sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (431)
  • medya (21)

  431. Paketi bu şekilde tüplü olan ürünlerin tamamen bitmediğini biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Nerdeyse on kez daha kullanabileceğim kadar ürün çıktı içinden. Makaslayın efenim. 

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 12:59 12 haziran 13:02

  430. Elimden 20 lira bile çıksa toparlayamayacağım bir dönemdeyim. Cok cok kısa vadeli bir tasarruf yaptım kendimce. Allığım bitti ve su aralar yenisini alamıyorum ama allık kullanmayı cok seviyorum. Hiç kullanmadığım kırmızı bir rujumla icinde sim olmayan likit aydınlatıcımı karıştırdım. Bununla idare ediyorum bir süredir ve ne yalan söyleyeyim ufacık bir sey bile beni mutlu etti.

  22 mayıs 17:00

  429. indirimdeyken pamuk stoklamak

  bir ürünü bitirmeden o ürünün aynısını ya da türevlerini almamak

  yeni bir ürün çıktığında galeyana gelip hemen almamak 

  bazen gerçekten normal fiyattan düşük satış yaptıklarından dolayı sokak aralarındaki kozmetikçilere de göz atmak 

  ve bu ekonomide en önemlisi indirimsiz asla bir şey almamak

  21 mayıs 18:16

  428. benim için sadece ve sadece gerekli ve parasını verirken hafiften canımın yandığı ürünleri almaktır.

  -kendi adıma konuşursam aynı işe yarayan ikinci bir ürünüm yok.

  -buğday tenli olup her şeyi kendime yakıştırmadığım için de çok geniş bir yelpazem yok. aldığım her ürün tenim için üretilmiş ürünler.

  -bu ürünleri de kapalı ortamda saklıyorum. dikkatli kullanıyorum. özeniyorum yani.

  bu üç kural çok uzun süredir maddi olarak beni çok rahatlattı. ürünleri özenli kullanmak da kullanım sürelerini artırıyor bana göre.

  21 mayıs 15:19

  427. Aklım pastel nude serisinden camel ojedeydi ne zamandır. İki tane de bitirmek istediğim, biri pembe biri ten rengi oje vardı. Kalyon oje seyrelticiyle ikisini de seyreltip birini diğerine aktardım. Üstünde kalan boşluğa da note cinnamon doldurdum. Aynı koyulukta olmadı ancak benzer bir hissiyat verdi. Azaldıkça üstüne cinnamondan ekleyerek çok benzer bir ton elde edeceğimi düşünüyorum. Az az ojeleriniz varsa böyle değerlendirebilirsiniz. Hem ojeye ateş pahası vermeye son, hem evde kalabalık azalıyor hem de eğlenceli bir aktivite.

  21 mayıs 02:00

  426. Biten bb kremimin tüpünü tam çöpe atacaktım ki aklıma tüpü açmak geldi. makasla kestim ve içinden çıkanı bir çay kaşığıyla boş lens kabına yerleştirdim. her iki tarafta tamamen doldu. bakın Nerdeyse atacaktım ama on gündür arta kalanı kullanıyorum. Siz de muhakkak böyle içini görmediğiniz kapları açın bakın..

  6 mayıs 17:31

  425. Ben çok sık maskara bitirenlerdenim. Oysa ki bitti diye yıkayıp kaldırdığım rimel kutularında kullandığım ürün kadar daha kullanabileceğim ürün olduğunu görünce; yağ kullanarak rimellerin kullanım süresini arttırmaya çalışıyordum. (yağ kullanmak etkili bir yöntem değil bu arada önermiyorum.) Yağ kullanmak rimeli Akıtmaya başlayınca lens solusyonu istedim lens kullanan arkadaşımdan. Bu yöntem fena bir yöntem değil. Çünkü ürünün yarısının daha içinde kaldığını görmek kullanabilecekken kullanamamak beni rahatsız ediyordu. Şimdilerde inglot duraline kullanıyorum. Lens solusyonu da fena olmamakla birlikte En memnun olduğum yöntem inglot duraline.

  far olarak krem far kullanıyorum. onlar da bir süre sonra kurumaya başlıyorlar. Kurumuş ürünlerime İnglot duraline damlatıyorum. eski haline getiriyor. Allıklarımı da özellikle geçiş bölgesinde far olarak kullandığım oluyor. Aynı renkle doğal geçişli bir makyaj ortaya çıktarttığımı düşünüyorum.

