yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (354)
  • medya (14)

  354. sürekli yapılan zamlardan kozmetik ürünler de nasibini almış durumda. indirim adı altında aslında birçok ürün ederinden ya da normal fiyatından daha yüksek fiyata satılıyor. ben bu pahalılıktan etkilenmemek için çözümü daha az makyaj yapmakta ve idareli kullanımda buldum.

  17 eylül 2019 10:23

  353. Renkli kozmetiği geçtim. Artık sosyal insanın yaşamını idame ettirebilmesi için gerekli bazı ürünler için küçük servetler ödüyoruz. Geçen hafta indirim var diye gratise gittim kişisel temiziğimiz için deodorant, ıslak mendil, diş macunu, ped, tampon vs 8 9 parça şey aldım. İndirimli haliyle 97 lira ödeyip çıktım. Eskiden 20 - 30 liraya halloluyordu bu iş. Yakında annelerimiz gibi regl bezi kaynatıp, dişlerimizi de karbonatla falan fırçalarız artık.

  16 eylül 2019 17:13

  352. İhtiyaç dışı kozmetik alışverişi yapmama sebebim olan fiyat artışı. Hatta elimdeki bitse de indirim bekliyorum, bir fondötene falan dünyanın parasını veremem öğrenci halimle. 

  16 eylül 2019 08:34


  351. Bugün kuruyan rimelim için yeni rimel ve hep mat olan rujlarıma satin ya da parlak bitişli ruj almak için gratise gittik indirim var diye. En uyguna bulabildiğimiz rimel beaulis markasındakilerdi önceden maybelline standından 12tl gibi bir fiyata rockett rimeli aldığımızı hatırlıyorum. Loreal standında indirimli rujlar 32tl'idi. Önceden 100tl ile makyaj çantası doldurma konseptli video çeken youtuberlar şimdi 200tl ile ancak indirimde eksiksiz doldurabiliyorlar. Sadece renkli kozmetikte değil yıkama jelleri, nemlendiriciler, güneş kremleri bu tür ürünlerdede kaliteden ödün veriliyor. Yapılan indirimler havada kalıyor ve biz illaki bir şeylerden vazgeçiyoruz.

  16 eylül 2019 04:42

  350. Bu durum beni kontürsüz dışarı çıkmayan birinden suratına bir şey sürmeden çıkan bir tipe dönüştürdü. Resmen fakirliğim yüzünden suratımla barıştım. Makyaj yapmayı, farklı ürünler denemeyi sürmeyi, mıncıklamayı çok severdim 3yıl kadar önce. Ama gün geçtikçe bütçem o kadar yetmemeye başladı ki. Kendime kapsül bir makyaj çantası oluşturum ve yaklaşık bir yıldır da sadece üç beş ürün kullanıyorum. Alamıyorum çünkü. Maskaram kapatıcım bitmesin diye dua eder oldum. Keyif ve hobiden çıkıp lükse döndü artık durum. 

  16 eylül 2019 02:34

  349. tüketimin artmasıyla doğru orantılı bulduğum durum. bakkal dükkanı gibi çoğalamazdılar çünkü. e bu kadar büyümeyi sağlayan ne?

  hiçbir şirket hayrına zararına satış yapmaz. %70 indirimle 37 liraya aldığım fondötenden kar ediliyorsa, etiket fiyatına bakıp dolar çok yükseldi diyip geçmek mümkün olmuyor. aynı ürünün indirimsiz fiyatı 100-120 lira. aradaki uçurum normal değil. resmen enayi yerine konulmak bu.

  15 eylül 2019 20:01

  348. özellikle orta halli markaların(lorealin sapıttığını düşünüyorum iyice) fiyat artışını şaşırarak ve gülerek izlesem de beni "hiçbir şey vazgeçilmez değil, 350 lira bir fondötene vereceğime,kullandığım miktarın yarısı fırçaya gideceğine,yüzüme sürüp biteceğine üstüne biraz daha ekler skechers alır rahat rahat tepe tepe giyerim,elimde kalıcı birşey olur" mantığına götürdü. veya artık neredeyse her kategoriden tek bir-iyi- ürünüm var. blogger vs de olmadığım için ürekli yeni bir ürün denemek zorunluluğum olmadığına göre,beğendiğim sevdiğim ürünlerle risk almadan yola devam.

  15 eylül 2019 17:37


  347. yaklaşık 1 yıldır elimdeki ürünleri bitirmeye odaklanıp hiç alışveriş yapmıyordum. dün gratis indiriminden istifade şöyle bir bakınayım dedim, marketlerde kasa yanında 10ar liraya satılan maskelerin, nemlendiricilerin bile indirimle 23-24 tl olduğunu görünce şok oldum.

  bu gidişle ev yapımı maskelere, pamuk anneanne tavsiyelerine yöneleceğim gibi.. olsun, doğada her şeyin çaresi var deyip avunuyorum ^.^

  15 eylül 2019 16:42

  346. (bkz: Flormar) ın bile 46 tl ye ruj satmasıdır.

  14 eylül 2019 19:00

  345. Bu açıdan bakmak biraz pollyannacılık olacak belki ama sayabilirsek eğer tek faydası, artık elimde sürekli kullandığım ruj bitmeden aynı rengin bin bir farklı tonunu almıyorum, yeni bir far paleti çıktığında kullanmayacağım renkler olsa dahi *oha yeni far paleti çıkmış* diyerek almıyorum ya da bir zamanlar sahip olduğum ojeler sadece yapısı bozulunca çöpe giderken şimdi sonuna kadar bitince çöpe gidiyor.  

  Yine de tamam işte, dersimi aldım 82625372 tane makyaj malzemesine ve fazlaca tüketime ihtiyacım yokmuş. Artık fiyatlarını indirebilirsin ey sektör. 

  14 eylül 2019 17:36