sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (0)

21. beeeennnnn:) aynı zamanda en iyi anlaştığım burçtur kova. ilköğretim-lise-üniversite'deki en yakın arkadaşım dediğim 3 kişi de kovaydı, onun dışında da bir sürü kova kadını-erkeği arkadaşım var.

çok seviyorum ^^

14 eylül 2018 11:36

20. Sapyoseksüeldir. Arkadaşlarına oldukça önem verir. Bağımsızdır. Bir nedenle bir kişiden uzaklaştıysa asla onu tekrar hayatına dahil etmez. Kendi kararlarını kendi vermek ister bu sebeple yönetilmeyi sevmez. Azıcık yönetildiğine dair bir şüphe duyarsa uzaklaşır. Sevecen ve samimidir. Rasyonel düşünceye önem verir. Birini ilk başlarda platonik sever çünkü sevdiğini kendine itiraf edemez. Sevgili anlaminda sevgisini koşulsuz gösteremez. İşin önünü ardını düşünür.

14 eylül 2018 00:41

19. Annemin burcudur. Ben hiçbir şeyi umursamayışlarını sorumsuzluk olarak adlandırıyorum, astroloji buna özgürlüğüne düşkün diyor. Kadın kafasına nasıl eserse öyle davranıyor. Canı temizlik yapmak istemiyorsa "amaan yapıyorsun yapıyorsun yine pisleniyor" deyip sallıyor. Yemek yapmak istemiyorsa " yapa yapa bıktım" diyor yapmıyor. Yaklaşık 2 saat önce de yarım saatlik yete taksit ödemeye gitmişti hala yok. İnsan merak ediyor, geldiğinde nerdeydin dediğimde canım istedi falanca yerlere gittim diyecek. İnsan bir haber verir arkadaş.

Babamı da çoğu zaman sallamıyor. Adam ölümüne ataerkil, böyle onu sallamayan bir kadınla karşılaştıkça çıldırıyor :d gençken yine annem ona uymak zorunda kalıyordu ama yaşlandıkça zincirlerini kırdı. Geçen ay halka açık konsere gideceğim diye tutturup 3 gece konsere gitti. 3. gün gece 12de annemle eve geldik. Meğer babamın o gün gittiğimizden haberi yokmuş. Bizi evde uyuyor sanıyormuş. Kapı içten kilitli diye biz de gece yarısı zili çaldık, babam kapıyı açtığında Bunlar gece yarısı nerden geliyorlar diye aklını yitirecekti :d

Annem yaa... Çoğu zaman arkasını toplamak zorunda kalsam da çoğu zaman çok iyi eğleniyoruz.

Dışarıdan gelsin de konser gecesi yaşadıklarımızı anlatıp anlatıp gülelim bari :d

Edit: Az önce geldi, nerdeydin diyorum " amaan gezdim, dolaştım." Diyor. Yarım saatliğine çıkıyorsun 2 saat sonra geliyorsun dedim. " 2 saat olsa iyi, 4 saat olmuş" diyor. Ya anneeee :d :d

7 eylül 2017 15:26 7 eylül 2017 15:41

18. Ne kadar patavatsız olduklarını örnekle açıklayayım:

Kova burcu yakın arkadaşımla oturuyoruz. Beni çok sevdiğini, az sayıdaki arkadaşından biri olduğumu söylüyor. Daha 15 dakika geçmeden genel arkadaşlıklardan vs konuşurken kurduğu cümle: "amaaaan arkadaş dediğin nedir ki en iyisi bile bok."

çüşşş bari benim yanımda söyleme az önce en iyi arkadaşımsın diyordun çüşşş.

Bir de yeni tanıştığımızda uzattığım ve aldığı mandalinayı 5 dk sonra "yemicem ya" diye geri vermişliği var, o da belki mandalina verdim diye daha sonra bişe isterim düşüncesinden kaynaklanıyor:,)

Yine de severim, cinlikleri vardır ama kalbi temizdir.