  Biten makyaj malzemesi kutularından ise yarar olanları atmam. Yıkar dezenfekte ederek kenara koyarım. Nemlendirici ya da bb krem gibi kutulu ürünlerin bitmiş olanları keser, Yıkadığım bu kutulara sıyırırım. 1 aya yakın daha ürün çıkar içerisinden. Biten rujların içinde kalanları da küçük tester kutularına koyar. Fırça ile kullanırım. Zaten ruj kullanırken peçete ile fazlasını alma huyum yoktur. Ruj fırçası kullanırım. Böylece daha az ürünle daha doğal görünüm elde ettiğimi düşünürüm. Ürünü daldırıp berberlerin traş köpüğü köpürttüğü gibi fırçayı ürüne sürtüp sonra da fazla gelen ürünü fırçaya vurup fazlasını dökme huyum yoktur bu arada.

  Güneş kremi gibi bb krem gibi fondoten gibi ten sıvı ürünlerimi kutularından değil kullanabileceğim kadar küçük kutulara koyarak kullanırım. Misal pompadan fazla ürün çıksa kutu içine konulamadığından ötürü ziyan ettiğimi düşünüyorum. Küçük kutuya diyelim 10 pompa kadar ürün sıkar ve içerisinden kullanırım. böylece elime çok ürün almadan kutu içerisinden kullanarak daha az ürün kullandığımı düşünüyorum. Ayrıca makyaj çantamda yer kaplamadığından bu küçük kutularımın taşıması da pratik. Hatta ufak bir deneyimimi aktarayım. ben dermologica daily microfoliant ürününü ilk olarak 13 gramlık kutuda satın almıştım. 3 ay kullandım bu boyunu. Sonra büyük boyunu alınca istemsiz olarak fazla fazla gereksiz kullandığımı kısa zamanda kutunun yarısına gelince farkettim. 13 gramlık küçük kutuya aktararak kullanmaya başladım.

  Biten makyaj malzemesi kutularımı atmadığımı söylemiştim ya arkadaşlarımla ürün paylaşmakta da kullanıyorum. Kullandığımız ürünü alıp bölüştürüyoruz. bunu ten rengi uyan arkadaşınızla bb krem güneş kremi, yüz temizleyici alarak yapabilirsiniz. ayrıca ürünlerimi de paylaşırım. Paylaşırım derken "Al şen de sür" diye değil sample gibi. Böylece hem başkaları tarafından denenen hem de denediğim bir çok ürün olmuştur. Şimdi bunun neresi tasarruf diyeniniz olabilir. Almak istediğim ürünün cilde yarayıp yaramadığını görebilmek ve cepten para çıkmadan deneyimlemenin tasarrufu.

  Kendime yakıştıramadığım rujları ise ya yakışacağını düşündüğüm kişilere verir( son kullanma tarihi geçmesin ve kullanacak kişinin işine yarasın isterim), eğer veremiyorsam benmarı usulü eritir birbirine karıştırır ve yeni renkler oluştururum. Bunları da bitmiş eski ruj kutularıma dökerim. Sıcakken döküldüğü ve sonra kısa süreli dondurulduğu zaman mekanizmalarına yapışmadan kullanılıyor.

  Bir de eskiden herşeyin büyük boyunu alırken ve olur olmaz bolca kullanırken artık küçük boy ürün alıyorum. Böylece daha az ürün kullandığımı düşünüyorum ve bayatlamadan bitirip yeniden alıyorum.

  Ayrıca tam olarak bir kozmetik tasarrufu olmasa da ben disk pamuk yerine çok sık çorap kaçırdığından ötürü, kaçan çoraplarımı oje çıkartmakta kullanıyorum. Disk pamuk yerine tek stoklarıdığım şey sanıyorum ki kaçmış çorap stoğu.

  Bunları aslında hem tasarruf için hem de sürdürülebilir bir çevre için yapmaya çalışıyorum. Çünkü fazla aldığım her ürünün önce üretilmesi için sonra da ayrıştırılması için doğaya öyle çok yükü ve zararı var ki.

