yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  18. gk ve eğitim bilimleri zordu. başka bir şeyden de bahsedeceğim; okulda kızlar tuvaletlerinin önünde öyle bir kuyruk vardı ki sıra mümkün değil bana gelmezdi, bir süre sonra "şu kadar dk kaldı" dendi, ben iyice panik oldum ve ani bir kararla bir kat yukarıdaki erkekler tuvaletine girdim.(gizlinot: jsjsjsjsjsj) içeride bekleyen sadece bir kişi vardı benle beraber. çıkan erkekler birbirlerine fısıltıyla "burası erkekler tuvaleti değil mi?" diye soruyorlardı, ben de hiç sesimi çıkartmadım.(gizlinot: sjsjsjjsjs)

  19 eylül 01:59

  17. Yıllık izinimin ortasına denk geldiği için girdiğim sınav iptal oldu. Yenisi ne zamana olur belli değil. Olsa da iş yerinden tekrar pazar gününe izin alamam. Olan yine parama ve bi parça umuduma oldu.

  6 ağustos 19:31

  16. cumhurbaşkanı akşam soruşturma başlattı. sabahına ösym'ye giren memurlar yerlerde masalarda "yediiklim yayınları kpss soru bankası"larını gördü. "ya galiba şaibe var yaa..." diyip ösym başkanını görevden aldılar. bir de sınavı iptal ettiler. tüm soruşturma iki gün sürdü...

  4 ağustos 19:57


  15. Rezaletin yaşam tarzımız haline geldiğinin bir örneği daha. Bu yaşandı ve

  -memlekette yer yerinden oynamadı,

  -o soruları hazırlayan ekip kaç yıldır o işi yapıyor, görevden alındılar mı, haklarında suç duyurusu yapıldı mı belli değil,

  -bu ekibin, bu ösym başkanının görev süresinde hazırlanan eski sınavlar incelendi mi, bu sınavlarda kimlerle ilişkide oldukları incelendi mi, aldıkları maaşlarla mal varlıkları karşılaştırıldı mı belli değil,

  - o soruları kurum içinde korumakla görevli bilişim ekibi hala yerinde mi bell değil,

  -soruları sızdıracak mevkilerde hangi ilişkilerle kimler görev yapıyor belli değil,

  -sorular kimlere sızdırıldı, yedi iklime inceleme yapılıyor mu, suç duyurusunda bulunuldu mu belli değil,

  -yedi iklim ekibiyle ösym'den kimlerin bağlantısı var, görüşme kayıtları incelendi mi, aralarındaki ilişkinin mahiyeti araştırılıyor mu belli değil,

  -bu soruları hazırlayan ekibin gizlenmesi gerekirken bu bilgi nasıl sızdı belli değil.

  Kısacası mşnare kılıfa sığmayınca yalandan birini görevden alıp aynı hikâyeyi yazmaya devam ediyorlar. On seneden fazladır bu ülkede her sınavda aynı skandallar var. Herif ona güvenerek anında inceledik, yoktu diyebiliyor. Bu koşullarda Bir daha olmayacağına da inancım yok.

  4 ağustos 19:54

  14. Nişan yapma hayalimiz birkaç ay daha ötelenmiştir :) tek derdimiz bu olsun tabi fakat sonbahar ayları yaklaşıyor. Kaç insan işini gücünü buna göre ayarladı, buna göre işi bıraktı veya iş aramayı sınav sonrasına bıraktı. Gerçi sırf bu olay değil, akp nin yönettiği bir ülkede sınav sorularının birileriyle paylaşılmadığını hayal etmek saçma olurdu zaten. Fakat bu denlisi ilk kez bu kadar ayyuka çıktığı ve de seçimler yaklaştığı için bi tarafları alev aldı da öyle iptal edebildiler. Yoksa gençlerin umutları kimin umrunda ki. Zaten başka hangi ülke vardır ki gençleri memur olmak için yırtınıp dursun? bizim gençlerimizin kurtuluş kapısı salt memurluk, o da saçma sapan bir sistemde yapılan sınavla. Bu açıdan bakınca bile nereden baksan tutarsızlık nereden baksan ahmakça.. Allah bu ülkenin gençlerinin yardımcısı olsun.

