yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  25. En arkadaş canlısı, çevremde en fazla arkadaşı olan sosyal kelebek denicek arkadaşlarım bu burçtan oldular. Ay burcu kova olanlara da çok denk geldim ama onları pek sevemiyorum hep aynı şekilde güvenimi kırdıkları için. Kendim de yükselen ve birkaç gezegeni kovada olan biri olarak bazı özelliklerini taşısam da güneş kova gibi arkadaş canlısı değilim pek, satürn tarafını almışım burcun daha çok. velhasıl haritada yerleşime göre hangi özelliğini aldığınız belli oluyor, ama “arkadaş” kelimesini en çok bu burca yakıştırıyorum. 

  15 eylül 12:25

  24. benimdir.

  şöyleyiz böyleyiz diye anlatamayacağım çünkü kendimi övmeyi de yermeyi de sevmem :D

  anlaştığım insanların burçlarının hep aynı olması bana enteresan geliyor sadece..

  en yakın arkadaşlarımın 2 tanesi yay , diğer 2 si aslan. bunların dışında 2 yakın arkadaşım daha var oğlak ve başak burçlarında. hepsini çok seviyorum ama oğlakla yalnız kalsam çok birşey paylaşamam gibi bir his var içimde ki yükselenim oğlak. (gizlinot: ay burcum da yay )eski sevgilim de oğlaktı 5 sene birlikte olduk sonra olaylı dağıldık :)

  bir de dikkatimi çeken şey ne zaman fiziksel olarak bir erkeği beğensem mutlaka burcu aslan çıkıyor. aslan burcu erkeklerinin dış görünüşleri beni inanılmaz çekiyor sanırım karşıt burç olmasından mütevellit.

  özetlemem gerekirse yay ve aslan burçlarını çok seviyorum bir kova olarak.

  11 haziran 11:51 11 haziran 11:52

  23. beeeennnnn:) aynı zamanda en iyi anlaştığım burçtur kova. ilköğretim-lise-üniversite'deki en yakın arkadaşım dediğim 3 kişi de kovaydı, onun dışında da bir sürü kova kadını-erkeği arkadaşım var.

  çok seviyorum ^^

  14 eylül 2018 11:36

  22. Sapyoseksüeldir. Arkadaşlarına oldukça önem verir. Bağımsızdır. Bir nedenle bir kişiden uzaklaştıysa asla onu tekrar hayatına dahil etmez. Kendi kararlarını kendi vermek ister bu sebeple yönetilmeyi sevmez. Azıcık yönetildiğine dair bir şüphe duyarsa uzaklaşır. Sevecen ve samimidir. Rasyonel düşünceye önem verir. Birini ilk başlarda platonik sever çünkü sevdiğini kendine itiraf edemez. Sevgili anlaminda sevgisini koşulsuz gösteremez. İşin önünü ardını düşünür.

  14 eylül 2018 00:41

  21. en çok anlaştığım burç kadınları kova oluyor. entelektüel, okumayı seven, bilgili, sanat sever, dengesiz ve bazen sinir bozucu derece sabit fikirli olurlar. benim tanıdıklarım çok sırdaşlardı, her şeyimi konuşabilirdim. dışarıdan mesafeli ve burnu havada gözüküyorlar ama ben de boğa burcu olduğum için onları anlıyor ve öyle olmadıklarını biliyorum. velhasıl kelam severim kendilerini.

  21 temmuz 2018 12:38 21 temmuz 2018 12:38

  20. Annemin burcudur. Ben hiçbir şeyi umursamayışlarını sorumsuzluk olarak adlandırıyorum, astroloji buna özgürlüğüne düşkün diyor. Kadın kafasına nasıl eserse öyle davranıyor. Canı temizlik yapmak istemiyorsa "amaan yapıyorsun yapıyorsun yine pisleniyor" deyip sallıyor. Yemek yapmak istemiyorsa " yapa yapa bıktım" diyor yapmıyor. Yaklaşık 2 saat önce de yarım saatlik yete taksit ödemeye gitmişti hala yok. İnsan merak ediyor, geldiğinde nerdeydin dediğimde canım istedi falanca yerlere gittim diyecek. İnsan bir haber verir arkadaş.