25 haziran 2017 12:31

17. Yazılanların hepsini okudum ve çok güldüm. çoğu kişi yazmış zaten. evet, ben de kova burcuyum ve tam özelliğini gösteririm. aslında bazen kendimi kendim de anlamıyorum. çok canlı fevriyimdir aynı zaman da da sakin ince düşünürüm ama çok umursamazım, pis değilimdir ama dağınığım ve rahatsız değilim bundan. başkalarının düşüncelerini takmam hatta beni tanıyanlar ilk çok soğuk olduğumu söylerler sonradan çok severler. gülmeyi, güldürmeyi çok severim ama argo şeylere değil, ince esprilere. biri bana laf bile soksa zekasını takdir ederim. dostlarım benim için çok önemlidir, sevdiklerimi haklılarsa sonuna kadar savunur ve yanında olurum. Ya diyeceksiniz ki ne megalomansın hiç mi kötü huyun yok ? Var tabii. sorumluluk almayı sevmiyorum, kinci değilim bazı şeyleri çabuk unutuyorum, her şeyi kıskanmıyorum. Dağınıklık da bir sorun tabii ki. bazen herkes susarken ben yine de susmayıp savunuyorum. bu liste uzar gider. genel olarak kendimi seviyorum, özgürlüğe aşığım...

22 şubat 2016 01:45 21 haziran 2016 00:02

16. Nerde kova burcu kadını varsa, yanlarında tahammül edilmesi zor bir erkek oluyor. Peygamber sabrı mı vardır nedir? Sallamıyorlar dertleri. Kapris de olmuyor bunlarda. Ailemde çok var bu kadınlardan. Genelde ortamı şenlendirip gülmeyi seven tipler oluyor .

21 şubat 2016 02:56

15. özelliklerini birebir taşıdığım burç

evet ben iflah olunmaz bir kovayım

9 şubat 2016 11:52

14. (link: https://www.youtube.com/watch?v=lLIwkvYWt44 )

9 şubat 2016 10:01

13. zeki, öngörülü ve analitiktir. bu yüzden de aslında tehlikeli bir kadındır. arkasından kolay kolay iş çeviremezsiniz. velev ki çevirdiniz, intikam listesine girersiniz. doğru koşulların olgunlaşması için gerekirse yıllarca bekler. ama kovalar kinci değildir. bu noktaya gelebilmeniz için çok çalışmanız gerek. eğer kovanın hayatında çok önemli bir yer kaplamıyorsanız sizi defterden siler, bir daha yüzünüze bakmaz. önemliyseniz sizi biraz süründürür, sonunda af dilemekten helak olursunuz. ama nihayetinde affeder. yeter ki güvenini sarsmayın.

kova kadınları dışarıdan soğuk görünebilirler. bir noktaya bu doğrudur da... ilk intibaya çok güvenen kova kadınına itici gelen herhangi bir yanınız varsa daha ağzınızla kuş tutsanız ona yaranamazsınız. bir de yeterince zeki ya da yetenekli olmayan insanları katiyen hayatlarına sokmazlar. bu siz aptalsınız demek değildir. tamam kova gerçekten zekidir ama aynı zamanda megalomandır da. bunu ağırlıklı olarak kendi içinde yaşar. ben çok iyiyim demez, sadece çok iyi olduğunu bilir ve kendi seviyesine yakın görmediği kimseyi hayatına sokmaz. bu insanları vakit kaybı olarak görürler. zaten bu yüzden yakın çevrelerinde taş çatlasa 1-2 kişi vardır. bu yüzden genelde yalnızdırlar.

buna rağmen kovanın iletişimi çok kuvvetlidir. çok fazla insan tanırlar. biriyle tanışmak isterlerse bunu öyle ya da böyle yaparlar. ve çevresine kattıkları kişilerin mutlaka işe yarar bir özelliği olmalıdır. aslında kovalar menfaatçi değillerdir. ama yine de çevresindeki kişileri özenle seçerler. çevrenizdeki kovaları bir düşünün. ara sıra "senin kesin böyle bir tanıdığın vardır, bir baksana" demişsinizdir. çünkü kesin vardır.

kovalar çok yardımsever insanlardır. bu yüzden de ölümüne sömürülürler. sömürüldüklerini de bilirler aslında ama birinin bir ihtiyacı olduğunda yardım eli uzatmaktan çekinmezler. bu yardım tesisat tamirinden bardan adam kaldırmaya kadar her konuda olabilir. birçok konuda becerikli olan kovalar bunu göstermeyi severler. eğer o konuda gerçekten beceriksizlerse bunu belirtirler ve sizi mutlaka o konuda yardımcı olabilecek birine yönlendirirler. bir kova yardım çağrınızı reddediyorsa, onun hayatında belli ki hiç yeriniz yok demektir. ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz.

kova kadını özgürdür. meşrebi geniştir. her ne kadar kendi içinde muhafazakar ve kırmızı çizgilerle dolu da olsa bu yalnızca kendi karakteriyle ilgilidir. kendinden ödün vereceğine canını verir. örneğin feminist bir kova kadınına her akşam yemek yaptıramazsınız. kıyamet kopar allah muhafaza. dünyanın en iyi aşçısı da olsa, siz önünde açlıktan ölmek üzere de olsanız bir yumurta kırmaz. ama onu özgür bırakırsanız size marifetini göstermek için canla başla çalışır. hele bir de yakın dostu ya da sevgilisiyseniz sizi dünyanın en mutlu insanı yapar. siz sahanda yumurta hayali kurarken önünüze en sevdiğiniz yemeklerden 6-7 çeşit çıkarır. yeter ki darlamayın.

