yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (89)
  • medya (1)

  89. annem yıllarca kullandığı ve göz kliniğinde çalışan bir hemşire olduğu için yazmak istedim. kendisi belki 25-30 yıldır lens kullanıyor ve eğer başka bir alternatifiniz varsa kesinlikle uzun süreli kullanımdan uzak durun derim. kornea inceliyor, göz hassaslaşıyor ve korneanın incelmesi başka pek çok şeye neden olabilir, dikkatli olmak gerek. buraya yazılan şikayetler tesadüf değil.

  20 mayıs 16:18

  88. 12 yıl önce bozulan gözlerime doktor lensi uygun görmemişti. Bir test yaptırmıştı o zaman. 12 yıldır kullanıyorum. Son yıllarda gözümün toleransı epey azaldı tabii. Kuruluk da oluyor alerjik reaksiyonlarda. Ancak şu kuruluk olayını çözebilmiş değilim. Ne zaman lensimi takıp dışarı çıkıyorum gözlerimde bir sıkıntı yok. (evde her zaman gözlük kullandım. 12 yıldır hep dikkat ettim bu konuya) Ama ne zaman evdeyim bütün gün elimde ya telefon ya laptop gözlerim kuruluktan acıyor adeta. Yani bendeki kuruluğu lens mi yapıyor mavi ekran mı yoksa ikisi birden mi bilemedim. 

  Pandemiden önce doktora gittiğimde göz tansiyonum normal sınırların sonuna dayanmıştı. Korkuttu bu durum baya beni. Lens kullanmakla alakası var mı bilemiyorum. Bilen birisi varsa beni bilgilendirebilir.

  Uzun lafın kısası kontakt lens özen işi. Sakın ola bugün nasılsa sıkıntı yaşamıyorum gözümde kalsın bu gece Demeyin. Hatta eve gelir gelmez çıkartın. Kullanım sürenizi uzatırsınız. 

  Ben aylık olanlardan alıyorum. Gerçi 2 aydır kullanmıyorum ama. Her gün solüsyonuyla temizleyip kutusuna koyuyordum. 1 ay gözden çıkarmayacağınız lensler gibi saçmalıklara da sakın inanmayın. Yazın gerçekten gözünüze.

  Son olarak deli kur sıçrayışlarından önce bir süre günlük lenslerden kullandım. Bir kaç yıl. Tek kullanımlıklardan. Baya konforlu ve hijyenik oluyor. Ve o süre içerisinde bir gün kullanıp bir gün kullanmıyordum. Daha mantıklı oluyordu benim için. Ama sonra fiyatları uçtu gitti. Ama şu sıralar yeniden satın alacağım pandemiden sonra da her gün dışarı çıkacağımı sanmıyorum. 

  Ay ne uzun konuştum. Son olarak şöyle bir şey ekleyeceğim. Lenslerimi satın aldığım bir yerde bir adam şey demişti diyelim lensi kutusuna koydunuz solüsyonuyla ertesi gün lensi takmıyorsanız da solüsyonu değiştirin diye. Ben ona hiç dikkat etmiyordum mesela:/ zaten bio true vs kutularına baktığımızda 16 saate kadar nemli tutar falan yazıyor. Biraz maliyetli olaca belki ama maalesef bu da dikkat edilmesi gereken bir nokta.

  20 mayıs 13:07 20 mayıs 13:09

  87. Ne yazık ki ameliyat olmam riskli. E yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. Nereden baksanız 16 yıldır lens. Ve inanılmaz rahatsız ediyor, özellikle yaz aylarında. Fakat özellikle maske takmamızla birlikte lense olan ihtiyacım tekrar nüksektti. Evdeyken genel olarak gözlük kullanıyorum. Hatta neredeyse bir yedi sekiz ay aralıksız gözlük kullandım. Suni göz yaşı, damlalar.. Şayet gözlük kullanmayı lens ile birlikte yapmazsanız ilerleyen zamanlarda büyük acılar sizi bekliyor. Şu an yaşamıyor olmanız bir anlam ifade etmez. Resmen sünger gibi gözümün içini emdi.

  20 mayıs 03:09


  86. Doğuştan miyop biri olarak 4 yıldır kullanıyorum.Numaralarım büyük olduğu için max inceltme oranıyla bile camlarım çerçevemden taşıyor, ağırlık ve baş ağrısı yapıyordu. sağ 5,75 sol 6,75 derece. Başlarda takıp çıkarması tam bir kabusdu, sağolsun çalışan "youtubeda videoları var zaten" dedi ve ben de sadece o şekilde kullanılabiliyor gibi düşünerek denedim ama inanılmaz zorlandım. kimseden örnek almak zorunda değilsiniz, kendi yönteminizi 1 ay içinde bulursunuz. benim için inanılmaz rahat oldu, gözlükten çok daha fazla sevdim. güneşte hassasiyet problemi yaşadım sadece öyle ki kışın bile ufak güneşlerde güneş gözlüğümü takıyorum bülent ersoy edasıyla. ama büyük bir durum değil benim için. dönemsel kuruluklarda da -özellikle rüzgara maruz kaldığımda- suni gözyaşı damlası yeterli oluyor benim için. bulanın ellerinden öperim benim için asrın buluşudur.

