yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  24. daha az önce marianne'i izlerken kendi kendime söylendiğim detaylardandır. kadın, arkadaşının ailesinin evine ziyarete gidiyor. gece herkes uyuyor fakat kızımız uyuyamıyor bu çok normal. ışıklar gölgeler rahatsız ediyor bu da normal. ama sonrasında hanım kızımız tuvalet için kalkıyor ve olaylar tuhaflaşıyor. tuvalete gitmek için üç kat inen kızımız yolda duyduğu takırtılara, cızırtılara rağmen devam ederek zar zor tuvalete ulaşıyor. içerideyken adım sesleri duyuyor ve kilitlediği kapı bir anda zorlanmaya başlıyor. şimdi sevgili arkadaşlarım şu durumdayken lavabodan çıkmadan önce ışığı ( ışık içeriden kontrol ediliyor) kapatıp, korka korka 3 kat yukarı çıkmaya çalışıyor ama asla bir ışık yakayım demiyor. daha yolun yarısında ev sahiplerini anormal bir şekilde kapının önünde görüp tuhaflığı seziyor ama asla arkadaşıma gideyim, kendimi koruyayım demeyip kadına iyi misiniz diye soruyor... söyleyeceklerim bu kadar.

  edit:imla

  17 ocak 03:23 17 ocak 03:37

  23. Floresan lambanın ışığı gidip gelir, akabinde elektrikler gider.

  17 ocak 00:03

  22. merak, müzik, karanlık. bu üçünün olmadığı bir korku filmi var ve ben izlemediysem hemen önerin!

  16 ocak 10:18


  21. eğer Türk yapımı korku filmiyse olay anadolunun tenha bir kasabasında geçer. küçük kızı, ona musallat olanlardan kurtarmak için köyün hocasına götürürler. büyük ihtimalle kıza büyüyü yapan çevresinden bir kadındır. bu kadın ya babasının metresi ya da annesinin eski bir husumetlisidir. bazen büyüler karışır. anneye veya ablaya yapılmak istenen büyü küçük kıza yapılır. büyü filmin sonunda bozulur. uzun, tecvitli dua ve kapanış...

  15 ocak 13:16

  20. 3 katlı, Allahın unuttuğu dağın başındaki eve sırf sebepsiz yere(!) ucuz diye yerleşen ailemiz eşyalarını yerleştirir.Ama evin küçük çocuğu dışarıdayken evin bir odasının penceresinden kendisine bakan hayalet görür.Akşam olur bodrumdan koşma ve çocuk  sesler gelir.Kapılar gıcırdar kendi kendine kapanır.Hatta evin ortanca ergen kızı banyonun aynasına bakarken arkasında ona bakan öcü görür ama o evden taşınmazlar.Evin küçük çocuğunu gece öcüler havada döndürür ama hala o evden taşınmazlar.Rahip çağırırlar rahipin incilini fırlatır hayaletimiz,kutsal sular fırlatılır havaya ve böğürme sesleri gelir.Kötü ruh başarıyla uzaklaştırılmıştır artık.

  3 şubat 2019 22:06

  19. Bayağı son nefesimi verecek hale gelsem de  karanlıkta battaniyenin altına girip korku filmi izlemeye ve sonrasında 1 Ay korkudan uyuyamamaya bayılırım. 

  -büyük bir ev, bir korku filminin olmazsa olmazıdır. Mümkünse ailedeki sevilmeyen birinden miras kalmış ve 150 yıldır bakımı yapılmamış olacak. 

  -bu eve aile taşınacak, bir tane Tripli, atara atar, gidere gider bir ergen, bir tane hayaletçe bilen ve evdeki hayaletlerle sıkıntısız iletişim kurup, durduk yere uyurgezerliğe başlayan küçük çocuk mutlaka bulunacak. 

  -evde hayaletlere inanmayan birinin bulunması çok elzem. Yani hayaletler gözlerinin önünde çocuğunu parçalara ayırsa da, “yoo bu ev aşırı aşırısı güvenli” diyecek ve evden ayrılmamak için canını dişine takacak biri olması çok önemli. Belki büyük müstakil evi hayaletlere kaptırmak istemiyordur. (gizlinot: yani biz, ben çocukken izmir’de Deprem olunca korkudan 3 gün arabada yatan bir aileyiz. korku filminde yaşasak kesin zaiyatsız atlatırdık.) 

  -evde 1 adet güzel ve seksi gecelikli kızdan başka kimse yoktur mesela, ama “cesikaaaa” diye bir fısıltı duyulur. Kız da der ki, “evde kimse yok ama biri bana sesleniyor, sese doğru gideyim de beni zahmetsiz öldürsün.”

  -Sevişken kolejli gençler (gizlinot: içlerinde her daim bir adet tombik ve zeki erkek, bir adet yakışıklı ve kaslı futbol takımı Kaptanı ve onun amigo Kaptanı popüler kız arkadaşı, amigo kızın aklı başında ama biraz daha silik ve şüpheci kız arkadaşı, bir adet de süper salak, herşeyle dalga geçen erkek kişisi bulunur.) dünyanın en uğursuz, kuş uçmaz kervan geçmez yerine kampa giderler. daha kamp alanına gelirken bile başlarına gelecek müsibetlere dair milyon tane işaret vardır, amigo kızın arkadaşı olan kızla tombul nerd ufaktan işkillenir, evde mi kalsaydık acaba falan derler ama grup onları dinlemez. olaylar gelişir. 

