeceğim ama fotoğrafta bile işe yaramıyor. direğe hiç yaklaşmayın. direği küçük göstermek istiyorsanız aydınlatıcı renkle ince bir çizgi çizip yayacaksınız. mat da olur simli de.

ben şahsen sadece burun kanadının başlangıç yerinden itibaren belli belirsiz bir gölge konduruyorum. konu kontürse (bkz: less is more) youtuber'ların ve ışık ve gölge işinden anlamayan mua'ların gazına gelmeyin.

burnunuz genişse hiç kontür pudrasıyla uğraşmayın. daha büyük durur. fondötenle renk tonlamasını eşitleyip sadece direği aydınlatmak daha iyi bir ilüzyon sağlar.

1 kasım 2017 23:00