  Benim aklıma ilk gelenler, sonra tekrar aklıma bir şeyler geldiği için düzenlediklerim bunlar. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

  5 mayıs 23:41 6 mayıs 00:55

  424. Far paletlerindeki kaşıma uygun mat renkleri kaş farı olarak kullanıyorum. En son 3 yıl önce Essence kaş kitini almıştım ve o bitince bu şekilde kullanmaya başladım, o zamandan beri kaş ürünü almadım.

  Sivilce yapan, yüzüme uygun olmayan temizleme jellerini fırça temizlemede kullanıyorum.

  Rengi bana uygun olmayan rujları, rengini beğenen arkadaşlarıma veriyorum ya da başka rujlarımla birlikte kullanarak hem değişik renkler elde ediyorum hem de değerlendirmiş oluyorum. Bunun aynısını farlarım için de yapıyorum.

  Rujlarımız bittiği zaman onların iç kısmında da ürün kalıyor ancak onu maalesef dudağımıza süremiyoruz. Ben de onları iyice sıyırarak bir kavanoza koyuyorum ve biraz dudak kremi ekleyip karıştırıyorum. Böylelikle renkli dudak kremi elde ediyorum.

  Ten rengi kalem her şeyi kurtarıyor. Göz içine kullanıyorum, bazen göz pınarına, kaşın dışında kalan yerlere dudak kenarına çerçeve yapmada da kullanıyorum. Böylece tek bir kalemin işimize yarayabileceğini, yeterli olduğunu gördüm.

  5 mayıs 16:49

  423. artık ekonomik gücümün kozmetiğe yetmemesiyle bir farkındalık yaşayarak tasarrufa başladım bütçem aşırı zorlanmadan bu farkındalığı yaşasaydım keşke ama yapacak bir şey yok;

  - far paletlerinin güzelliklerine kanmayın arkadaşlar. günlük hayatınızda çok fazla renk kullanan biri değilseniz size en uygun en çok kullanabileceğiniz renklerin bulunduğu güzel bir palet size yeter de artar bile. çok az renk kullanıyorsanız tekli 2-3 far alsanız bile olur. ben nyx'in rustic antique paletiyle gayet güzel idare ediyorum.

  - sadece bir tane maskara alıyorum zaten her gün kullandığımdan biraz hızlı kuruyor. birden fazla alıp hepsini aynı zamanda açmama gerek yok, kuruyorlar çünkü süslüler.

  - yemek yemeye gidiyorsam genelde ruj sürmem, zaten yenilemem gerekecek. sadece biraz dudağımı renklendiriyorum ki cansız durmasın diye. yemekten sonra sürüyorum rujumu.

  ruj için de mesela kırmızı ruju çok sık kullanmadığımdan genelde küçük boy alıyorum. günük hayatımda daha çok nude ve gül kurusu renklerini kullanıyorum. 50 tonunu da almaya gerek yok. bir tane kendime yakıştırdığım nude ve bir tane de gül kurusu rengi rujum var yeter bunlar.

  - fondoteni her gün kullanmam genelde renkli bir pudrayla yüzümden geçiyorum sorunlu bir cildim yok. fondoten her gün kullanıyorsanız bence üründen az alarak kullanın, daha doğal duracaktır ve siz de biraz tasarruf edebilirsiniz.

  - eksiden fırçamı pudraya banıyordum bildiğiniz artık daha az pudra alıp yüzüme uyguluyorum fırıncının kızı gibi olmadan makyaj sabitleyip yüzümü matlaştırabiliyorum bu sayede.

  5 mayıs 10:26

  422. Toz ürünleri fırçaya az almak

  Fondöten-concealer ve sünger ikilisini bir araya getirmemek

  Ürün bitirmeden yeni ürün alma alışkanlığına son vermek

  Gerekirse ürünün paketi kesilip ürünleri son damlasına kadar değerlendirmek

  Rimelin iç tüp kısmını çıkarmak

  Miceller su kullanılıyorsa öncesinde yüzü yıkayarak makyajın kabasını almak

  Şampuan vb. ürünlerin dibine su koyup çalkalamak

  5 mayıs 04:01 5 mayıs 04:02