yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (4)

  14. Kore'nin farklı markalarını getirdikleri için sevdiğim bir site ama fiyatları için aynı sempatiyi duymuyorum maalesef

  13 kasım 09:45

  13. dolar düşerken neden zam yaptıklarını anlamış değilim.(evet bazen kurların düşmesi hemen ürünlere yansımaz orası ayrı bir durum ama tekrar fiyat düşecek mi pek ihtimal vermiyorum)

  iunik ve tiam markalarını görmüştüm ve fiyatı iyi duruyor derken birkaç cilt bakım hesabında tiam ve iunik ürün yorumlamalarını gördüm. o yüzden zam gelmesine de şaşırmadım.

  arz talep meselesi bu durum. demek talep artmış fiyat artmıştır. iktisata giriş bilgimle ancak bu kadar yorumlayabilirim.

  13 kasım 09:01

  12. şimdi girip baktım da ben uygun bir fiyat göremedim kızlar siz neresine baktınız bu sitenin?

  12 kasım 13:41 12 kasım 13:42


  11. Birkaç hafta önce sözlükte indirim duyurusu ile tanışıp alışveriş yaptığım site.

  Almak istediğim ürünleri çok uygun fiyatlı sattıklarını görünce sevinip siparişimi verdim. Kargo durumunu düzenli takip ettim ancak 10 gün geçip ürünler hala kargolanmayınca arayıp sorayım dedim. Çok kibar bir hanımefendi ile durumu konuştum. Meğer siparişim bir hafta önce kargoya teslim edilmiş hatta alıcıya da teslim edilmiş görünüyormuş. Durumu izah ettim bana teslim edilen bir şey olmadığını söyledim. Sorunu yurtiçi kargo ile halletmem gerektiğini söylediler ve aradan çekilmeye çalıştılar. Hanımefendinin kibarlığına aldanıp kargo numarasını aldım ve kendilerinin de kargo şirketi ile iletişime geçmelerini rica ettim.

  Gün içerisinde kargo şirketi ve koreandbeauty ile dönüşümlü iletişime geçtim. İki taraftan da dönüş yapmalarını rica ettim.

  Sonuç olarak kargomu başka birine teslim etmişler, adresim ve numaram tamamen yanlış görünüyordu. Koreandbeauty ihaleyi yurtiçi kargoya bırakıp aradan çekilmeye çalıştı, yurtiçi kargo ise ürünü teslim ettikleri adrese gidip durumu düzeltmeye çalıştı.

  Bu süre içerisinde benim canımı sıkan kısım koreandbeauty'in sorunu çözmeye değil aradan çekilmeye çalışması. Kendilerine kargonun bulunmaması halinde ne olacağını sorduğumda doğru düzgün cevap vermediler. Kendileri bana dönüş yapmadılar ben ısrarla arayınca da "üstlerime sordum, bizim yapabileceğimiz bir şey yok." cevabını verdiler. Koreandbeauty'nin aksine kargo şirketi dönüş yapıp işleyiş hakkında bilgi verdi. Kendileriyle koreandbeauty'den birinin iletişim kurup kurmadığını sordum ve hayır cevabını aldım. Bu cevap üzerine mesai saati bitimine az bir zaman kala hala dönüş de alamayınca biraz sinirle koreandbeauty'i aradım. Tekrar benzer cevaplar alınca daha net konuşmaya başladım. Bana yeni ürün göndermelerini ya da paramı iade etmelerini aksi halde davalık olacağımızı söyleyince duruş değiştirip çözüm odaklı olmaya başladılar. Akşam saat 10'da whatsapp'tan mesaj yollamışlar. Paket elime geçince onlara göndermemi ve onların bana göndereceği yeni ürünleri beklememi söylediler ancak asıl almak isteğim ürünün stoğu yokmuş. Kargo şirketinin ürünü direkt kendilerine göndermesi ve onların beni bekletmeyip yeni ürün göndermeleri akıllarına gelmemiş olmalı.

  Ertesi gün kargo şirketi açılmış olan paketimi yanlış adresten alıp bana getirdi. Neyse ki kutu açılmasına rağmen ürünler ambalajlı duruyordu da tekrar uğraşmak zorunda kalmadım.

  Koreandbeauty'in bu durumda takındığı tavır nedeniyle tekrar alışveriş yapmamaya karar verdim. Kargonun kaybolması benim için sorun değildi. insanlık hali, kargo yanlış adrese gitmiş olabilir veya başka bir durum yaşanmış olabilir ama sonrasında sorumluluk almayıp müşteriyi mağdur etmek de hoş değil. Sonuç olarak o kargo şirketi ile çalışanlar da onlar. Ürün benim elime geçmeden benim sorumluluğumda olmaz.

