yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (154)
  • medya (22)

  154. öncelikle kontür ve bronzer arasındaki farkı yeni öğrenmiş bir insan olduğumu söyleyerek başlayayım. iki sene önce doğru düzgün far sürmeyi bile bilmezken bir gazla benefit hoola bronzer almıştım. önden bakıldığında kemeri geniş görünen burnuma özel günlerde kendimce hoola ve mary lou (çok parlak görünen noktalara da ten rengi far) ile kontürümsü bir şey yapıyordum. toz ürünlerle asla düzgün çizgi çizemiyor çamur gibi leş bir şey elde ediyordum. meğer kontür için daha net olması açısından stik ürünler ve daha soğuk alt tonlu renkler daha uygunmuş. ayrıca mary lou gibi yaldır yaldır parlayan highlighter yerine açık renk simsiz bir şey kullanmak lazımmış.

  haftaya kına gecemde makyajımı kendim yapacağım ve birçok fotoğraf çekileceği için yağlandıkça iyice büyük görünen burnuma kontür yapmak istiyorum. bu sebeple ürün tavsiyesi arama maksadıyla kontür başlıklarında gezinirken çoğu kişinin benim gibi bronzer ve simli aydınlatıcıyla kontür yapmaya çalıştığını fark edip cahiliye döneminde yalnız olmadığımı fark ettim. instagram makyajı modası ufak ufak geçtiğinden ya da herkes kendi yüzüne göre tekniği/ ürünü çoktan bulduğundan konu pek aktif değilmiş son zamanlarda. kontür ustası sevgili süslülerimi göreve davet ediyor ve halkı başarılı kontür ürünleri ve teknikleri hakkında bilgilendirmelerini talep ediyorum. dilekçe no 1234, hepinizi seviyorum! :)

  5 ağustos 22:53

  153. Doğru renk tonlarıyla yapıldığında yüzü boyutlandırmaya yarayan işlem.

  3 farklı alt tonlu kontür renginden bahsedeceğim:

  The balm Bahama mama yeşil alt tonlu daha çok buğday/esmerlere uygun olan bir ton. Beyaz tenlilerde veya açık buğdaylarda çamur gibi duruyor ve kızıllaşıyor biraz. Bende öyle durduğu için elimden çıkarttım bir süre önce. Nyx taupe mor alt tonuyla tamamen soğuk alt tonlu beyaz tenlilere uygun, açık buğdaysanız bile olmayacaktır, mor mor durabilir. Burnumu kontürlerden kullanıyorum sadece, yanaklarımda hoş durmuyor. Catrice 350 numara tekli far gri alt tonuyla bana uygun olduğunu düşündüğüm renk. Sarı alt tonlu açıktan ortaya buğdayım bu arada. Hâlâ yeni ürünler keşfedip farklı renk tonlarıyla deniyorum kontür işlemini, bahsettiklerim kendi düşüncelerim olmakla birlikte yanlışım varsa affola.

  ilgili medya:
  1
  11 haziran 21:16 11 haziran 21:19

  152. bendeniz' in 96'da çektiği klipte burun kontürü yaptırdığını farkettim az önce. bunca yıl nasıl da yemiş bizi makyözler dedim resmen.

  5 ekim 2018 01:24

  151. öğrenir öğrenmez derhal gratise koşup bahama mama almıştım. (asla teknik öğrenmek değil, boyanarak yüz küçültme imkanımın olduğunu öğrenmek) allaaah yegane pudra fırçamla yaldır yaldır bi boyuyordum ki, sürdükçe kararıyordum, sürdükçe kararıyordum. hele burnum hep kahverengiydi. sonra süslülercim sayesinde üç beş şey öğrenip bu durumdan kurtuldum.

  16 şubat 2018 00:30

  150. "İnsanı rezil de eder vezir de" sözüne en çok uyan şey.

  16 şubat 2018 00:10

  149. Makyajda en sevdiğim uygulamalardan biri doğru yapılırsa çok hoş duruyor; ama yanlış yapıldığı zaman gerçekten kötü ve yapay duruyor. Özellikle turuncu bronzerlarla asla dağıtılmadan yapılanlar. Ben en çok mac harmony kullanıyorum ten rengimde çok doğal duruyor. Yüzü boyutlu ve daha kemikli gösteren bir uygulama bence. özellikle serenay sarıkayaya çok yakıştırıyorum. 

  15 şubat 2018 23:48

  148. ürünü bolca, dağıtmadan, olması gerekenden farklı/koyu renk uygulandığında çamur gibi göründüğü doğrudur.

  15 şubat 2018 23:46

  147. Yüze boyut kazandırdığı için yapıldığı söylenen ama günışığında yüzünüze çamur sürmüşsünüz gibi kirli gösteren şey. Sevgili süslüler siz zaten 3 boyutlusunuz daha ne boyut kazanmayı düşünüyosunuz? Yanağın ortasından geçen kontür çizgisi 2 boyutlu olan fotoğrafta gölge olarak görünüyor olabilir ama gerçek hayatta yani 3 boyutta yüzyüzeyken sadece yanağınızın ortasından geçen kahverengilik olarak görünüyor. Selfie, video falan çekilecekse yapılsın ama günlük hayatta cidden çirkin duruyor. 

  15 şubat 2018 22:42

  146. sadece burnuma uyguladığım makyaj tekniği. onu da hafif şekilde uygulamazsam çamur gibi duruyor yüzümde. yüzümün diğer bölgelerine uyguladığımda gölge verdiğini düşünmüyorum. her ne kadar küçük bir yüze sahip olmasam da kontür yapmayı tercih etmiyorum. yüze bence hiç de boyut kazandırmıyor. sıcak/soğuk her türlü kontür rengini de denedim.

  15 şubat 2018 22:08

  145. catrice'in ashy radiance rengi burun kontüründe beyaz tenliler için tektir.

  en büyük taktiği de nars ita gibi bir fırçayla burun kanadının başladığı yere gölge konulup kanadın burun ucuna doğru olan bölgesine yaymaktır.

  kahverengi değil daha gri durmalıdır.

  doğru rengi bulabilmek için dudakla çene aranızdaki boşlukta deneyin. elinizi korkak tutun. doğal görünüyorsa o renk iyidir. o bölgede doğal göründüğüne dair kendinizi kandıramazsınız zaten.

  burun direğinin dibine girip kahverengi pudrayla burun diğerini küçük göstermek sadece fotoğraflarda işe yarıyor diyeceğim ama fotoğrafta bile işe yaramıyor. direğe hiç yaklaşmayın. direği küçük göstermek istiyorsanız aydınlatıcı renkle ince bir çizgi çizip yayacaksınız. mat da olur simli de.

  ben şahsen sadece burun kanadının başlangıç yerinden itibaren belli belirsiz bir gölge konduruyorum. konu kontürse (bkz: less is more) youtuber'ların ve ışık ve gölge işinden anlamayan mua'ların gazına gelmeyin.

  burnunuz genişse hiç kontür pudrasıyla uğraşmayın. daha büyük durur. fondötenle renk tonlamasını eşitleyip sadece direği aydınlatmak daha iyi bir ilüzyon sağlar.

  1 kasım 2017 23:00