  19 mayıs 22:42

  85. gözlerim farklı derecelerde 3 numara civarı miyop, artı astigmatım var. 2 yıl önce üniversiteye başlıyorum diye bir heves ben de aldım oasis markaydı sanırım. haliyle iki kutu almıştım ama asla kullanamadım. beklentim de oldukça yüksekti oysaki herkes kullanıyor ne güzel ben de kullanabilirim nasıl olsa dedim. ama kutuların yarısını bir hafta içinde acaba hatalılar mı diye sürekli açıp açıp denedim. maalesef olmadı. gözlerim hassas sanırım kızardı durdu. kuruluk da olmadı ama böyle sürekli uykum var gibiydi. sonra sadece amfide derste veya sinemada vs kullanarak gözlükle devam ettim.

  demem o ki süslüler aylık sakın almayın ilk kullanmanızsa. günlük birkaç tane alın kullanabiliyor musunuz bakın. zira bence pahalı bir şey bu lens işi :( bir de ben çok sorgulayıp üzüldüm neden takamıyorum diye ama illa ki hassasiyeti olanlar da olabiliyormuş aklınızda bulunsun.

  19 mayıs 22:09

  84. 8 yıldır lens kullandım. Aylık olaranlardan doktorumun önerdiği lensi kullanıyordum. Geçenlerde karantina sonrası lazer ameliyat olmak için doktora gittim muayene amaçlı.

  Doktor gözümde kuruluk olduğunu bu şekilde lazer olamayacağımı bir süre gözlük takmam gerektiği söyledi.

  Mutlaka göz kuruluğu testlerinizi yaptırın süslüler. Sonra lazer isteyince yaptıramıyorsunuz.

  19 mayıs 20:41 19 mayıs 20:57

  83. muhtemelen 13-14 senedir lens kullanıyorum, 7 derece miyopum.

  son yıllarda gerçekten ne suni gözyaşı ne de başka bir şey yaşanan batmaları acıları vs rahatlatmıştı, sürekli lens markası değiştiriyordum.

  karantina dolayısı ile 40 gündür falan evdeyim, bu süreçte en fazla 3-4 kez lens taktım, güneşte de çok hassaslaşıyor gözüm çok rahatsız oluyorum.

  kendimi inanılmaz rahatlamış hissediyorum, sanırım gözlerim baya bi ferahladı ve toparladı.

  uzun süre kullanmayın gençler, ameliyat olun.

  19 mayıs 20:07


  82. Gözlerim ışığa çok duyarlı olduğu için sürekli gözlerimi kısıyorum ve mimik çizgisi bende de var. Yaşım 36 olunca da gözlerimin etrafı iyice Türkiyenin fay hattı haritası gibi oldu yani. :/ Concealer falan da yakışmıyor artık. Göz doktorum gözlerimde kuruma var diye en son Acuvue Oasys Transitions tester'ı verdi. Deneyince gerçekten ba-yıl-dım. Dışardaki ışığa göre lens de kararıyor ve ben gözlerimi kullanmaya başladığımdan beri 10 gündür falan kısmıyorum nerdeyse. Ofiste arkadaşlarıma gösterdim onlar da bayıldılar. Gözlerini çok kısan ve gözleri bozuk arkadaşlara mutlaka öneririm. Ayrıca gözlerim gün içinde hiç kurumadı.

  9 ekim 2019 14:24 16 aralık 2019 16:50

  81. hangi marka olursa olsun aylık, 2 haftalık, günlük farketmez her gün çıkarmanız gereken göz ürünüdür. korneanın su dengesini ayarlayabilmesi ve hava alması için lensin çıkarılması ve gözler kapalıyken gözkapakları sayesinde gözün nemlendirilmesi gerekir.

  çoğu çeşidini kullandım. ben en çok iki haftalık kullanım süresi gösteren ocuve oasys markasını seviyorum. ince olduğu için kuru gözlerde daha rahat kullanım sağlıyor bence. diğerleri aylık olduğu için daha sert oluyorlar ve batma sorunuyla karşılaşıyorum açıkcası. günlük olanlar ise daha f/p açısından makul olmuyor sanki.

  tanım: gözün kırma kusurlarını gideren medikal ürün.

  30 aralık 2018 22:14

  80. Lazer ameliyatı öncesinde yaklaşık iki yıl kullandığım, görme sorunlarını çözen alettir. Lakin farklı markaların ürünlerini denemiş olsam da genelde batma, kuruluk, ağrı gibi sorunlar yaşadım. Öyle ki aylık kullanım için olanı dahi her gece çıkarıp sabah yeniden takmak zorunda kalıyordum. Amma gelin görün ki lazer ameliyat olmak yerine lens kullanımına devam etmek daha iyi olurmuş...

  5 kasım 2018 00:50 5 kasım 2018 01:02