  Bunların dışında üç tane tester göndermişlerdi ve aksilik yaşanmayıp doğru adrese gelmiş olsaydı teslimatı üç gün içerisinde yapmış olacaklardı ve fiyatlar da çok uygundu.

  12 kasım 12:15

  10. Rakip sitelere göre daha uygun fiyatlı evet yeni markalara da aracılık yapıyor tam ohh diyorken ilk önce kasım sonu indirimi yapacaklarını duydum ve bingo 2 gün önce 219 ₺ olan iunik propolis serumun fiyatı 239 ₺ yapmışlar. İndirim öncesi bindirime kurban verdiğimiz sitedir.

  12 kasım 08:50 12 kasım 23:05

  9. kore kozmetik ve cilt bakım ürünlerini alternatiflerine kıyasla daha uygun ve normal fiyatlarla satan sitedir. dün akşam burada yazılan girdileri görünce bu siteden haberim oldu, bir bakayım dedim. şu an için ürün çeşidi özellikle makyaj kısmında çok geniş olmasa da umarım zamanla genişletirler ve diğer muadilleri gibi fiyatları döviz kuru karşılığının aşırı üstüne çıkarmazlar. sözlükte maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor, korkuyorum :dd

   sipariş verdiğim ürünler şöyle :

  - centellian 24 madeca micro serum : normal fiyatı 35$ civarıymış. İndirimle 139 tl'ye düşmüştü. fantastik...

  - innisfree my real squeeze kağıt maskeler : normalde 2$mış fiyatı, 8.39'dan 4.15 liraya düşmüş, gayet iyi bir fiyat. innisfree koreli youtuberlarda hep gördüğüm bir markaydı. merak ettiğim için maskelerini almak istedim. umarım bu markanın daha çok ürününü getirirler.

  - Centellian 24 Madeca Derma Maske : diğer sitelerde 30 tl. burada da 30'dan 8.39'a düşmüştü. 

  24 ekim 10:22 3 kasım 09:51

  8. Birkaç kez alışveriş yaptım ve çok memnun kaldım. Öyle ki bir şeye ihtiyacım olduğunda girip ürünlerini incelediğim ilk sitelerden biri haline geldi. Getirdikleri yeni markalar olması ve gerçek anlamda indirimler görmek beni mutlu ediyor. Umarım bu müşteri yanlı politikalarına devam ederler.

  23 ekim 12:55


  7. Fiyatları korendy'ye göre aşırı uygun olan kore kozmetik sitesi. Gün geçtikçe farklı markalar ve ürünler getirip kendini geliştiriyor. Umarım fiyatları hep böyle kalır.

  Ve ayrıca ürünlerin açıklamalarına içerik listesi koysa mükemmel bir site olur diye düşünüyorum.

  23 ekim 11:58

  6. cilt bakım rutinimi kore ürünleriyle düzenlemeye karar vermiştim, rakip siteleri de gezdim iki ürün de en uygun fiyat bu sitedeydi ve laneige lip mask de sephora'dan daha uyguna satılıyordu hemen atladım.

  bir önceki gece verdiğim sipariş bugün öğlen elimdeydi. 3 parça siparişime 4 parça tester göndermişler. ambalajlama da çok düzgündü, ürünlerin tarihi de süper

  umarım çizgilerini bozmadan ve yeni markalar da getirerek devam ederler -ve hatta iki marka daha geleceğini duyurdular bile-

  13 ekim 20:51

  5. koreandbeauty sitesinden sadece bir kez yaz tatilinde alışveriş yaptım. village 11 factory markasının iki güneş koruyucusunu bir de diş macununu satın aldım. başlıklarında da ürünleri yorumlamıştım. kargo hızı, tester eklemeleri ve paketlemeleri gerçekten çok başarılıydı. sipariş öncesi ve sonrasında sorduğum sorular için whatsapp hatlarından hızlı dönüş sağlamışlardı. geçtiğimiz günlerde bünyelerine iunik markasını kattılar. ürünleri tanıtım amaçlı uygun fiyatlarla satışa sundukları için başka bir firma tarafından sahte olmakla suçlandılar. iunik markası ise koreandbeauty sitesinin türkiye distribütörü olduğunu hikayesinde paylaşarak bu duruma açıklık getirmiş. açıkçası ben bu olaylardan bağımsız olarak zaten alışverişimden memnun kalmıştım. ancak bu çamur at izi kalsın olayından sonra firmaya sempatim arttı haliyle. illa ki yurt dışından ürün getirip satarken kâr payı eklenir zaten ama nerdeyse %100 kâr payı eklemek niye? keşke yurt dışından ürün getirip ürünü fahiş kâr payıyla satışa sunan firmalar örnek alsa.

  ilgili medya:
  1
  12 ekim 13:32