yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  7. Birkaç cilt bakım ürünü denemem oldu ancak Kore ürünleriyle yıldızım hiç barışamadı. Bence cilt tipleri bizden çok farklı ve bu yüzden içerikleri tam olarak bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıyor.

  16 ağustos 16:28

  6. Ben ülkeye değil içeriğe bakarak yorum yapma taraftarıyım. Aynı markanın bile bir ürününde zararlı kimyasallar fazlayken bir diğerinde çok az olabiliyor. Ama kore kozmetiğinde iyi içeriğe ulaşmak daha kolay bence. En iyisi içeriklere dikkat edin. Ben EWG tarzı sitelerde içeriklere bakarak ürün seçiyorum. Kore'nin de içeriği çok iyi olan ürünleri var biraz fazla yerilmiş gibi hissettim bu başlıkta. Ama pazarlamasının iyi olduğunu da inkar etmiyorum. (link: https://www.ewg.org/skindeep/ EWG sitesi'nin) linki bu da.

  23 temmuz 20:59

  5. Güney Kore'nin uluslararası alanda etki yaratma ve kültürlerini yayma çabasının bir sonucu, tıpkı k-pop ve k-drama gibi. Tabii bu k-beauty ürünlerinin ise yaramadığı anlamına gelmiyor(gizlinot: zaten 12 aşamalı cilt bakım rutini de bir zahmet işe yarasın. ) Sadece bu ürünlere bu kadar para dökmeyi gereksiz buluyorum.

  Benim cildim akneye meyilli, gözenekli ve lekeli dermatoloğa gitmeden önce bir sürü video izleyip korendy'den güzel bir sepet oluşturdum(gizlinot: 200 lira civarı) Neyse param olmadığı için almadım, dermatoloğa gittim ve verdiği iki kremi düzenli olarak kullandım şu an çok memnunum.

  Özet olarak cildiniz problemliyse önce bir dermatoloğa uğrayın derim.

  (link: https://youtu.be/ppplOhy-Tn0 Bu belgeseli de) izlemenizi tavsiye ederim.

  22 temmuz 12:53 22 temmuz 12:54

  4. ününü korelilerin geç kırışmasına borçlu ürünler. oysaki asırlardır yosunla beslenen ve bol bol deniz ürünü yiyen, kültürlerinde envai çeşit tatlı olmayan dolayısıyla daha az şeker tüketen bu insanlarla genetik olarak yarışmamız mümkün değil. belli ki ciltleri daha çok kolajen üretiyor. ne kullanırsak kullanalım asla öyle olamayız, yapacak bir şey yok.

  içeriğe çok önem verdiklerini de düşünmüyorum. ne zaman bir kore markasına baksam en az iki çeşit paraben bulunduruyor. ki parabenin kötü ününü artık sağır sultan bile duydu.

  kağıt maskeleri ve essenceler başarılı. kullandığım birkaç şey var ve memnunum da. ama mucize beklememek lazım.

  edit: cilt kolajen üretiyor mu emin değilim. tam ifade edemesem de ne demek istediğimin anlaşıldığı kanaatindeyim. teşekkürler.

  22 temmuz 11:12 22 temmuz 11:13

  3. Bu yıl erasmusta edindiğim bilgilerden ve gözlemlerimden yola çıkarak yazıyorum bu girdiyi. Aslında daha önce yazmam gerekiyordu ama tepki almaktan korktum. Bu yıl arkadaş grubumun çoğunluğu asyalılardan oluşuyordu. Çin, kore, tayland ve japonyadan gelmiş çok fazla arkadaşım vardı. Tanıştığımız ilk günlerde yurtta otururken bir hışımla hadi bana cilt bakım sırlarınızı anlatın, rutinlerinizi, özellikle neleri kullanıyorsunuz da cildiniz bu kadar düzgün dedim. Ki 1-2 kişi hariç hepsinin bebek gibi cildi vardı. Ben sorduktan sonra ortamda bir sessizlik oldu, kimse ne demek istediğimi anlamadı. Ben de konuyu biraz açarak bilmem kaç adımlı cilt bakım rutininden türkiyede son zamanlarda ne kadar popüler olduklarından bahsettim, inanmayanlar oldu türk youtuberların videolarını açıp gösterdim. Çok şaşırdılar. Çünkü asya kozmetiklerinin bu kadar popüler olmasına bir anlam veremediler. Ve hepsi kore ürünlerini özellikle korelilerin ürettiği cilt bakım ürünlerini kullanmamam gerektiğini, çünkü çoğunun çok kimyasal olduğunu söylediler. Korelilerin ciltlerinin çok iyi görünmesinin nedeni cilt bakımı değil makyaj ve estetikle kafayı bozmuş olmaları diyip gülüştüler. (Ve tabi ki gen) Belki makyaj malzemelerimi kore markalarından seçebilirmişim yine de çok önermediler. Ama eğer asyadan bir cilt bakım ürünü kullanmak istiyorsam tercihimi japon menşeili ürünlerden yapabileceğimi çok daha kaliteli ve doğal olduğunu (hepsi değil tabi ki) söylediler. Ama hepsi bir konuda hem fikir o da avrupada üretilen ürünlerin çok daha iyi olduğu ve kendilerinin de çoğu zaman onları tercih ettiği. Bilmem kaç adımlı cilt bakımı rutini olayına ise aşina değiller, hmm evet böyle bi şey var ama yapmıyoruz dediler türkiyede son zamanlarda popüler olmasına çok şaşırdılar. Yani anlayacağınız bu asya kozmetik furyası nereden başladı ve türkiyede neden piyasaya sürülür sürülmez bu kadar iyi bir üne kavuştu bilmiyorum. Ben sadece öğrendiğim kadarıyla bu ünü hak etmediklerini anlatmaya çalıştım. Bu arada asıl anlatmak istediğim nokta şu, evet bazı ürünlerin içerikleri daha doğal olabilir ama bir ürünün kore veya asya menşeili olması o ürünü çok iyi ya da daha doğal yapmaya yetmez. Görünen o ki türkiyede yapılan pr çalışmaları da işe yaramış, yoksa her kişisel bakım marketine girdiğimde bana görevli kadın bakın doğal bir şeyler arıyosanız bu var koreden geldi demezdi.