  Babamı da çoğu zaman sallamıyor. Adam ölümüne ataerkil, böyle onu sallamayan bir kadınla karşılaştıkça çıldırıyor :d gençken yine annem ona uymak zorunda kalıyordu ama yaşlandıkça zincirlerini kırdı. Geçen ay halka açık konsere gideceğim diye tutturup 3 gece konsere gitti. 3. gün gece 12de annemle eve geldik. Meğer babamın o gün gittiğimizden haberi yokmuş. Bizi evde uyuyor sanıyormuş. Kapı içten kilitli diye biz de gece yarısı zili çaldık, babam kapıyı açtığında Bunlar gece yarısı nerden geliyorlar diye aklını yitirecekti :d

  Annem yaa... Çoğu zaman arkasını toplamak zorunda kalsam da çoğu zaman çok iyi eğleniyoruz.

  Dışarıdan gelsin de konser gecesi yaşadıklarımızı anlatıp anlatıp gülelim bari :d

  Edit: Az önce geldi, nerdeydin diyorum " amaan gezdim, dolaştım." Diyor. Yarım saatliğine çıkıyorsun 2 saat sonra geliyorsun dedim. " 2 saat olsa iyi, 4 saat olmuş" diyor. Ya anneeee :d :d

  7 eylül 2017 15:26 7 eylül 2017 15:41

  19. Ne kadar patavatsız olduklarını örnekle açıklayayım:

  Kova burcu yakın arkadaşımla oturuyoruz. Beni çok sevdiğini, az sayıdaki arkadaşından biri olduğumu söylüyor. Daha 15 dakika geçmeden genel arkadaşlıklardan vs konuşurken kurduğu cümle: "amaaaan arkadaş dediğin nedir ki en iyisi bile bok."

  çüşşş bari benim yanımda söyleme az önce en iyi arkadaşımsın diyordun çüşşş.

  Bir de yeni tanıştığımızda uzattığım ve aldığı mandalinayı 5 dk sonra "yemicem ya" diye geri vermişliği var, o da belki mandalina verdim diye daha sonra bişe isterim düşüncesinden kaynaklanıyor:,)

  Yine de severim, cinlikleri vardır ama kalbi temizdir.

  25 haziran 2017 12:31

  18. her an yeni bir fikirle karşınıza çıkıverme potansiyeli çok yüksek , tez canlı , yenilikçi , özgürlüğüne çok düşkün ve girdiği ortamda çok çabuk sivrilen kadınlardır diyebilirim. çünkü bu kadınlardan biri de benim annem. bildiğim kadarıyla en çok ikizler ve terazi burcuyla anlaşabiliyor. e bu da bir terazi kadını olarak benim şansım sanırım.

  31 mayıs 2016 00:10

  17. Yazılanların hepsini okudum ve çok güldüm. çoğu kişi yazmış zaten. evet, ben de kova burcuyum ve tam özelliğini gösteririm. aslında bazen kendimi kendim de anlamıyorum. çok canlı fevriyimdir aynı zaman da da sakin ince düşünürüm ama çok umursamazım, pis değilimdir ama dağınığım ve rahatsız değilim bundan. başkalarının düşüncelerini takmam hatta beni tanıyanlar ilk çok soğuk olduğumu söylerler sonradan çok severler. gülmeyi, güldürmeyi çok severim ama argo şeylere değil, ince esprilere. biri bana laf bile soksa zekasını takdir ederim. dostlarım benim için çok önemlidir, sevdiklerimi haklılarsa sonuna kadar savunur ve yanında olurum. Ya diyeceksiniz ki ne megalomansın hiç mi kötü huyun yok ? Var tabii. sorumluluk almayı sevmiyorum, kinci değilim bazı şeyleri çabuk unutuyorum, her şeyi kıskanmıyorum. Dağınıklık da bir sorun tabii ki. bazen herkes susarken ben yine de susmayıp savunuyorum. bu liste uzar gider. genel olarak kendimi seviyorum, özgürlüğe aşığım...

  22 şubat 2016 01:45 21 haziran 2016 00:02

  16. Nerde kova burcu kadını varsa, yanlarında tahammül edilmesi zor bir erkek oluyor. Peygamber sabrı mı vardır nedir? Sallamıyorlar dertleri. Kapris de olmuyor bunlarda. Ailemde çok var bu kadınlardan. Genelde ortamı şenlendirip gülmeyi seven tipler oluyor .

  21 şubat 2016 02:56