  4 ağustos 16:33

  13. emeği olanlara geçmiş olsun diyorum. İnşallah daha iyi puanlar alırsınız ne diyim. Bu ülke de böyle bir yer işte.

  4 ağustos 15:06

  12. iptal edilmiştir ve ayrıca ÖSYM başkanı, Erdoğan tarafından görevden alınmıştır. Kendi tanıdıklarını atayacaklar diye nasıl saçmalayacaklarını şaşırdılar, apışıp kaldılarsa tabii...

  4 ağustos 13:09 4 ağustos 13:17


  11. sınava 2.5 ay kala çalışmaya başladım. Sınavım kötü geçti özellikle türkçe çok çok kötü daha kötü olamaz ama bu yazımın tüm planını bu sınavın tarihine göre ayarladım. Şimdi sınavın iptal edilmesi büyük olası... yeni sınav tarihi eylülde olacak deniliyor... Bir şey de doğru yapılsın ya ben önümüzdeki 1 ay hatta 1.5 ay resmen evimde değilim, çalışma notlarımın bir kısmınıda çöpe atmıştım sınav çıkışı.. yıldım ya tek derdim bu sanki off..

  4 ağustos 08:30

  10. Kpss'ye girenler yorgun, kpss'ye girenler yılgın, kpss'ye girenler bıkkın... Onlar yerine konuşmaya, iki kelam etmeye geldim. Evet, bu sene de kopya çekildi, bu sene de sorular birilerine verilmişti. İklim yayınlarıyla kpss sorularının birebir olduğu anlaşıldı ve ortalık ayaklandı. Yetmedi, inceleme yapıldı kopya yok diye açıklama yapıldı. Aklımızla oynuyorlar adeta. En son ösym başkanının görevden alındığı ve konuyla ilgili inceleme başlatıldığı söylendi. Zira insanların ne yapılacak incelemeye dair güveni, umudu var ne de durumun telafi edilebileceğine dair... Bu sene de böyle gasp edildi haklar. Maksimum sınavı iptal edip acilen yazdırdıkları sorularla yeni bir sınav yaparlar ama güven, heves kalmadı kimsede.

  Aslında biliyor musunuz, Türk gençliğinin takati kalmadı bu ülkeye, mevcut sisteme..

  3 ağustos 21:52 3 ağustos 21:53

  9. Tüm yılların kpss sınavlarını ve zor yayınların denemelerini çözmüş biri olarak diyorum ki gelmiş geçmiş en zor sınavdır. Sınavın zorluk derecesini türkçe bile tek basına yükseltiyor, o derece yani.

  Denemelerde türkçe ve matematiği hep iyi yapardım. 35-40 dk genel kültüre bakıp yetiştirirdim çoğunlukla. Denemelerde kastığım taktiklerin hepsi yerle bir oldu. Bugün sadece türkçeyi bitirdiğimde saat 11. 15di. 1 saat vaktimi aldı şaka gibi. O soruları kim hangi kafayla hazırladı bilemiyorum. Genel kültürde kolay sorular vardı epey. Ama süre yetmediği için çözemedim bile. Süre bittiği an bildiğim sorular boş boş bana bakıyordu.

  Dünya dolusu güncel bilgi ezberledim biri bile çıkmadı. Bari bir tane olimpiyat falan sorsaydınız vicdansızlar.

  Çalışanla çalışmayanı bu sınav ayırt edemez malesef. Ben 2 ay falan hazırlandım ama Çok emek verip çalışan arkadaşlarım da mahvoldu yani. Yazık oldu gerçekten onca emeğe.

  31 temmuz 15:51