girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (3)

34. bugün öabt'ye girdiğim sınavdır. okul bahçesinde çocuklarını getirmiş, çıkışta pür dikkat çocuğunun çıkmasını bekleyen heyecanlı anne babaları görünce gözlerim doldu. pms etkisi mi bilmiyorum ama çocuğu büyüyüp 25-30 yaşına da gelse çocuklarının bir başarısı için heyecanları hiç geçmiyor.

bahçede beklerken branşı biyoloji olan bir öğretmen adayı sınava boşa girdiğini, hiçbir türlü atama olmadığını söyledi.

umarım bugün kimse gerçekten boşa girmemiştir bu sınava da herkes emeğinin karşılığını alır. özellikle umarım senin kızın hak ettiği yere gider renkli gözlü ton ton amcacım. (gizlinot: ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı )

ekleme: ayrıca emanetçinin verdiği numara kağıdını sınav binasına almayan polisler paranoyaklıkta çığır açtı bugün. binanın girişine pencere önüne bıraktırıyorlardı numaraları, sınav çıkışında biri rastgele bir numarayı alıp gidip çantayı teslim alsa emanetçi de anlamaz bile doğal olarak, baya güvenli. ama öğrenci zerre umurlarında olmadığı için şaşırmamamız lazım aslında.

5 ağustos 19:13 5 ağustos 19:26

33. hiç çalışamadan yalnızca kendimi denemek için girdim. keşke girmeseymişim. genel kültürsüzmüşüm ben baya onu öğrendim çünkü (gizlinot: swh). şeker hizmetinin olmamasının sınavımı kötü etkilediğini düşünüyorum, yoksa full çıkarırdım kesin. bir de emeğiniz emanetimizdir yazısını kaldırmışlardı. sahip çıkamadıklarını anladılarsa demek ki.

25 temmuz 17:04

32. 2017 mezunuyum. B grubundan hazırlandım. Adam akilli calisiyim diye dersaneye yazıldım. Derslerimi kacirmadim, duzenli tekrarlar yaptim, gidemediğim derslerin telafilerine mutlaka girdim ,duzenli soru çözdüm, soru çözümlerine gittim mutlaka . Yil boyunca beslenmeme bile dikkat ettim vitamin takviyesi bile yaptım. Hatta o kadar titizlendim ki kışın bile hasta olmadım. Peki noldu sinavdan iki gun once grip ya da soğuk alginligi oldum mide bulantısı bas ağrısı şu bu. Sınavı hayal mayal hatırlıyorum. Sınav o kadar kotu gecti ki aklima geldikçe gözlerim doluyo hala. Bütün bi yılım çöp oldu. Napmam gerekiyo bilmiyorum sonraki sinav 2 yil sonra ne diyim her şeyin hayırlısı.

24 temmuz 23:26


31. Istanbul'da bir fen lisesinde girdim.

Sınıfta zerre hava yok, klima-havalandırma hak getire. Bir yandan soru çözüyoruz bir yandan kimlikle kendimizi yelliyoruz. Kalemler sıcaktan eriyor, optiğe elinizin değmesini geçtim sayfa dahi temas etse işaretlemeleriniz kayıyor, kalem eridiği için dakika başı kalem açıyoruz. sıramın üzerinde öğrencilerin yazdığı "ben bu okulun amk" yazısı, sırtım ter içinde. Girdiğiniz sınav işte böyle. Ben kendimi denemek için girmiştim. Bu sınava yıllarca hazırlanan insanlar var ve verdiğiniz kalemler yazarken eriyip kırılıyor. Havasızlıktan insanlar nefessiz kalıyor. Emeğiniz işte böyle emanete alınıyor. Ne diyeyim, herkesin gönlüne göre olsun.

22 temmuz 22:58

30. Geçmiş yıllarda genel yeteneği zorluyorlardı. Bu yıl genel kültürü zorlamışlar. Velhasıl seneye girecek arkadaşlar için önerim, şu bilgi gereksiz, bunu da ezberleyem artık demeyin. Kıyıda köşede kalmış birçok bilgi yokladılar. Konu ayırt etmeden düzenli bir şekilde çalışın. Başarıya ulaşırsınız diye umuyorum.

