girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (302)
  • medya (8)

302. -kuruyan eyelinera iki damla lens solüsyonu sürüp karıştırın. hemen yumuşuyor. duraline'a para vermeye gerek yok.

-lipbalmla nemlendirilmiş dudağınıza allık sürebilirsiniz. ben kızıl farlarımı bile ruj niyetine kullanabiliyorum. hatta bir göz farım resmen tüm rujlarımdan daha çok yakışıyor bana.

-mat farlarınızı bir gözden geçirin. belki bronzer ve kaş farı almanıza bile gerek kalmayacak, uygun renkler vardır elinizde. siyah kaşlara gri, küllü farlar tam oturur.

-pudra aydınlatıcılarınızı küçük bir miktar kazıyıp, nemlendiricinizle karıştırabilirsiniz. mac strobe cream hesabı.

-elimde mat beyaz bir far var, doğru dürüst renk vermeyen. kontür yaptıktan sonra bunu yanaklarıma, çene kemiğimin üstüne sürüyorum, aydınlatıcı pudra niyetine. hafif bir aydınlık sağlıyor, tam da böyle bir bitiş pudrası arıyordum ne zamandır.

-fan fırçanız yoksa, (link: https://i.ytimg.com/vi/j8s8vGw0H8k/hqdefault.jpg şu fotodaki) gibi bir fırçayı tel tokayla yassılaştırarak fan fırçasına dönüştürebilirsiniz.

17 mart 14:31 17 mart 14:33

301. eğer almaktan kendinizi alıkoyamıyorsanız gramajı az ürünler tercih etmenizi önerebilirim. çünkü ben alırken avantajlı diye büyük boy alıp, ziyan ediyordum. artık küçük gramajlı ürünler alıp bitene kadar kullanabiliyorum :) okuldayken kalem bitirmenin hazzını yeniden yaşadım :)

böylelikle ziyan olmaması da bir tasarruf şeklidir.

17 mart 12:37

300. Bunun tek formülü almamak ya da tek tek urun bitirip almak diğer türlü tasarruf etmek isterken kendi kendimize işkence gibi geliyor bana

16 mart 20:19


299. tarihi geçmemiş ancak kurumaya başlamış mat likit rujumun içine bir iki damla bio oil damlattım mis gibi oldu.

16 mart 16:31

298. - bence en önemlisi indirim dönemleri haricinde ürün satın almamak

- bir diğer önemli husus fiyat/performans açısından uygun olmayan ürünler satın almamak.

(gizlinot: ucuza para verecek kadar zengin değilim sözünü hatırlamak. iyi performanslı ama nispeten daha uygun fiyatlı ürünlere yönelmek.)

-denemeden, alerji vs. yapıp yapmadığını bilmeden ürün satın almamak. tester kullanmak, tester yoksa da deneme boy ürünler satın alarak ürünün büyük boyuna daha fazla para harcamamak.

- satın almadan önce ikinci el ve düzgün kullanılmış alternatifleri araştırmak. takas ve hibe imkanlarını değerlendirmek, özellikle yüksek fiyatlı bir ürünü birinci el almaktan başka imkan olmayıncaya kadar satın almamak/ almamaya çalışmak.

Özetle ve hatta tek kelimeyle: almamak (tüketmiyoruz kampanyasına konuk yazarlığımdan bu yana devam eden tam desteğimden kesitler)

16 mart 15:27

297. Benim için, birkaç rujumun ve kalem farımın üstündeki minik, küf olması muhtemel noktaları görmek artık almamama yardımcı oldu. Onları elim titreyerek attım, hepsi de sevdiğim ürünlerdi. Son kullanma tarihlerinin bilincinde olduğum halde renkli kozmetik almaya devam ediyordum yakın bir tarihe kadar, bunu yaşayarak görmek bana bir ders verdi. Çekmecelerinizi elden geçirmenizi tavsiye edebilirim

16 mart 13:57

296. bunu hiç bir zaman yapamıyorum. ne zaman indirim olsa gidip ruj yada başka bişey alıcam zorunda hissediyorum sanki kendimi. ama artık en son 8 mart indiriminde öyle bir battım ki tutana aşk olsun :( evde 8 tane pudram oldu. ne gerek var pınar? kim bilir kaç senede bitecek hepsi. higlighterlar da öyle. 6 tane fondoten var. az kapatıcı, orta, yüksek diye. hiç birine gerek yok aslında. 8 mart indiriminden aldıklarımı organizerlerime yerleştirirken zorlandım. çünkü yer kalmadı. 5 tane organizer var ve evet sığmadı. 3 lü çekmeceli organizerim sadece rujlar zaten nasıl yetsin. bir ömür yetecek far paletim var. uzun zaman almamaya karar verdim. sezon açılıyor, kıyafetlere yönelticem kendimi. cilt bakımına. ama asla renkli kozmetiğe değil. gelir-gider programı indirdim telefona alacaklarımı ve bunların ne kadar tutacağını orada hesaplıyorum. ve 4 ay plan yaptım. şu ay bu çanta şu ay bu pantalon tarzı yazdım, arasında kozmetik yok. (gizlinot: inşallah durabilicem). Ve kesinlikle bitmeden atmayın süslüler, bitsin dibini sıyırın, ama atmayın hakkını verin elinizdekilerin.

16 mart 12:34


295. Makyaj malzemelerinin bir son kullanma tarihinin olduğunun hatırlanması. Ben de dahil olmak uzere, birçoğumuz ihtiyacımızın fazlası urun alıyoruz. Sonra o tarih geçiyor ve bozulmadan dolayı hem verim almiyoruz hem de sağlığa zararlı hale geliyor urun. Yiyecek alırken evdeki bitmek üzereyken ya da bittikten sonra aliyoruz bozulmasın diye bunu makyaj malzemelerine de yapabiliriz. Çeşit olsun diyoruz birçok rengi barındıran far paleti almak vs yardımcı olabilir.

16 mart 12:08 16 mart 12:09

294. Ölü dudak renklendiricisini diriltmek başlıklı tasarrufumuzda bir adet lanet olsun bu ne biçim pigmentasyon dediğimiz renk vermeyen dudak ürünü aliyoruz, mesela loreal lip paint, içine kalıcılıkta sınır tanımayan bir başka üründen damlatıyoruz, mesela mua inked lip stain. Dirilen ürün çöp olmaktan kurtulup, bir anda favorimiz bile olabiliyormuş böylece.

16 mart 01:15

293. kozmetikte tasavvuf önerileri diye okudum ilk başta :d fondoteni ve göz altı kapatıcısını birer pınçık sürerseniz yüz yılda bitmiyorlar. denedim, onayladım.

14 mart 14:09