sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (435)
  • medya (0)

  435. Tam olarak bugün başlıyorum. Bu bağımlılık bitmeyecek yoksa. 

  Değil ben, torunlarımın bile sürebileceği kadar rujum var. Hangisini sürsem karar bile veremiyorum dışarı çıkarken, çoğu da benziyor.

  Öyle çok oje var ki, canım her gün değiştirmek istiyor deli gibi. 

  Tüm paramı bunlara harcıyorum. Biriktirip giyime, cilt bakımına, kitaplara harcasam çok daha kaliteli bir hayat sürerim. 

  11 haziran 20:00

  434. dönüp dolaşıp aynı renk farları, rujları, allıkları ve hatta ojeleri aldığımı farkettiğimden beri kozmetik alışverişini uzun bir süreliğine bıraktım. sadece maskara ve kapatıcı gibi biten ürünleri yeniliyorum. 

  ben ne kadar “aa hayır bu renkten bende yok, evdeki bunun bi tık koyusu” diye kendimi kandırsam da, ortaya çıkan görüntü dünün aynısı oluyor. onun yerine cilt bakımına yatırım yapmaya karar verdim. iki tane birbirinin neredeyse aynısı ruj alacağıma, bir tane adam gibi serum/krem alırım mantığıyla ilerlemeyi düşünüyorum. hadi hayırlısı.

  10 nisan 15:06

  433. Ruj ve oje almakta gerçekten sınırım yok. Beğendiğim bir renk olduğunda tutamıyorum kendimi alıyorum. Ben buradan başlayacağım. Sıcak alt tonluyum ve soğuk alt tonlu hemen hemen hiçbir şey yakışmıyor. Buna rağmen alıyorum beğenince bir umut. Aslında biliyorum nelerin yakışacağını. Elimdekileri bitirene kadar başka oje ve ruj almamaya karar verdim. Buraya yazmanın etkili olacağını düşünüyorum umarım olur. o kadar çok şey birikti ki bir köşede duran..

  9 nisan 23:49

  432. Stok yapmaya son vererek, sadece sürekli kullandığım ürünler bitince yenisini alarak yaptığım diyet. Tüketmiyoruz kampanyası ile omuz omuza yürüyor bu diyet.

  9 nisan 23:08

  431. oje ve ruj konusunda yaklaşık bir yıldır yaptığım ve yapmaya da devam ettiğim diyet.

  9 nisan 10:14

  430. süslülerin satın aldığı son kozmetik ürünü başlığını görünce, şöyle bir düşündüm en son ne aldım diye. kendimi tebrik ediyorum, en son aldığım kozmetik ürünüm oje. sürekli kullandığım bir ojem var aylardır bitmeden bitmeye onu alıyorum. yaklaşık 5 ay önce de bir rimele vurulup almıştım. ondan bu yana sadece bahsettiğim ojem bittikçe alıyorum. başarılı bir diyet olduğunu düşünüyorum.

  8 nisan 18:33 8 nisan 18:33

  429. Farkında olmadan uzun süredir yaptığımdır. Kozmetik benim için lüks, sevdiğim için alıyorum. Öğrenci olduğum zamanlar çok fazla alternatif yoktu. Bulabildiğim uygun fiyatlı çok fazla şey alırdım. Birbirine benzer rujlar, renkli göz kalemleri. Hiç birini bitiremedim.

  Çalışmaya başladığımdan beri kozmetikte az olsun öz olsun mantığındayım. Bunlarda da fiyatına bakmadan en sevdiklerimi almaya çalışıyorum. Örneğin bir gratise girdiğimde nasıl olsa ucuz ya diyerek aldığım şeyler bir highend ürün fiyatı ediyor. Ama o rujlar yerine highend ürün daha çok tatmin ediyor. Minimal, severek kullandığım ürünlerden oluşan bir makyaj çantam var. Yeni ürünler de deniyorum tabi ki ama dozunda bırakmak gerek.

  7 ocak 12:00

  428. Çoğu makyaj malzememin çeşit çeşit olduğunu fark ettim. Bir tek bb kremim bir tane var ve far paletim yok doğru dürüst, yine de karar verdim bitmeden yeni hiçbir makyaj malzemesi almayacağım. Bitince de kaliteli bir tane alacağım, 2019 az, öz ve sade bir yıl olsun.

  7 ocak 11:51

  427. 2019 yılı itibari ile başlamış olduğum diyettir. hedefim haziran ayına kadar şampuan da dahil olmak üzere hiç bir şey almamak, 2019 yılı boyunca da renkli kozmetik almamak.

  2018 yılında çeşitli psikolojik buhranlar yaşamam sonucunda kendimi kozmetik alışverişine vermiştim. yıl sonunda ne kadar da fazla harcama yaptığım kafama dank etti. o nedenle de bu kararı aldım. amacım bu sayede hem kendimi dizginleyip yaşadığım psikolojik sorunları alışverişle çözme yoluna kaçmamak ve tabi ki hem de tasarruf sağlamak.

  ben bunun takibinin kolay olması amacı ile ajandamda 3 sayfa ayırdım. birincisinde hangi günler kozmetik alışverişi yapıp hangi günler yapmadığımı işaretliyorum. ikincisinde 2019 yılı içerisinde kozmetiğe ne kadar harcama yaptığımı kalem kalem yazacağım. üçüncüsüne ise bitirdiğim ürünleri yazmayı planlıyorum.

  hedeflerimden bir tanesi de elimde her şeyden bir tane bırakmak ve o bitene kadar yenisini almamak.

  benim halimde olup da mutluluğu kozmetik harcamalarında bulan çok kadın var biliyorum. umarım hepimiz bunları atlatır aradığımız iç huzuru buluruz.

  7 ocak 08:24

  426. Ekim ayında yılbaşına kadar hiççç bir şekilde kozmetik almayacağım dedim bir parfüm hariç bişey almadım ve sözümü de tuttum hatta yılbaşından 6 gün geçmesine rağmen yine de almadım. ihtiyacım da olmadığı için kolay oldu

  7 ocak 01:28