yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (0)

  1. birçok farklı mağazada gözlemlediğim durum. sephorada da görüyorum macte de (bazen), watsonsta da gratiste de. bana bir şeyler öneriyor ancak kendisi ne düzgün bir eyeliner çekebilmiş, ne far dağıtabilmiş. aydınlatıcı sürdüğü yerde simli bant yapıştırmış gibi kalmış, fondöten yanlardan tutsam çıkarabileceğim bir maske gibi yüzünde. 

  hiçbir tavsiyesine inanamıyorum haliyle. 

  19 temmuz 2018 21:45

  2. Öneri alınacak çalışanı belirleme turnusoludur.

  19 temmuz 2018 22:19

  3. hepsine haksızlık etmemek gerek ama kozmetik mağazasında çalışıyorlarsa biraz makyaja özen göstermeleri gerek diye düşünüyorum. şu ana kadar gördüğüm kadarıyla (gizlinot: özellikle gratiste şahit oldum) çoğunun bilgileri izledikleri youtuber'lardan öğrendikleri kadarıyla sınırlıdır. neymiş efendim kapatıcıyı göz altına yüzük parmağıyla tampon hareketlerle uygulayacakmışız. bunları müşteriye anlatacağına göz kapağına bulaşan maskarayı düzelt mesela. bir de bunu bildikleri için kendilerini müşteriden üstün görüyorlar. youtuber'lar sayesinde bunu sokaktaki 10 yaşında çocuğa sorsan bilir zaten. şova gerek yok.

  19 temmuz 2018 22:42 19 temmuz 2018 22:44


  4. Genellikle oldukça pudralı ve kapatıcı fondötenin üzerine cakey bir şekilde pudra sürüyorlar. Pudraya bu kadar abanmak neden? Baktıkça benim yüzüm geriliyor.

  20 temmuz 2018 00:49

  5. geçen ay bir arkadaşımla beraber bir kozmetik mağazasına gitmiştik. arkadaşım küllü ve soğuk bir kontür pudrası arıyordu. biz ürünleri incelerken yanımıza tam da bahsedilen makyajı yapmış bir çalışan geldi. aradığımız şeyi anlattık ve bize tupturuncu bir bronzer gösterdi. arkadaşımın yüzünde ısrarla denedi. arkadaşım biraz çekingen olduğu için topu bana attı. biz daha küllü tonlar arıyoruz dediğimde hanımefendi "wtfff küllü derken?? o saç boyasında oluyor yalnız" gibi bir tepki verdi. o an durdum. kadının yüzündeki o şaşkın ifadeyi ve makyajını süzdüm.(gizlinot: daha fazla ciddiye alamadım) sonra arkadaşımı da sürükleyerek koşarak ayrıldım :d:d

  20 temmuz 2018 00:59

  6. o makyajlarıyla yüzümde şu an bu üründen var dediklerinde ben de içimden diyorum ki o zaman kesinlikle almıyorum. 

  20 temmuz 2018 01:03

  7. iş çıkışında düğüne gitme ya da sahneye çıkma olasıklarının çok yüksek olduğu durum. Hayatımda böyle abartılı bir makyajı düğünümde bile yapmam sanırım.

  istisnasız iki şeyi çok yapıyor bu kızlarımız:

  1- pudraya öyle bir abanıyorlar ki gözeneklere bakmaktan gözlerle temas kuramıyorum.  

  2- takma kirpik (gizlinot: beyaz yapıştırıcı gözükecek ama ! ) + topak topak öbek öbek ve kalıntıları göz altlarına akmış rimel.

  Bonus: assssla eşitlenmemiş, mükemmel taşırılmış likit mat ruj (gizlinot: çoğunlukla kırmızı-bordo )

  Ay fenalıklar geldi yeminle. biz sizin tavsiyelerinize nasıl güvenicez kız ?

  20 temmuz 2018 01:22


  8. mağaza içinde makyajlı olmak zorundalar ama güzel makyaj yapmaları için önce küçük bir eğitim falan verseler bari.

  bunun dışında çok saçma tespitleri ve samimiyetsiz muhabbetleri bana garip geliyor. evet satman gerekiyor ama karşında küçük çocuk yok, ikna etmek isterken yalan söyleyip aptal durumuna düşüyorlar. aynı zamanda bana sahte ürünler ve cilde olan kötü etkileri hakkında konuştuktan sonra diğer satıcı arkadaşına dönüp pazardaki mac allığı satın aldığından konuşması hala daha aklıma .d

  20 temmuz 2018 01:44

  9. Müşteriye tester ürün vermeyip kendi yüzlerine boca edince..biraz da gormemisseniz görüntü felaket oluyor. Bi de o makyaji gün ışığında değil mağazada tuhaf bir ışık altında yaptıkları düşünülürse..evet sonuç kaçınılmaz.

  Bi de satış politikası sanki kimi markalar için ?

  20 temmuz 2018 13:09

  10. armada mac de bir kız vardı epesmer dudağında paris hilton pembesi bir ruj. 

  arkadaşıma bir ruj önerdi dedim çok kötü oldu bülent ersoy gibi duruyor bir de bana zevk meselesi gibisinden şuan hatırlamadığım bir laf soktu. 

  yani 2 km öteden senin zevkinin kötü olduğu belli birde o incecik dudağına iki kat dudak çıkmışsın değil mac çalışanı sen o makyaj bilginle pazardaki çakma ürün satıcısı bile olamazsın. 

  takmış takıştırmış sürmüş sürüştürmüş aynalara küsmüşsün kıl oldum abi

  bir de ben öyle tiplerle konuşamıyorum konuşursam ciddiye alamıyorum.

  sana öneride bulunuyor ama kendisi palyaço gibi. 

  20 temmuz 2018 13:42