yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (14)

  11. koredeyken ucuz olması sebebi ile her gün paramı yatırdığım kozmetiklerdir. genellikle rujların tatlılığına düşüp ruj alıyordum. ve bu markaların en güzel özelliği, bolca sample ürün vermeleri. aynı zamanda ucuz olmaları.

  en sevdiğim markalar, etude house, hera, peripera, tonymoly, bbia, eglips, lilybyred, apieu ve innisfree. gelecek ay koreye giden en yakın arkadaşım yine birkaç ürün alacak bana. bir sürü yeni şey çıkmış. çok güzel ve eğlenceli görünüyorlar.

  6 ocak 14:44

  10. kore'de cushion allıklar çok yaygın, hatta öyle ki koreli bir arkadaşım türkiye'de gelip bu allıklardan bulamadığında çok şaşırmıştı nasıl olmaz diye.

  cidden çok doğal ama güzel sonuç veriyorlar, sizin kendi cildiniz gibi ama böyle tatlı tatlı bir renk var yanakta.

  neyse arkadaşım bana bir cushion allık gönderdi ve net olarak söylüyorum aşık oldum. soğuk bir pembe ama yanakta bu kadar mı doğal bu kadar mı güzel durur... çok sevdim demek az kalır, kalıcılığı da şahane üstelik. bittiği zaman, türkiye'de olmadığı için ağlayacağım o kesin.

  keşke bir marka çıkıp (pastel, golden rose gibi yerli markalar) akıl etse de yapsa şunlardan. hem çok pratik hem çok sevimli.

  ilgili medya:
  2
  6 ocak 14:37 7 ocak 00:08

  9. kore menşeili kozmetik firmalarının bu kadar popüler olmasında güney koreli sanayi üreticilerinin iş ahlakına ve etik değerlere önem vermesinin de etkili olduğunu düşünüyorum. aslında güney kore'nin insan hakları, adalet gibi manevi değerler konusunda eleştirilecek, eksik yanları avrupa'nın en fakir ve sanayisi yeterince gelişmemiş ülkelerininkinden bile fazla. ancak bu olumsuzluk, güney kore'nin sanayi üretiminde ve ticarette iş ahlakına, etik değerlere uygun davranma konusunda istisnalar dışında almanya, fransa, italya, ingiltere, abd gibi ülkelerle aynı seviyede olduğu gerçeğini değiştirmez. laneige, dr jart, krave beauty, amore pasific, missha, the face shop, cosrx vb. firmaların yöneticileri clinique, la roche posay, bioderma, darphin, caudalie gibi batı firmaları ile tatcha, shiseido gibi japon firmalarının ürünlerine "ahmak cilt bakımı, makyaj ürünleri" diye saldırarak bu tip firmaların ürünlerini alıp kullanan tüketicileri eleştirselerdi; dini ticarete alet etmiş olsalardı; ürünleri hakkında olumsuz eleştiri yapan tüketiciler ile bazı içerikleri eleştiren, ürün içeriklerinin tamamını inceleyip yayınlayan bloggerları dava açmakla tehdit etmiş olsalardı dünya çapında sevilen firmalar olmaları imkansız olurdu. olay sadece koreli kadınların ciltlerinin güzel olmasından, bakıma ve makyaja önem vermesinden, ürünlerin içerikleri ile ambalajlarından ibaret değil. onların bu noktaya gelmelerinde iş ahlakına aykırı, seviyesiz davranışlar sergilememesinin de etkisi var.

