sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (437)
  • medya (21)

  437. Bilmiyorum daha önce yazıldı mı ama benim son zamanlarda yaptığım ve gayet de tasarruf ettiğim bir yöntem: disk pamukları ikiye bölüp kullanmak. Malum, oje silmek, makyaj temizlemek ve başka ihtiyaçlar için bol bol pamuk kullanıyorum. Dikişsiz disk pamukları ikiye bölüp kullanıyorum artık. Hem aseton/makyaj temizleme suyunu daha az kullanıyorum hem de pamuğu. Normalde 4 disk pamukla yüzümü temizlerken artık 2 disk pamuk işimi görüyor.

  2 saat önce

  436. Krem olan ürünler için; özellikle göz kremi ve yüz nemlendiricisi için daha önce kullandığım air pump kapları atmayıp içlerine kullandığım nemlendiriciyi doldurarak kullanıyorum. Böylece kremim kavanozda ise her parmaklayışımda mikroplar oluşmadığını biliyorum, ayrıca her aç-kapa yaptığımda hava ile buluşmamış oluyor.

  11 temmuz 12:54

  435. her gördüğü fara atlayan biri olarak , bütün farları masada dizip tek tek ele sürüp renklerine bakmak. ben de bi sürü renk varmış zaten diyip artık atlamıyorum farlara. bir ara the balmın meet matte farlarına kafayı takmıştım. bugün 55 liraya düştüğünü gördüm gene de almadım. çünkü renklerin çoğu bende var ve hala bitirmek istediğim far paleti bitmedi.

  bronzer olarak farları kullanmak. hem bitirmek istediğim farları bitiriyorum, hem de renk renk bronzer aramak zorunda kalmıyorum. bir sürü kahve farlarımız var. bir sürü ton bronzerım olmuş oldu. hiçbir farkı yok normal bronzerden. hatta bazıları daha başarılı diyebilirim.

  rujları allık olarak kullanmak. yaz gelince bir krem allık aşkı tuttu bende.ruj olarak bana yakışmayan ve bitiremediklerimi kullanmaya başladım. flormarın çok açık duran ruju 3 yıldırvar bende.(gizlinot: flormar deluxe cashmere lıpstıck)bir ara nurella ruju deniyodu hatta .baktım benim bunu süreceğim yok iyisi mi allık yapayım. baya da güzel oluyor süslüler tavsiye ederim.

  son olarak da eldekiler bitmeden gidip stok yapmamak. özellikle kremlerde bunu yaptığımı gördüm. eldekiler bitmeden almayacağım. tarihleri geçiyor, yenileri daha güzelleri çıkıyor. o yüzden kremler bitmeden almayacağım.

  9 temmuz 23:48

  434. ürünlerin üstüne kullanmaya başladığım tarihi yazıyorum veya küçük etiketle yapıştırıyorum. skt gibi durumları ayarlamak için iyi oluyor. ve bitirdiğimde ne kadar zaman gittiğini vs hesaplayabiliyorum tekrar alıp almayacağımı f/p değerlendirmesi yapabiliyorum.

  yüzüme sivilce yapan güneş kremlerini elime yediriyorum. ellerimi unutmamaya çalışıyorum en çabuk yaşlanan ve en çok yaş belli eden yerlerden biri.

  9 temmuz 01:15

  433. Paketi bu şekilde tüplü olan ürünlerin tamamen bitmediğini biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Nerdeyse on kez daha kullanabileceğim kadar ürün çıktı içinden. Makaslayın efenim. 

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 12:59 12 haziran 13:02

  432. Elimden 20 lira bile çıksa toparlayamayacağım bir dönemdeyim. Cok cok kısa vadeli bir tasarruf yaptım kendimce. Allığım bitti ve su aralar yenisini alamıyorum ama allık kullanmayı cok seviyorum. Hiç kullanmadığım kırmızı bir rujumla icinde sim olmayan likit aydınlatıcımı karıştırdım. Bununla idare ediyorum bir süredir ve ne yalan söyleyeyim ufacık bir sey bile beni mutlu etti.

  22 mayıs 17:00

  431. indirimdeyken pamuk stoklamak

  bir ürünü bitirmeden o ürünün aynısını ya da türevlerini almamak

  yeni bir ürün çıktığında galeyana gelip hemen almamak 

  bazen gerçekten normal fiyattan düşük satış yaptıklarından dolayı sokak aralarındaki kozmetikçilere de göz atmak 

  ve bu ekonomide en önemlisi indirimsiz asla bir şey almamak

  21 mayıs 18:16

  430. benim için sadece ve sadece gerekli ve parasını verirken hafiften canımın yandığı ürünleri almaktır.

  -kendi adıma konuşursam aynı işe yarayan ikinci bir ürünüm yok.

  -buğday tenli olup her şeyi kendime yakıştırmadığım için de çok geniş bir yelpazem yok. aldığım her ürün tenim için üretilmiş ürünler.

  -bu ürünleri de kapalı ortamda saklıyorum. dikkatli kullanıyorum. özeniyorum yani.

  bu üç kural çok uzun süredir maddi olarak beni çok rahatlattı. ürünleri özenli kullanmak da kullanım sürelerini artırıyor bana göre.

  21 mayıs 15:19

  429. Aklım pastel nude serisinden camel ojedeydi ne zamandır. İki tane de bitirmek istediğim, biri pembe biri ten rengi oje vardı. Kalyon oje seyrelticiyle ikisini de seyreltip birini diğerine aktardım. Üstünde kalan boşluğa da note cinnamon doldurdum. Aynı koyulukta olmadı ancak benzer bir hissiyat verdi. Azaldıkça üstüne cinnamondan ekleyerek çok benzer bir ton elde edeceğimi düşünüyorum. Az az ojeleriniz varsa böyle değerlendirebilirsiniz. Hem ojeye ateş pahası vermeye son, hem evde kalabalık azalıyor hem de eğlenceli bir aktivite.

  21 mayıs 02:00

  428. Biten bb kremimin tüpünü tam çöpe atacaktım ki aklıma tüpü açmak geldi. makasla kestim ve içinden çıkanı bir çay kaşığıyla boş lens kabına yerleştirdim. her iki tarafta tamamen doldu. bakın Nerdeyse atacaktım ama on gündür arta kalanı kullanıyorum. Siz de muhakkak böyle içini görmediğiniz kapları açın bakın..

  6 mayıs 17:31