"sevdim mi tam severim, sildim mi bir kalemde" sözlerini hatırlayınız efenim. muhtemelen o sözleri bir kova yazdı. "bir kova kadını tarafından sevilmediyseniz hiç sevilmemişsiniz demektir" derler. doğrudur. sevmediği kişiyi nasıl hayatına asla sokmazsa sevdiği kişiye hayatı verir kova. sadıktır. sevdiğini mutlu etmek için elinden geleni yapar. kova kadını tarafından seviliyorsanız kendinizi bir sürü sürprize ve hediyeye hazırlayın. üstelik en yaratıcı, en eğlenceli olanlarından... bunun için özel bir güne de gerek yoktur. durduk yerde mutlu etmeye çalışır sizi. eder de. nokta atışı yapar hatta. birine hediye alacaksanız o yüzden önce bir kovaya danışın. kesin çok iyi bir fikri vardır bu konuda. ama diyelim ki aldattınız kovayı, ya da gerçekten çok canını yaktınız. peygamber sabrı olan, tüm sorunların konuşarak çözülebileceğine inanan, hatta gerçekten mantık çerçevesinde tüm sorunları çözebilen kovayı nihayet çileden çıkardınız diyelim, geçmiş olsun. canına tak eden kova için hayatın anlamı olsanız da bitmişsinizdir. bunun geri dönüşü yoktur.

her işe el atan, her konuda bir fikri olan, kendini sürekli geliştiren kovalar iyi birer çalışandır. aslında bütün gün kendilerini eğlendiren şeyler yaparlar ve gün sonunda tüm günün işini bir çırpıda yaparlar. son dakika insanlarıdırlar ama zamanlarını iyi ayarlarlar. bir iş gerçekten çok vakit alacaksa zamanlarını iyi değerlendirirler. onun dışında, sıradan insanların bir günde bitirdiği işi tabii ki üstün yetenekli kovalar 2-3 saatte bitirebilirler. beğenmezlerse bozup bozup tekrar yaparlar. mükemmelliyetçidirler. bu yüzden kusursuz işler çıkarırlar. ancak alt kademede çalışmak onlara göre değildir. yönetici pozisyonlarında olmalıdırlar. idare etmeyi severler ve aslında bu konuda gerçekten de iyidirler. ama altta, sürekli emirlere boğulan kova fenalık geçirir. hele ilerleyemeyeceğini fark ederse 5616321864 tl maaş da alsa çeker gider. zaten iş arkadaşlarınız arasında dipte debelenen bir kova varsa doğru an için sabrediyordur. yükselebileceğini sezmiştir, hesaplarını çoktan yapmıştır, yoksa orada ne işi vardır. öngörüleri sayesinde de genelde hesapları doğru çıkar zaten. bir de aynı anda birçok işle ilgilenebilir ve her birini hatasız teslim edebilirler.

sabit fikirli olan kovanın keçi gibi de bir inadı vardır. kova noktayı koyduysa peygamber gelse kımıldatamaz yerinden. ha bu gelişmelere kapalı olduğu anlamına gelmez. yeni şeyler öğrenir ve bilgisini geliştirir, kendi karakteri etrafında bilimsel veriyi toplar, gözlemlerini değerlendirir ve eskisine göre zıt bir fikir bile edinebilir. ama buna ancak kendisi karar verebilir.

dahası var, aklıma geldikçe anlatacağım. ve evet tabii ki, burç yorumlarını vesaire komedi bulsam da enteresan bir şekilde özelliklerini birebir taşıyan bir kova kadınıyım.

27 aralık 2015 20:02

12. eğlenceli, seçici, okuyan-araştıran, her zaman kendine has bir tarzı olan ve farklı giyinen(gizlinot: farklılıklardan hoşlanan), biraz sabit fikirli, dengesiz olmakla yargılanan, arkadaş ortamlarının baş tacı, cahil tokatcısı, sevimli ve zeki kadınlar.

imza:boğa yükselen koç(gizlinot: kıps)

9 aralık 2015 21:56