yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Destek vermek istediğim kampanya. Güvenilir yardım kuruluşları veya organizasyonlarını da bilen süslüler varsa hesap numaralarını yazsınlar lütfen nacizane destek olmak isterim. Ben şuan kızılaya bile güvensizken daha önce gönüllü çalışmış arkadaşlar varsa aramızda önayak olurlarsa süper olur

  17 mayıs 2014 11:54

  2. gerektiği kadar ilgi görmediğine inandığım kampanya. zira sözlüğümüzde çok yüksek takipçi sayısına sahip blog/vlog sayfası olan değerli yazarlarımız bulunmakta. Firmalara mail kirliliği yaratmaktan ziyade halihazırda bu yazarları tanıyan/bilen firma temsilcileri ile tek bir kişi üzerinden iletişime geçilmesi çok daha faydalı olacaktır. Neticede ürün tanıtımları için ürün gönderen, etkinlik düzenleyen bir çok firmadan bahsediliyor bloglarda. Bu başlık altında çok güzel bir şekilde organize olup, önerileri toparlayıp bu kişileri o doğrultuda yardıma çağırabiliriz.

  Lütfen hep birlikte kafa yoralım, yoksa iki gün profilini siyah kurdele yapıp üçüncü gün gezip tozma/yediği yemeği paylaşmaya dönen-ya da içeride kalan onlarca, yüzlerce cenaze hiç yokmuşcasına üzerine duvar ören insanlardan bir farkımız kalmamış olur.

  20 mayıs 2014 10:51

  3. hakkında son gelişmeleri merak ettiğim kampanya.

  4 haziran 2014 21:50


  4. güzel dilekler ve fikirlerle yola çıkılan ama üstünde hiç düşünülmeden uygulanmaya çalışılan bir kampanya. Kanımca bu saatten sonra da hiç bir yere varamaz.

  1- Hiç bir blögger bildiği PRcıların iletişim bilgilerini paylaşmayacaktır. Bunun pek çok nedeni var ama en basitinden bir arkadaşın başka bir arkadaşının telefon numarasını sorduğunda düşünmeden tak diye verebilir misin? önce telefon numarası istenen arkadaşına sorman gerekmez mi? o yüzden bu noktada blöggerları "aaa bak bir telefon numarası vermedi" gibi bir şekilde eleştirmek de oldukça şuursuzca bir davranış olur. diğer nedenlerine değinmeyeceğim, tartışma çıkartacak noktalar var aman!

  2- Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz. Bundan memnun olsan da olmasan da bu böyle. Hiç bir firma reklamını yapmayacağı bir olaya sponsor olmak istemez. o yüzden biz böyle güzel bir fikirle geldik, sessizce yardım yapsınlar demek maalesef oldukça saçma olur.

  3- PR bütçesi geniş olan firmalar genellikle yabancı markalar. Türkiye'de kurulu ofisleri, prcıları vs var yalnız tamamiyle yurt dışına bağlılar. Yurt dışı nasıl bir aktivite planı çiziyorsa onu takip etmek zorundalar. Yani Türkiye'de iletişime geçiçeğiniz yabancı kozmetik firmasının PRcisi ne kadar istese de böyle bir projeye katılamaz. Katılmak istese bile proje yapılacak, head office'e yurt dışına iletilecek, onay beklenicek vs en az 6 ay! Türk markaları desen de e onların bütçeleri de belli.

  4- Hadi diyelim yine en azından bir firma bulundu, ne yapıcaklar? eşini, babasını,çocuğunu kaybetmiş yıllarca bunun yarattığı depresyondan çıkamayacak bir kadına eyeliner mi göndericekler? far? deodarant? Bunlar baştan düşünülmeli doğru düzgün bir proje hazırlanıp öyle PRcılara iletilmeliydi. Her güzel fikirle başlayan proje neden hayata geçemiyor ne yazık ki canlı canlı tanık oluyorsunuz işte bu noktada.

  5- Şimdi kalkıp harıl harıl proje hazırlayıp "hayır" denilemeyecek bir şekile soksak da maalesef ve maalesef ( migdem bulanıyor bunu yazarken ama gerçeklerin allah belasını versin bazen!) PRcılar bu olay artık "gündem" olmadığı için yine kabul etmeyecekler. Keşke başından "akılma bir fikir geldi, hemen süracığa yazıyım şöyle dursun" edasında değil de hemen profesyonelce bir araya gelip tüm blöggerların katıldığı güzel, kuvvetli bir proje oluşturulsaydı olmadı. İnşallah bir dahaki sefee demiyeceğim tabii ki. inşallah bir daha böyle bir şey düşünmek zorunda bile kalmayız.

  şunu da söylemeden geçemiyeceğim. Bunu düşünmüş olmak bile bir erdemdir. "benim elimden ne gelir" diye düşünüp böyle bir fikir sürülmüş ama maalesef yapılması gerekenler yapılmamış. Bunu düşünemeyenler bile var....

  5 haziran 2014 13:44 ed.5 haziran 2014 13:52

  5. bu kampanya pek rağbet görüp amacını yerine getirememişti zamanında ancak (link: https://www.facebook.com/notes/sare-feyza-alaybeyi/somal%C4%B1-emek%C3%A7i-kad%C4%B1nlar-%C3%BCr%C3%BCn-ve-fiyat-listesi/10153693630417837 şöyle bir oluşum )görünce aramızda katkı sağlamak isteyebilecekler olabilir diye düşündüm.

  Metni de buraya kopyalıyorum;

  SOMA'lı maden işçisi eşlerinin katkısız ve ev usulü ürettiği

  Kahvaltı Salçası (Ceviz,fındık,fıstık ve baharat katkılı) 1,2 kg:15.00 TL

  Kahvaltı Salçası (Ceviz,fındık,fıstık ve baharat katkılı) 0,6 kg:10.00 TL

  Ev usulü biber salçası (güneşte koyultulmuş) 1,0 kg:20,00 TL

  Ev usulü domates salçası (güneşte koyultulmuş) 1,0 kg:15,00 TL

  Ev usulü domates&biber salçası (güneşte koyultulmuş) 1,0 kg:15,00 TL

  Tarhana(ince çekilmiş,doğrudan kullanıma hazır) 1,0 kg:12,50 TL

  Konserve Bamya (katkısız,pastorize edilmiş) 1,0 kg:15,00 TL

  Konserve Ege taze fasulyesi (ince,uzun fasulye) 1,0 kg:12,00 TL

  Domatesli,sütlü erişte 1.0 kg:12,00 TL

  Kıymalı,cevizli fırınlanmış midye mantı 1,0 kg:20,00 TL

  Kargo şirketleri cam ambalaj sevkini kabul etmemektedir.Bu nedenle

  salça ve konserveler plastik kaplarda,tarhana bez torbalarda ambalajlanmıştır.

  Üretim hijyenik koşullarda,geleneksel yöntemlerle ve katkısız yapılmaktadır.

  Siparişlerinizi [email protected] adresine adresinizi de içeren bir e-posta

  ile iletmeniz rica olunur.Ödeme banka havalesi ile yapılacak ve banka hesabı

  teyid maili ile tarafınıza bildirilecektir.Kargo ücreti alıcıya aittir.

  17 eylül 2014 18:49