yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (434)
  • medya (0)

  434. Bunu yapabilmeniz için önce kendinizi iyi bilmeniz gerekiyor; yani cildinizin neye ihtiyacı var neye Yok, yüzünüze hangi ürünler gelir hangileri gelmez, hangi ürünleri bitirene kadar kullanırsınız hangilerini anlık hevesle alıp bir iki kullanımdan sonra köşeye atarsınız, hangi markaları almamanız gerekli vs. gibi. Ben makyaja ilk başladığım zamanlar önüme gelen her markayı denerdim. Bi bloggerdan duymam yeterdi o ürünü almam için. Şimdi sözlük vb. Platformlarda iyice araştırmadan ürün almıyorum. Cildime gelmeyen markaların ürünlerini denemiyorum. (Yeniliğe kapalı diyeceksiniz ama bir markanın çıkardığı bir kaç ürünü deneyimleyip memnun kalmayınca yeni çıkardığı ürüne şans vermiyorum doğal olarak) belirli markalar var cildimde reaksiyona sebep olmayan, önce onların ürünlerine şans veriyorum. Hatta kullanan kişilerle iletişime geçip deneyimlerini soruyorum. Böylece hem evde bir ton ürün yığılmamış oluyor, hem çok çok para harcamamış oluyorum, hem de yüzüme bir sürü ürün deneyip cildimi gereğinden fazla yıpratmamış oluyorum. Elimdeki ürün bitmeden yenisini almıyorum ya da yeni bir ürün çıktığında denemek istiyorsam elimdekini bitirip öyle alıyorum. Eskiden onlarca maskara kalırdı elimde bir kere kullanıp köşeye atılırdı. Şimdi bitirmeden yenisi alınmıyor, madem denemek için aldım, istediğim performansı göstermese de bitirene kadar kullanıp öyle yenisini alıyorum. Bana göre kozmetik diyeti dediğimiz şey bu. 

  14 eylül 13:34

  433. Sahip olduğum kozmetik ürünleri (gizlinot: Aslında çok parça yok, ama benim için yeterli miktarda var. )ve bazı stokları görünce(gizlinot: Yine bunlar da aşırı değil, ama üstüne eklemeye gerek yok) , bir de üzerine elimde stoğu olan bir şeyi bu sabah kendimi  “ucuzmuş, alayım kenarda kalsın “ diye düşünürken bulunca başlamam gerektiğine kanaat getirdiğim diyettir. 

  İşe önce kendime bir not defteri ayarlayarak başladım. Elimdeki stokları tek tek yazdım, böylece bir şey almayı düşündüğümde hemen not defterimi kontrol edip almama dürtüsü oluşturmak istiyorum. 

  Bunu yaparken  arada dışarıda harcadığım fuzuli paralar da geldi aklıma, dedim ki bu işi ben satın alma diyetine çevireyim. Bundan böyle aldığım bir iğneyi dahi yazacağım. Böylece belki biraz daha fazla birikim yapma durumum olabilir. Üstelik sonradan o Fuzuli harcamalar aklıma geldiğinde ciddi anlamda pişmanlık duyuyorum. 

  Kendime 1 ay süre belirledim, 1 ay boyunca harcadığım her parayı yazacak ve kozmetik bir alışveriş yapmayacağım. Zaten hem elimde çok fazla sayılmasa da bir stok var, bir de hali hazırda kullandığım şeyler var, bunların bana epey süre gideceğini düşünüyorum. 1 ay sonrasına alarm kurdum, bakalım ne olacak. Sanırım azıcık tüketmiyoruz kampanyasına evrildi ama esas konu kozmetik ürün alma isteğim. En çok buna harcama yapıyorum. 

  30 ağustos 19:21 30 ağustos 19:23

  432. son iki aydır yaptığım diyettir. yalnızca zaruri gördüğüm kozmetik ürünlerini alıyorum. fondötenim bitince aynısından bir tane daha alıyorum mesela. bunun dışında ihtiyacım olmayan hiçbir kozmetik ürününü almıyorum.

  26 temmuz 16:43

  431. artık minimalist yaşamı benimsediğim için yapmakta zorlanmadığım eylem. tabii eskiden çok gereksiz ürünler aldığım zamanlar olmuştu ve bozulup çöpe gittiler onlar.

  müsriflik zamanlarımda iki tane far paleti almıştım, ama ben göz makyajı yapmayı sevmem bile? ikisi de birkaç kez denendi sadece. öyle duruyorlar boş boş, gardropsda alıcılarını bekliyorlar.

  diyeceğim o ki süslüler, az ve öz olsun ne olacaksa. kozmetik gerçekten bir batak ve sınırı asla yok... ihtiyaç dışı ürün almamak en iyisi.

  25 temmuz 19:01

  430. Tam olarak bugün başlıyorum. Bu bağımlılık bitmeyecek yoksa. 

  Değil ben, torunlarımın bile sürebileceği kadar rujum var. Hangisini sürsem karar bile veremiyorum dışarı çıkarken, çoğu da benziyor.

  Öyle çok oje var ki, canım her gün değiştirmek istiyor deli gibi. 

  Tüm paramı bunlara harcıyorum. Biriktirip giyime, cilt bakımına, kitaplara harcasam çok daha kaliteli bir hayat sürerim. 

  11 haziran 20:00

  429. dönüp dolaşıp aynı renk farları, rujları, allıkları ve hatta ojeleri aldığımı farkettiğimden beri kozmetik alışverişini uzun bir süreliğine bıraktım. sadece maskara ve kapatıcı gibi biten ürünleri yeniliyorum. 

  ben ne kadar “aa hayır bu renkten bende yok, evdeki bunun bi tık koyusu” diye kendimi kandırsam da, ortaya çıkan görüntü dünün aynısı oluyor. onun yerine cilt bakımına yatırım yapmaya karar verdim. iki tane birbirinin neredeyse aynısı ruj alacağıma, bir tane adam gibi serum/krem alırım mantığıyla ilerlemeyi düşünüyorum. hadi hayırlısı.

  10 nisan 15:06

  428. Ruj ve oje almakta gerçekten sınırım yok. Beğendiğim bir renk olduğunda tutamıyorum kendimi alıyorum. Ben buradan başlayacağım. Sıcak alt tonluyum ve soğuk alt tonlu hemen hemen hiçbir şey yakışmıyor. Buna rağmen alıyorum beğenince bir umut. Aslında biliyorum nelerin yakışacağını. Elimdekileri bitirene kadar başka oje ve ruj almamaya karar verdim. Buraya yazmanın etkili olacağını düşünüyorum umarım olur. o kadar çok şey birikti ki bir köşede duran..

  9 nisan 23:49

  427. Stok yapmaya son vererek, sadece sürekli kullandığım ürünler bitince yenisini alarak yaptığım diyet. Tüketmiyoruz kampanyası ile omuz omuza yürüyor bu diyet.

  9 nisan 23:08

  426. oje ve ruj konusunda yaklaşık bir yıldır yaptığım ve yapmaya da devam ettiğim diyet.

  9 nisan 10:14

  425. süslülerin satın aldığı son kozmetik ürünü başlığını görünce, şöyle bir düşündüm en son ne aldım diye. kendimi tebrik ediyorum, en son aldığım kozmetik ürünüm oje. sürekli kullandığım bir ojem var aylardır bitmeden bitmeye onu alıyorum. yaklaşık 5 ay önce de bir rimele vurulup almıştım. ondan bu yana sadece bahsettiğim ojem bittikçe alıyorum. başarılı bir diyet olduğunu düşünüyorum.

  8 nisan 18:33 8 nisan 18:33