yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (369)
  • medya (11)

  369. sürekli yapılan zamlardan kozmetik ürünler de nasibini almış durumda. indirim adı altında aslında birçok ürün ederinden ya da normal fiyatından daha yüksek fiyata satılıyor. ben bu pahalılıktan etkilenmemek için çözümü daha az makyaj yapmakta ve idareli kullanımda buldum.

  17 eylül 10:23

  368. Renkli kozmetiği geçtim. Artık sosyal insanın yaşamını idame ettirebilmesi için gerekli bazı ürünler için küçük servetler ödüyoruz. Geçen hafta indirim var diye gratise gittim kişisel temiziğimiz için deodorant, ıslak mendil, diş macunu, ped, tampon vs 8 9 parça şey aldım. İndirimli haliyle 97 lira ödeyip çıktım. Eskiden 20 - 30 liraya halloluyordu bu iş. Yakında annelerimiz gibi regl bezi kaynatıp, dişlerimizi de karbonatla falan fırçalarız artık.

  16 eylül 17:13

  367. beştepeyle ilgisi var. ama şimdi hiç öyle bilal'e anlatır gibi deyatlandıracak halim yok.

  16 eylül 16:21

  366. İhtiyaç dışı kozmetik alışverişi yapmama sebebim olan fiyat artışı. Hatta elimdeki bitse de indirim bekliyorum, bir fondötene falan dünyanın parasını veremem öğrenci halimle. 

  16 eylül 08:34

  365. Bugün kuruyan rimelim için yeni rimel ve hep mat olan rujlarıma satin ya da parlak bitişli ruj almak için gratise gittik indirim var diye. En uyguna bulabildiğimiz rimel beaulis markasındakilerdi önceden maybelline standından 12tl gibi bir fiyata rockett rimeli aldığımızı hatırlıyorum. Loreal standında indirimli rujlar 32tl'idi. Önceden 100tl ile makyaj çantası doldurma konseptli video çeken youtuberlar şimdi 200tl ile ancak indirimde eksiksiz doldurabiliyorlar. Sadece renkli kozmetikte değil yıkama jelleri, nemlendiriciler, güneş kremleri bu tür ürünlerdede kaliteden ödün veriliyor. Yapılan indirimler havada kalıyor ve biz illaki bir şeylerden vazgeçiyoruz.

  16 eylül 04:42

  364. Beni elimdeki urunleri degerlendirmeye ve makyaji azaltmaya iten sebep. Zaten her zaman cok makyaj yapan biri olmamistim cok buyuk indirimler disinda da bir sey almam zaten cesit cesit rujum farim da yoktur. Ama ihtiyac alisverisi yapmak istedigimde bile bir sey alirken surekli terddut ediyorum bu fiyata deger mi diye..

  16 eylül 02:57

  363. Bu durum beni kontürsüz dışarı çıkmayan birinden suratına bir şey sürmeden çıkan bir tipe dönüştürdü. Resmen fakirliğim yüzünden suratımla barıştım. Makyaj yapmayı, farklı ürünler denemeyi sürmeyi, mıncıklamayı çok severdim 3yıl kadar önce. Ama gün geçtikçe bütçem o kadar yetmemeye başladı ki. Kendime kapsül bir makyaj çantası oluşturum ve yaklaşık bir yıldır da sadece üç beş ürün kullanıyorum. Alamıyorum çünkü. Maskaram kapatıcım bitmesin diye dua eder oldum. Keyif ve hobiden çıkıp lükse döndü artık durum. 

  16 eylül 02:34

  362. tüketimin artmasıyla doğru orantılı bulduğum durum. bakkal dükkanı gibi çoğalamazdılar çünkü. e bu kadar büyümeyi sağlayan ne?

  hiçbir şirket hayrına zararına satış yapmaz. %70 indirimle 37 liraya aldığım fondötenden kar ediliyorsa, etiket fiyatına bakıp dolar çok yükseldi diyip geçmek mümkün olmuyor. aynı ürünün indirimsiz fiyatı 100-120 lira. aradaki uçurum normal değil. resmen enayi yerine konulmak bu.

  15 eylül 20:01

  361. Drugstoreun iyice çığrından çıktığını düşünüyorum. İndirimli fiyatlar gerçeği yansıtıyor, insan indirim var diye gelip yarı fiyatına düşmüş hezeyanıyla belki daha çok alışveriş yapıyor olabilir mantıklı bir satış stratejisi -zira ekonomi bu haldeyken kozmetik lüks kaçıyor, insanları itici bir güç gerek ama dolandırıcılık bu. Ayda 3-4 kez indirim oluyor doğrudur ama indirimsiz fiyatlar çok fena. Loreal more than concealer 75 liradan satılıyor. Kat von d lock it concealer sephorada çoğunlukla indirimde ve 85 liraya satılıyor. Biri sephora markası, diğeri bildiğimiz loreal. Şaka gibi bile değil.

  15 eylül 17:47

  360. özellikle orta halli markaların(lorealin sapıttığını düşünüyorum iyice) fiyat artışını şaşırarak ve gülerek izlesem de beni "hiçbir şey vazgeçilmez değil, 350 lira bir fondötene vereceğime,kullandığım miktarın yarısı fırçaya gideceğine,yüzüme sürüp biteceğine üstüne biraz daha ekler skechers alır rahat rahat tepe tepe giyerim,elimde kalıcı birşey olur" mantığına götürdü. veya artık neredeyse her kategoriden tek bir-iyi- ürünüm var. blogger vs de olmadığım için ürekli yeni bir ürün denemek zorunluluğum olmadığına göre,beğendiğim sevdiğim ürünlerle risk almadan yola devam.

  15 eylül 17:37