yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (1)

  1. (bkz: kozmetik mağazalarındaki kibirli çalışanlar )

  (bkz: aramaya inanmak)

  9 aralık 2016 22:32

  2. özellikle gratis ve watsonstaki çalışanlar beni ciddi manada sinir ediyor. iki adımda bir takip etmeler, dibime yaklaşmalar... zaten her yer kamera dolu. bu tavırları bildiğimiz tacize giriyor. sanki watsons ya da gratis iki ruj çalınsa batacak, kaldı ki öyle bir durum zaten yok. çok vizyonsuz bir tavır. ben mağaza olsam iki ruj çalınma ihtimaline karşılık müşteri kitlemi taciz edip kendi prestijimi iyice zedeleme riskine girmem. hoş watsons bundan sonra ağzıyla kuş tutsa fayda etmez de.

  yine watsonsta çalışan bir kadının beni nasıl sinirlendirdiğini ve absürt bir şekilde trip attığını başka bir başlıkta paylaşmıştım; beyaz ten tribine girmiş bir satıcının (kendisi çok beyaz tenliymiş falan filanmış) yüzüme bile bakmadan bana tenimden 2-3 ton koyu ve turuncu fondöten ve kapatıcı satmaya çalışmasıydı olay. müşteri benim, ben karar verir ben alırım. yardım talep edilmeden her şeye salça oluyorlar. ancak geçen günlerde parfüm almak için iki mağazaya gittim. biri sevil diğeri de boyner. iki farklı mağazadaki iki farklı görevli kalbimi fethetti diyebilirim. gerçekten düşündüğünü söyleyen, satmak için kötüye iyi demeyen satıcıları çok seviyorum. genellikle böyle güzel ve işini iyi yapan; kozmetiken anlayan satıcıların olduğu mağazalardan 3-5 kuruş fazla verecek olsam da satın almayı tercih ediyorum.

  9 aralık 2016 23:31

  3. Eğitimden geçmesi gereken kitle. Tamam bakımlısındır, iyi iletişimin ve yüksek ikna kabiliyetin vardır ama insanlara saygı olmayınca hiçbir şey olmuyor işte. Paspal halimle gittiğim zamanlar ilgilenmemeler yüzüme bakmamalar ne yani? Rossmann'a gitmiştim birkaç ay evvel, makyaj reyonunda müşteri sayısı sıfır, bir ben varım iki de reyon görevlisi. Ne aradığımı sormamalarını geçtim, suratıma bile bakmadılar. Birbirleriyle muhabbet edip testerlardan makyaj yapıyorlardı. Bu mudur yani hizmetiniz? Müşteriye nasıl davranması gerektiğine dair eğitim alıp arada sırada da teftiş edilerek puanlanmaları lazım diye düşünüyorum. En bakımsız tiple, bakımlı tiple insanlar gidip bu çalışanların müşteriye karşı davranışlarını değerlendirecek. Burada yazıyoruz yazıyoruz hiçbir şey değişmiyor.

  9 aralık 2016 23:51


  4. Görev tanımları net olarak idrak ettirilmemiş çalışanlardır.

  Kendi adıma sözlükteki mevcudiyetimin sebebi olan kişilerdir.

  Sözlüğe onlara güvendiğimden 1000 kat daha fazla güveniyorum.

  10 aralık 2016 00:16

  5. geçenlerde Bursa zafer plaza mac'e girdim, 3 yaşında oğlumla, amacım hızlıca bir ürünü almaktı, oğlan elinde balon saçmalamadan bir allık istedim, suratıma buladılar, iğrenç oldu, almaktan vazgeçtim, sonra bir baktım yüzüme allığı bulayan çalışan benim oğlanla balon oynuyor, bana da kusura bakmayın siz bakın istediğinize diyor, Allahım istediğim ayağıma geldi, oğlan mutlu, ben mutlu, belki 45 dakika rahatça herşeyi kurcaladım, kafa dağıttım ve kız gerçekten severek ilgilendi çocuğumla, ben de sırf onun için hiç almayacağım bir ürünü kıza özellikle oğluma davranışınız için alıyorum, çok teşekkür ederim, çok tatlısınız dedim ve aldım, pişman değilim. Evet iyi ürün bilgisi yok, makyaj yapmayı da bilmiyor ama insan işte en önemlisi bu bence, buradaysan tekrar teşekkürler.

  15 aralık 2016 09:16

  6. Ben ankamall Boyner'e estee lauder ın fondötenini denemek için gitmiştim . Kendimi her türlü muameleye hazırladım.Sadece tester isteyecektim ama fatoş hanım diye bir bayan önce makyajımı sildi nemlendirici sürdü cildime nasıl bakmam gerektiğini anlattı .Bana muhteşem bir makyaj yaptı ve asla şunu al bunu al diye zorlamadı kalp kalp kalp .Sırf onun hattına internetten değil ordan gidip alıcam fondöteni

  16 mart 2017 01:55

  7. Çoğu zaman kozmetikten birhaber çalışanlardır. Bir şey bilmemelerine karşın biliyormuşçasına davranmalıdır sinir bozucu olan. Uzak durunuz efendim

  16 mart 2017 02:17


  8. 39 kat sürdükleri rimel ve dudaklarından taşırdıkları ruj ile hangi markayı kullandıklarını söylüyorlarsa onu almamaya gayret ediyorum. Rimeli böyle örümcek gibi süren bir kız grubu da var o kirpikler birbirine yapışmış kat kat sürmekten artık resmen çimentoya dönmüş acaba ayna kullanmadan mı makyaj yapıyorlar?

  22 ekim 2017 20:53

  9. Genelde 100 kat fondoten challengeni gunluk hayata uyarlamayi severler

  22 ekim 2017 21:47 19 temmuz 2019 01:05

  10. hakkımız olan testerları yerinde bıraksınlar da, ürünler hakkında bir şey bilmeseler de olur (gizlinot: swh)

  22 ekim 2017 21:58