  30 aralık 2019 08:37 1 ocak 17:20


  8. Bir süslü k-pop'un uzantısı demiş katılıyorum. Ürünleri ben de beğeniyorum aslında hem etkileri hem de paketleri, sunumları falan çok tatlı. ama mucize veya asyalı kadınlarının kadim sırrı ortaya çıktı gibi lanse edildiğini görmek şaşırtıyor. Korelilerin cilt güzelliklerini sürekli bahsedilen 10 adımlı cilt bakımına borçlu olmaları imkansız bir kere. zaten yeni ortaya çıkan bir şey bu sanki bu asyada geleneksel bir şeymiş gibi anlatılıyor da eskiden asit mi vardı essence mi vardı? Kaç yıllık gikayesi var ki bunların. Kaldı ki yeni de olsa eski de olsa özel bir ilgisi olmayan hiçbir korelinin asitleri, güneş kremlerini, makyaj temizlemek için yağları, jelleri yüzüne boca ettiğini sanmıyorum. zaten essence hariç hiç biri koreden çıkan bir şey değil bildiğim kadarıyla. Onun da yeni bir ürün olduğu malum. İki aşamalı temizleme koreden çıktı diyenler var ama çıkmadı onlar popülerleştirdiler sadece ama eskiden temizleme sütleri vardı bilenler bilir yağ bazlı temileyicidir işte bunlar her markanın da vardı böyle bir ürünü.

  1 aralık 2019 01:57

  7. korelilerin cilt tipinin bizimkilerden farklı olduğu doğru. çok daha dayanıklı ve kendiliğinden elastik bir ciltleri var fakat bu demek değildir ki onların cildi mükemmel.

  ciltleri mükemmel olmadığından zaten 10 küsür adımlı cilt bakımı yapıyorlar mantıken cilt bakımına ihtiyaç duymasalar böyle geliştirebilirler miydi kendilerini?

  onun dışında başlıkta gördüğüm birkaç şey hakkında konuşmak istiyorum birincisi paraben o kadar korkulacak bir şey değil paraben konusu tamamen bir manipülasyon ve şu an da markaların kullandığı sözde "iyi içerik" algısının kurbanı olmuş durumda. metil paraben başta olmak üzere bu içerikler hakkında envai çeşit araştırma mevcut. hiçbirinde de o kadar ciddi sorunlar gözlemlenmemiş. sadece medyaya yanlış aktarılan bi deney sonucu o içerik insanların gözünde güvenli olmaktan çıktı.

  onun dışında asyalı arkadaşlarıyla olan anısını anlatan süslünün hikayesinin bu yönde olması çok olası çünkü asya ülkeleri kendi içlerinde ciddi bir rekabet halinde. daha yeni japonyayla kore birbirine girdi birbirlerine sürekli ambargo uyguluyorlar vsvs bir japon tabiki de kore ürünlerine laf edicek yani bundan doğal bir şey göremiyorum ben.

  onun dışında kore ürünleri içerikleriyle oldukça başarılı ürünlerdir. zaten bu kadar etkili olmasa bunu konuşuyo olmazdık. içerik okumayı bilen insanlar çok rahat bir şekilde görebilir kore ürünlerinin farkını. tabiki ürünleri dikkatli seçmezseniz cildinize iyi gelmeyecektir bu da biraz deneyim ve gözlem gerektiren bir konu ama ben genel olarak her türlü cilde göre bir kore bakım rutini oluşturulabileceğine inanıyorum. bu ürünler koreliler için üretilmiş diye düşünmeyin. nasıl ki sebamed almanlar için üretilmediyse, ya da loreal ve tüm alt markalarını tüm dünya memnuniyetle kullanıyorsa (gizlinot: aralarında la roche posay, estee gibi markalar da var bu arada) kore ürünleri de gayet tüm dünyaya hitap ediyor. fiyatlandırma konusunda söyleyecek pek bir şeyim yok ama cidden haklısınız.

