yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (368)
  • medya (14)

  368. Artık indirim olmadığı sürece kozmetik ürün almıyorum. Alcağım her şeye önden internetten bakıyorum, hangi mağazada indirimdeyse oradan alıyorum. Aldığım indirimli fiyatlar bile çok yüksek.

  Bazen merak ediyorum acaba normal fiyatları indirimli fiyatları da sırf indirim var demek için ara ara yükseltip geri normale mi çekiyorlar diye. Çünkü dikkat ederseniz sürekli bir yerlerde indirim var. Bilindik kozmetik mağazaları neredeyse her ayın yarısı indirimde.

  Bir düzenleme gelecek mi bu fiyat artışlarına merakla bekliyorum.

  27 ocak 18:55

  367. kesinlikle bu durumdan bende bıktım. yani makyaj vs yapmıyorum zaten özellikle pandemi iyi bahanesi oldu ama kişisel bakım ürünlerini ped, şampuan vs almak zorundayım ve her gittiğimde farklı bir fiyatla karşılaşıyorum. kur, dolar vs tamam anlıyorum ama bence bunu bahane edip iyice katlıyorlar fiyatları. ayrıca o ürünleri ucuzken stoklayıp getiriyorlar, kur arttıkça fiyat da artıyor yani karları sürekli katlanıyor. ama kurda düşüş olunca nedense bu durumu fiyatlarda göremiyoruz. indirim zamanı adı altında iyice fiyatı arttırıp normal satış fiyatına düşürüyorlar sözde indirim olmuş oluyor. ben de yukarıdaki süslünün dediği gibi hem ekonomik yetersizliklerden hem de boykot amaçlı çoğu şeyi almayı bıraktım. pedi bile en ucuz marka alıyorum ki şuana kadar hiç sorun yaşamadım çünkü saçma sapan paralar ödemek bana cidden koyuyor artık.

  27 ocak 15:15

  366. ben artık hem boykot amaçlı hem de ekonomik yetersizlikten kozmetik ürünler için yaptığım harcamayı minimuma indirdim. Şuan sadece bittikçe ya da %50 indirime girdikçe cilt bakımı için harcama yapıyorum. Diğer türlü açlık sınırının altında yaşamak zorunda bırakılan herkes gibi ekmek paramı kozmetiklere verebilecek ve hatta eskiden yaptığım gibi şımarıklık yapıp "şundan da alayım" kafasına sahip değilim artık.

  27 ocak 14:51


  365. benim de şikayetçi olduğum durum. vergi, kur değişimi vb. gibi nedenlerle pahalanmalarının yanı sıra en sinir bozucu olanı ise şudur ki sosyal medyada birinin ya da birilerinin çok iyi ürün tavsiye ederim demesinin akabinde ilgili ürünün fiyatının astronomik derecede arttırılmasıdır. kendi kullandığım ürünlerde de denk geldim, almayı düşündüklerimde de. hatta ve hatta satış sitelerinin yorum bölümünde de birçok kişinin, bu ürünü eskiden gayet makul bir fiyata alıyordum, biraz popüler olunca fiyatı tavan yaptı, artık almayı düşünmüyorum gibi yorumlar yazdığına şahidim. bu düpedüz haksız kazançtır benim gözümde.

  26 ocak 20:38

  364. eskiden çok kullandığım ürünleri yedekliyordum. şimdi ihtiyacım olana para vermeye kıyamıyorum hep indirim kovalıyorum. biz tüketmeye devam ettikçe fiyatı yüksekte tutacaklar. elimizden geldiğince ihtiyaç dışı almamaya ve indirimleri beklemeye özen gösterirsek bu kadar yüksek fiyatlandırma yapamayacaklarına inanıyorum.

  26 ocak 20:07

  363. hemen herkesin yazdıkları aşırı mantıklı şeylere katılmakla birlikte şunu eklemek istiyorum. Farkettiyseniz bu sıralar kozmetik ürünlerde inanılmaz indirimler oluyor. Gerek drugstorelar olsun (gratis,watsons vb.) gerekse mid-highend satan firmalar (sephora,sevil vb.) hiç yapmadıkları indirimleri yapıp buna rağmen stokları bir anda bitiremiyorlar. Çünkü pandemiyle birlikte inanılmaz değişti alışkanlıklarımız farkında olmasakta. Eskisi kadar makyaj yapan kişi sayısı hem azaldı hemde insanların paraları o kadar değer kaybettikki herşey çok yüksek fiyatlı geliyor. %50-60lık indirimlerle alım gücünün yeteceği normal fiyata geliyor ürünler.

  26 ocak 18:38

  362. Bugün üç tane adam akıllı ürün fiyatına profesyonel bakım yapılabiliyor.

  Bu anlamda hem süreç hem de emek isteyen, etkinliğini gözlemlemek için uzun zaman gereken ürünler yerine profesyonel bakım yaptırmak daha mantıklı oluyor.

  Bir önceki ay dört beş tane ürün aldım. Geçen ay da profesyonel cilt bakımı yaptırdım. Cilt sıkılaştırıcı bir bakimdi ve oldukça memnun kaldım. Kremleri almak yerine ikinci kez bu bakımı yaptirsaydim eminim çok daha iyi olacaktı. Yaptırdığım cilt bakımı daha dayanıklı ve hızlı bir sonuç verdi. Krem, serum vs vs kullanmayı oldum olası severim ama artık paramı daha mantıklı kullanmak adına cilt bakımımı güvendiğim uzmanıma yaptırmayı düşünüyorum. O cilt bakımından beri cildime ne verirsem daha iyi, daha güzel sonuç vermeye başladı.

  Haliyle düşünüyorum hem zaman, hem emek, hem de profesyonel bakım kadar para isteyen bir kaç ürünü kullanmak bu fiyatlarla bana mantıksız geliyor. Profesyonel bakım+ bol nem+ koruma ile devam etmeyi düşünüyorum. En fazla iki urun biri retinol, diğeri de cilde uygun bir aktif içerik yeterli. yok o serumu, yok bu serumu, yok esansı, yok ahasi derken üç ayda bir bu fiyatlarla üç bin lira veriyoruz.

  26 ocak 16:20 26 ocak 16:24


  361. Temel gıda ihtiyacını karşılayamayan yüz binlerce insanın olduğu ülkemizde çok şaşılası olmayan durumdur. Kozmetikteki vergi normal kabul edilse bile para birimimizin dolar karşısında mezdeke oynaması sonucu uzun yıllar daha lükse girecek ürün grubu. 

  26 ocak 06:11

  360. Bıktım artık. Şu canını yediğimin ülkesinde bir yüz yıkama jeli, bir tonik, bir nemlendirici lüks olmamalı ya. Bir kapatıcı bir ruj alırken ya ayın geri kalanında ya parasız kalırsam diye korkmamalıyım ya. Bu bahsettiklerim de sephora’daki high end markalar değil, bildiğimiz gratis markaları yahu. Deodarant, ped ve şampuan bile lüks gibi olmuş durumda; markalar paşa paşa alacaklar zaten geçirdiğimiz kadar geçirelim diyip fiyatları tavan yaptılar. Doğru, paşa paşa da alıyoruz.

  Durumu bu hale getirenlere ve getirilmesine göz yumanlara yazıklar olsun, başka diyecek bir şey yok.

  26 ocak 03:57

  359. Gıdaya yapılan zamlar yüzünden açlıktan kıvranmayalım da, kozmetik hallolur.

  25 ocak 23:58