  -aile normal evlerinde otururken çocuklarına dünyanın en korkunç oyuncağını almaya karar verirler ve oyuncak cana gelir. Evdekileri korkutmak için dolap kapaklarını falan açar. (gizlinot: sebep?! Yani evdekileri öldüreceksen, kimsede şüphe uyandırmadan, ne bileyim mutfak çekmecelerini falan karıştırmadan öldürsen daha çabuk ve temiz olmaz mı ya?) rüzgar açtı falan derler, kimsenin aklına o evlerden ırak oyuncak gelmez. herkes ölür, oyuncak başka aileye gider ve olay aynı akışla devam eder. 

  -bir kıza şeytan musallat olur. Neden hep kızlar, bu şeytan neden hiç Buluğ çağındaki erkeklere musallat olmaz, bunu hep sorgulamışımdır mesela. aile hemen rahibi çağırır, kız salona işer, duvarda falan yürür. Çare olarak kızı yatağa bağlarlar. (gizlinot: acayip güvenli bir yöntem gerçekten.) içine şeytan kaçan kızın yatağı her daim 4 köşesindeki topuzlardan bağlanabileceği yataklardandır, bazalı yatağı olan kızı şeytan çarpmaz. Kolunu bacağını çaprazlama açıp Nereye bağlayacaksın kızı çünkü, masaya mı? Hiç estetik değil. Kız sonunda imana gelir, huzurla ölür. 

  -gençler kendi aralarında lanetli bir oyun oynamaya karar verirler. Efendime söyleyeyim gecenin muhtelif saatlerinde banyodaki aynaya 3 kere bloody Mary demek, yok ruh çağırma tahtasıyla denemeler yapmak, doğruluk mu cesaret mi oynarken yalan söyleyenin ölmesi falan gibi. Bi kere de monopoly oynarken ölen görmedim mesela. 

  -ip atlayan saçı iki yandan örgülü kızlar vardır bazen, gece bir park gösterirler, salıncaklar kendi kendine sallanır, işte dönen oyuncaklar kendi başına döner. mutlaka bir hayali arkadaş vardır. 

  -seksi bir haftasonu için 2 sevgili, en yakın yerleşim yerine 9 saat uzaklıktaki bir dağ evine giderler. Kapı çalınır, kimse yok. Sonra bi şekilde birileri evin içine girip bunları öldürür. Niye öldürdünüz peki? Hayır sebep? Bunun cevabı yoktur. Dağda haftasonu geçiren sevgililer hoşumuza gitmiyor falan bile deseler bi derece. 

  -son dönemde 5 duyuya hitap eden yaratıklar gelişti mesela. the bird box’taki göz göze gelmeden öldüremeyen yaratıkla, a quiet place’teki ses duymayınca öldüremeyen yaratık gibi. Bir sonraki yaratık da yemek kokusu almadan falan öldüremeyecek heralde. 

   -laboratuvarda bilim adamları gizli bir deney yürütüp, korkunç bir virüs yada genetiğiyle oynanmış canavar yaratıp insanlığın üstüne salarlar. Vb. 

  3 şubat 2019 16:29

  18. evi yeterince gezmeden kurcalamadan başkalarının eşyalarıyla yerleşen yeni ev sahipleri.

  10 aralık 2016 18:15


  17. bünye çok fazla korku filmine mağruz kaldığından,görüldü mü yüzde tebessümle filmin izlenilmeye devam edildiği klişelerdir:

  1.kamp yapmak için bula bula cenabet bir orman bulan ve çadırda çatır çutur sevişecekken öldürülen liseliler

  2.birinci maddeye bağlı olarak, ilk kurbanlar olan sarı saçlı güzel kız ve şişko gözlüklü nerd çocuk ya da bir siyahi çocuk.

  3.''oraya giden,bir daha asla geri dönmedi.''-lan bu repliği duyunca aklına yahya kemal beyatlı'dan sessiz gemi şiiri gelen tek kişi ben miyim swh?(gizlinot: Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden, bir çok seneler geçti; dönen yok seferinden. )

  4.g*tüm g*tüm korkmasına rağmen ailenin hiç bir ferdi o hayaletli evden dışarı çıkmaya çalışmaz.filmin bilmediğimiz karelerinde hayaletimiz yemeğe temizliğe yardım falan ediyor galiba diye düşündürtür.

  5.evin küçük çocuğu tuhaf davranışlar sergilemeye başlar fakat ortalığı kan revan içinde bırakana kadar kimse çocuğa aldırmaz:

  x:jeremy,kızımıza garip şeyler oluyor.gece gece çığlıklar atmaya başladı.

  y:ah hayatım müzik okuluna gidecek,ses egzersizi yapıyor.

  x:jeremy,kızımızın kafası ters döndü.aman tanrı'm!

  y:ah, lucy.kapa çeneni.jimnastiğe yeteneği var tamam mı?babaannesine çekmiş.

  6.sıradan görünmesine ve normal biri gibi davranmasına rağmen, şiddete meyilli psikopatlar (gizlinot: tamam bak bunun doğruluk payı var.pek çok psikiyatrik kaynak, psikopatların hissiz olmasına karşın hissediyormuş rolünü gayet iyi yapabildiklerini söyler. )

  7.çığlık duyunca mutlaka sesin geldiği yöne koşmalısınız.çünkü gerizekalılık bunu gerektirir.

  9 aralık 2016 20:06

  16. Meraklı beyaz bi kadın. scream serisinde bu klişelerle baya dalga geçilmiştir

  9 aralık 2016 08:54

  15. tabiikide o gelen garip sesleri merak edip hemen kosa kosa gidip bakinan bir adet genc, ve mumkunse zenci olani, ve ilk onun olmesi ilk olmasa bile muhakkak olmesi :) buyrun izleyin : https://www.youtube.com/watch?v=dZ_LzFhvsmQ

  9 aralık 2016 07:34