girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (580)
  • medya (20)

580. Bence koton son bikac senedir bozdu fahriye ile işbirliği biraz havalanmasına neden olmus eskiden bissürü parca alıp cıktıgım mağazada bu sene bisey bulamadım

bugün 00:14

579. görüntüsüne aldanıp aldığım tişörtler iki haftada delinince mesafeli yaklaşmaya başladığım marka.

güzel ürünleri var. kate pantolonlarından çok memnunum mesela. ama kalitesini kaybettiğini düşünüyorum. eskiden aldığınız ürünü üç ay giyiyorsanız şimdi üç gün giyebiliyorsunuz.

dün 09:39

578. Tasatımları iyileştikçe kumaş kalitesinden kısan firma.

dün 09:07


577. Nasil zara topshop gibi markalar buyuk tasarimcilari taklit ediyorsa, koton da zarayi topshopu taklit ediyor. Gecen kotona girip bir etege asik oldum hatta bedeni yoktu basta subeye gidip buldum gayet de mutluyum etegimle ama gecen instagramda gezinirken yabanci bir bloggerda etegimi gordum tikladim etegi taglemis baktim ve ne goreyim topshop. Sadece dugmenin yerini ortadan bel kenarina almislar birebir aynisi. Ama ben genel olarak tasarimlarinin guzellestigini dusunuyorum tabi bu calma cirpmayla da alakasi vardir.

 Genel urunlerin kalitesine gelince, evet kalite cok iyi degil ama suan inditex grubundaki gorece daha pahali urunlerin kalitesi de pek iyi degil o yuzden bir tasarimini begenirsem almaktan cekinmiyorum. 

17 ağustos 23:33

576. Kıyafetleri çok ilgimi çekmese de özellikle çantalarının tasarımlarını çok beğeniyorum. (Tabi alakasız nakış iliştirilmiş vb çantaları kast etmiyorum.) Aksesuarları ve ayakkabıları da tasarım olarak güzel. Genel olarak trend tasarımlar çıkarıyorlar piyasaya. Başka bir markanın muadilini bulmak kolay. Tek ve en önemli sıkıntısı, kalitesi çok düşük. LCW ürünleri ile kıyaslarsak o daha kaliteli diye düşünüyorum. (Şu tasarım işine de bir el atsalar fena olmayacak.) 

Uslanmayıp hep çanta alıyorum ve her seferinde ya boyası akıyor ya ipleri fırlıyor ya çiziliyor. Aksesuarları en fazla bir hafta içerisinde kararıyor. 

Makyaj malzemelerinden sadece iki tanesini kullanmıştım: Kapatıcı ve Prime&Highlighter

Kapatıcıyı iki üç sene önce almıştım. Ortadan yükseğe bir kapatıcılığı vardı. Kalın yapılıydı ve parfüm barındırıyordu. Ne zaman sürsem insanlar yüzüne bir güzellik gelmiş diyorlardı. Ama çekmecemdeyken bir anda kırılmış ve yapısı bozulmuştu. Tekrar aynısını bulamadım ama bulsam da alır mıydım emin değilim. Çok kimyasal barındırıyor gibi gelmişti bana. İndirimde 20 liraya almıştım.

Prime&Highlightera gelirsek, likit yapıda simli iki rengi olan (pearl ve bronze) (bendeki bronze) bir aydınlatıcısı. Primer olarak kullanmak bende pek faydası olmadı. Kalıcılığı düşük. Aydınlatıcı olarak yanaklarda güzel duruyor. Bronz tene daha güzel gideceğini düşünüyorum. Tekrar almam.

Ürün incelemesi oldu ama hala gider testerlarına bakarım. Çok başarılı gelmiyor bana.

17 ağustos 23:32

575. Sizce de Koton son yıllarda kaliteyi çok düşürmedi mi?? Sosyete pazarlarında bile daha kaliteli şeyler var

17 ağustos 23:20

574. champagne adında bir farı var, 7.99 a düşmüş fiyatı. simsiz, sedefli ve beyaz tenliler için mükemmel bir aydınlatıcı olabilecek seviyede. ayrıca kabı çok şık, aynası da var. kesinlikle tavsiye ediyorum. aynı seriden birde pembe sedefli far var o da aşırı güzel <3

ilgili medya:
1
17 ağustos 02:19


573. dün 12.90'lık bir tişörtlerine indirim ayağına 14.90'lık kırmızı etiket bastıklarını farkettiğim marka. yani aynı stantta, aynı ürün, aynı renk ve desen, birinin kırmızı etiketi yok 12.90, etiketli olanlar 14.90. beğendiğim bir tişörttü ama almadım. halbuki hepi topu 2 tl. hiç indirim etiketi olmasa bile beğenen kişi zaten alır. niye enayi yerine koyarsınız ki.

17 ağustos 02:15

572. Geçen hafta internetten birkaç parça kıyafet ve spor taytı sipariş ettim. Fiyatları gerçekten çok uygundu. Diğer her ürün çok güzel beklediğim gibi fakat tayt.. üzerinde başparmağımın kolaylıkla geçebileceği büyüklükte bir delik var. Farkedilmemesi mümkün değil. Paketlenmeden önce de yere düşmüş üzerine basılmış, üzerindeki leke ve toz zahmet edilip temizlenmemiş bile. İnsanların inceliksiz olması ve özensiz iş yapması çok üzücü. 

16 ağustos 21:44

571. (link: http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/1056448/Dev_tekstil_firmasinda_poliscilik_oyunu__Barodan_aciklama.html )

Şayet yukarıdaki haber doğruysa ve sadece disiplin süreci başlatıldıysa seni de boykot listesine aldım koton. Ki muhtemelen doğru. Zaten bayılarak alışveriş yapmazdım sadece inditex ve mango fiyat olarak yüksek gelmeye başladığında yönelmiştim ama bu hareketiyle artık uğramayacağım bi mağaza oldu.

Edit: Galiba haberi okumadınız veya anlayamadınız ki eksiliyorsunuz. Bir kişi gerçekten hırsız dahi olsa bu şekilde muamele edilemez. Suçtur. Baronun açıklamasını şuraya bırakayım da biraz hak hukuk öğrenip cahilliğinizi giderin.

“Eğer bir suçüstü hali varsa yani Ceza Muhakemesi Kanunu 90. maddesindeki koşullar varsa herkes zanlıyı yakalayabilir. Fakat yakalandıktan sonra derhal kolluğa haber verip yakalanan kişinin teslim edilmesi gerekir. Bu istisnalar dışında kalan her yakalama ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ suçunu oluşturacaktır. Bu suçun da karşılığı 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıdır. Alı konulan müşterinin rızası dışında fotoğrafının çekilmesi ve paylaşılması da ‘Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali’ ve hakaret suçunu oluşturacaktır. Ayrıca olay masumiyet karinesinin de ihlali. Zira hukuk sistemimiz hakkında ceza davası açmaya yetecek yoğunlukta delil bulunan şüphelinin dahi suçu sabit olana kadar masum olduğunu söylemektedir.”

16 ağustos 10:52 16 ağustos 11:46