22 temmuz 18:26

29. Tatilden dün geldim, hamileyim ve aşırı bulantım var. Atanalı da 2 yıl oldu ama ona rağmen girdim. Ben bu sınava niye girdim, niçin girdim, bilmiyorum. Sanırım insanda bağımlılık yapıyor ama bu son, bir daha asla girmeyeceğim. Sınavı değerlendirmem gerekirse;

-Türkçe, kolay değildi ortanın bir tık üzeriydi. Sınavdan sonra hiç konuşulmaz ama herkesin en büyük darbeyi yediği alan burasıdır. Hiç boşum yok, mantık sorusu bence zorlayıcı değildi ama dil bilgisinin zorlayıcı olduğunu söylemeliyim. Paragraflarda çelişki yoktu, şıklarda net bir şekilde cevabı bulabiliyordunuz.

-Matematik, uğraştırıcıydı. Yine işlem kalabalığına boğmuşlar. 10 dk düre eklemelerinin hiç anlamı kalmamış bence. Benim 4 boşum var, genelde yaptıklarım doğru çıkar en fazla 1-2 yanlış çıkar. O yüzden matematik için orta şeker diyorum. Ama orta şeker sayısalcı arkadaşlar için, matematikten 10-15 soru yapayım diyenler için kazık olmuş, öyle işlem olarak pat diye yapılacak sorular değildi.

-Tarih, bence mantıksızdı. Kolay ya da zor diyemiyorum. Sorular kolaydı ama cevap şıkları mantıksızdı yani konuyu çok iyi bilseniz de şıkları şöyle 2-3 kere okumak zorunda kalıyordunuz.

-Coğrafya, bu da aynı tarih gibiydi ama bu kısmın soruları da saçmaydı. Çok klasik 2-3 tane sorusu da vardı. Kolay ya da zor diyemiyorum ama değişik işte insan çözerken "heh kesin doğru yaptım." diyemiyor.

-Vatandaşlık, kolaydı. Soruları ayırt edıcı değildi. Ben 2 yıldır kitap yüzü görmeme rağmen takır takır yaptım, çalışan ve yüksek puan almak isteyenler için dezavantajdı.

Velhasıl orta şeker bir sınavdı, çalışan, emek veren herkesin emeklerinin karşılığını aldığı bir sınav olmasını temenni ederim. Sınavda aşırı bulantım olduğundan kafamı çok toparlayamadım ama çalışan süslülerimin başarıyla bu sınavı tamamladıklarına eminim.

22 temmuz 17:28

28. İki şekeri bile çok görmüşler.kınıyorum.

22 temmuz 12:55


27. Unesco dünya miras listesine bakın gençler. Banko soru. Çıkmaz demeyin.

22 temmuz 01:41

26. Hiç çalışmadan gireceğim ve kendimi kötü hissedeceğim sınavdır. Calismamaktan öte beni yatak halimle sinava çağıran ÖSYM işte beni utanç içinde bırakan tam da bu ! Güneş gözlüğü bile yok ha. Bu sıcakta ve güneşte. Zamanında yapılan hile hurda bizim gibi sıradan vatandaşın burnundan getiriyor. Düşünsene, bozuk para bile tasiyamiyorsun, ulaşım kartı bile yasak ! Şeytan diyo, metali bol külot giy, soysunlar seni herkesin önünde. El mi yaman bey mi yaman. Soyar sınava sokmazlar o da ayrı trajedi ya ! Sınava mi giricem Nazi kampına mı belli değil, sinirler alt üst !

22 temmuz 01:16

25. hiç çalışmadan yarın gireceğim sınav. iki yıl boyunca çalışmadığım için kendime biraz küfredeceğimi düşünüyorum sonra iki yıl önce de hatrı sayılır güzel bir puan aldığım ama bir elin parmaklarıyla gösterebilecek kadar alımlar olduğu için puanın hiçbir işime yaramadığı geliyor aklıma boşver diyorum.

sonuç olarak çok çok iyi puanlar almanın zor olduğu, tek çaresi bu olduğu için bu sınava deli gibi çalışan herkese sabır diliyorum işiniz çok zor. yarınki sınavda hepimizin şansı yaver gider umarım.

22 temmuz 00:41