  30 kasım 2019 22:36 30 kasım 2019 22:42

  6. güney kore'nin vizyon sahibi ve pr alanında başarılı siyasetçiler tarafından yönetildiğinin kanıtları arasında yer alan; son zamanlarda sürekli duyduğumuz güney kore menşeili kozmetik firmalarının ürünleridir. içlerinde içeriği iyi olanlar da kötü olanlar da var. missha'nın time revolution essence ile aynı seriye ait toner dışında ürünlerinin içerikleri genellikle problemli. bu firmanın bazı ürünlerinde 6 çeşit paraben var. klairs, i'm from, primera, dr. jart, laneige, krave beauty, frudia içerik yönünden missha'dan daha iyi. laneige'nin water sleeping mask isimli ürününün içinde mavi renk sentetik boya, karma ve yağlı ciltler için üretilen toniğinde yanlış hatırlamıyorsam alkol bulunuyor. dr jart'ın bazı serumlarında alkol bulunuyor. bunların dışında bu 2 firmanın ürünlerinde problem göremedim.

  güney kore'de üretilen ürünlerinin hepsinin bitkisel olduğu yönünde sürekli reklam yapılıyor. ancak bazı ürünlerde salyangoz mukusunun kullanılması bunun % 100 doğru olmadığının kanıtıdır.

  30 kasım 2019 15:06 30 kasım 2019 21:01

  5. Birkaç cilt bakım ürünü denemem oldu ancak Kore ürünleriyle yıldızım hiç barışamadı. Bence cilt tipleri bizden çok farklı ve bu yüzden içerikleri tam olarak bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıyor.

  16 ağustos 2019 16:28


  4. Ben ülkeye değil içeriğe bakarak yorum yapma taraftarıyım. Aynı markanın bile bir ürününde zararlı kimyasallar fazlayken bir diğerinde çok az olabiliyor. Ama kore kozmetiğinde iyi içeriğe ulaşmak daha kolay bence. En iyisi içeriklere dikkat edin. Ben EWG tarzı sitelerde içeriklere bakarak ürün seçiyorum. Kore'nin de içeriği çok iyi olan ürünleri var biraz fazla yerilmiş gibi hissettim bu başlıkta. Ama pazarlamasının iyi olduğunu da inkar etmiyorum. (link: https://www.ewg.org/skindeep/ EWG sitesi'nin) linki bu da.

  23 temmuz 2019 20:59

  3. Güney Kore'nin uluslararası alanda etki yaratma ve kültürlerini yayma çabasının bir sonucu, tıpkı k-pop ve k-drama gibi. Tabii bu k-beauty ürünlerinin ise yaramadığı anlamına gelmiyor(gizlinot: zaten 12 aşamalı cilt bakım rutini de bir zahmet işe yarasın. ) Sadece bu ürünlere bu kadar para dökmeyi gereksiz buluyorum.

  Benim cildim akneye meyilli, gözenekli ve lekeli dermatoloğa gitmeden önce bir sürü video izleyip korendy'den güzel bir sepet oluşturdum(gizlinot: 200 lira civarı) Neyse param olmadığı için almadım, dermatoloğa gittim ve verdiği iki kremi düzenli olarak kullandım şu an çok memnunum.

  Özet olarak cildiniz problemliyse önce bir dermatoloğa uğrayın derim.

  (link: https://youtu.be/ppplOhy-Tn0 Bu belgeseli de) izlemenizi tavsiye ederim.

  22 temmuz 2019 12:53 22 temmuz 2019 12:54

  2. ününü korelilerin geç kırışmasına borçlu ürünler. oysaki asırlardır yosunla beslenen ve bol bol deniz ürünü yiyen, kültürlerinde envai çeşit tatlı olmayan dolayısıyla daha az şeker tüketen bu insanlarla genetik olarak yarışmamız mümkün değil. belli ki ciltleri daha çok kolajen üretiyor. ne kullanırsak kullanalım asla öyle olamayız, yapacak bir şey yok.

  içeriğe çok önem verdiklerini de düşünmüyorum. ne zaman bir kore markasına baksam en az iki çeşit paraben bulunduruyor. ki parabenin kötü ününü artık sağır sultan bile duydu.

  kağıt maskeleri ve essenceler başarılı. kullandığım birkaç şey var ve memnunum da. ama mucize beklememek lazım.

  22 temmuz 2019 11:12 2 ocak 11:07