  Not: Avrupalıların da asya cilt bakım ürünlerini kullanmaya çalıştıkları bir yalan, hepsi avrupada üretilen ürünleri kullanmaya çalışıyor çünkü kozmetik konusunda avrupa dışı ülkelerden daha titiz olduklarını en azından laboratuvar çalışmalarına daha fazla para ayırdıklarını biliyorlar. Zaten renkli kozmetik konusunda da alışveriş alışkanlıkları inandıklarımızdan biraz daha farklı onu da bir başka girdimde anlatmayı planlıyorum, çok uzun oldu. :D

  21 temmuz 17:13

  2. avrupa kozmetiklerinden 2-3 kat daha önde olanlardır. Korelilerin güzellik takıntısı onları çok ciddi bir şekilde cilt bakımına itmiş ve sonunda bu ürünler ortaya çıkmış. cilt bakımı konusundaki teknolojilerini bunun üzerine kurmuşlar ve geliştirmişler. ürünlerin işe yararlığının tartışılması ve yves rocher gibi vasat markalarla karşılaştırılması benim komiğime gitti içerik okumasını bilen çoğu insan cosrx ve yves rocher e baktığında aradaki kalite farkını ve güvenilirliğini görür ve korelilerin ciltlerinin ne kadar iyi olduğunu herkes bilir yani adamlar 40 yaşındayken bile tek kırışıklık leke akne yok ciltlerinde.

  korede marka değeri yüksek markaların hiçbirinde kötü içeriğe rastlamazsınız. saçma sapan doldurmak için kimyasal koymazlar (gizlinot: bkz: filler) içeriklerinin ilk sırasında su bile olmaz etken maddeler olur. cildinize alerji yapması iritasyon göstermesi içerik okumamanızdan kaynaklanıyor. içerik okumadan asla almamanız gereken ürünler kore ürünleri. peki neden?

  çok fazla bitki ekstratı ve etken madde içerdikleri için ve sentetik kimyasallar azınlıkta olduğu için haliyle bir maddeye karşı cildiniz iritasyon yapabilir. tester denemeden ve içerik okumadan drugstoreda yaptığınız gibi "hmm üzerinde hyaluranik asit yazıyor bunu al hmm şu çay ağacıymış iyidir galiba bunu da al" yaparsanız pişman olursunuz. azar azar ve deneyerek cilt bakımına katmanız gereken ürünler bunlar.

  21 temmuz 15:26

  1. Ben de kore kozmetik ürünlerinin abartıldığını düşünüyorum. Uzun süre çeşitli kore ürünleri kullandım ve cildimde önemli bir etki görmedim. Hem vaat ettiği etkileri yerine getirme hem fiyat performans olarak avene, bioderma, la roche possay gibi dermokozmetik markalar çok daha  başarılı. Kore ürünlerinin pazarlama harikası olduğunu düşünüyorum. Kore ürünleri satan sitelerde sürekli koreden yeni geldi, yaşlanmaya son, lekelerinizi unutun, sivilcelere veda vs. gibi sloganlarla bizleri sürekli tüketmeye teşvik ediyorlar. Bunları zaten daha önce sattığınız ürünlerle de vaat etmiştiniz ama hiçbir vaadinizi yerine getirmediniz. Bu daha iyi bunu da deneyin diyorsunuz. Kusura bakmayın biz deneyerek doğruyu bulacak lükse sahip insanlar değiliz. Paramız değersiz, diğer ülke insanlarına göre bir ürüne 5-6 kat fazla fiyat ödüyoruz. Denememizi istediğiniz ürünlerin de denediklerimize göre bir artısı olduğunu düşünmüyoruz. Hem cilde sürülen bir ürünün yaşlanmayı durdurması imkansız. Ürün kullanıldığı sürede cilde bir canlılık geliyor ama bu etkinin geçici olduğunu ürünü kullanmaya kısa süre bir ara verdiğimizde etkinin hemen kaybolmasından anlayabiliyoruz. Çünkü deri yenileniyor ve alttan gelen derinin yaşı üzerinde en ufak bir etki yok. Ekonomik durumu iyi olan iyi niyetli youtuberlar (sponsorlu youtuberları zaten saymıyoruz) sürekli bir şeyler kullandıklarından beğendiklerini, memnun kaldıklarını anlatabilirler (Onların kozmetiğe harcadığı paraya zaten yüz nakli de yaptırılabilir.). Ancak tek etki bakımlı görünmek üzerine. Bakımlı olmak da iyi bir şey elbette ama bu fiyatlara değil. Zaten herkesin maaşımız, harçlığımız üzerinde gözü olduğu bu ülkede her vaade, söylenilene çok kanmamak lazım. Bu kandırmacayı da son bir kaç yıldır en çok kore ürünleri yapıyor. Ben tekrardan yukarıda saydığım dermokozmetik ürünlere yöneldim, az ve öz ve ne olduğu belli ürünler kullanıyorum ve büyük beklentilere girmiyorum.

  21 temmuz 11:49