sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (0)

21. Yeminle yaşama sevincini alıyor. Ben 5 yıldır özel sektörde, 1,5 yıl ailemden uzakta, 3,5 yıldır da babamın yanında çalışıyorum. Her yıl kpss, yds mutlaka girerim. Bu yıl akşam 9'da eve gidiyorum. Yemek ye, bulaşıklara yardım et. Saat 12'den sonra çalışmaya başlayıp 2'ye kadar çalışıyorum. En son nasıl uyuyorum biliyor musunuz? Kpss Tarihin Pusulası kitabı yorgan gibi üstüme düşmüş vaziyette. Yaşama sevincini alıyorsun kpss. Gençliğini öldürüyorsun Türkiye Cumhuriyeti. Haa bir de Duygu Özaslan 5 trilyonluk ev almıştı değil mi? Peki benim bu eziyet gibi yaşamla alacağım maaş 3 bin, olmak istediğim düz memur. Peki ben kaç yıl okudum? 4 yıllık normal üniversite+2 yıl açıköğretim.

Edit: Duygucum hayırlı olsun, evinde gözüm yok. Sadece şans. Birileri sevdiği işi yapar dünyalar kazanır. Birileri üstüne hayatını adar, Hiçbir şey başaramaz. 2.'si tahmin edeceğiniz gibi benim...

11 temmuz 14:16 11 temmuz 15:22

20. Mülakattaki 4 sorudan 3ünü şakır şakır cevapladım diye mi 12 puan düşürdüler acaba? Adaletinizi seveyim,kafa falan kalmadı bende

11 temmuz 11:19

19. 0.2 puanla atanamayıp, tekrar çalışmaya başlamakla birlikte insan üzerindeki etkisini iki katına çıkarandır.

10 temmuz 23:09


18. benim psikolojim kalmadı artık etkileyeceği.

2017’de mezun oldum ve o sene dershaneye de gittim, çalıştım ve gayet güzel bir puan aldım. hazırlandığım sene içinde de psikolojimi bozduğu çok oldu ama sınav sonucundan sonraki süreç o zamanları arattı.

Ee puan aldım ama asla ve asla ne tarihte ne kadar öğretmen alacaklarına dair kimse bir şey açıklamadı. ben de her şey belirsiz olduğu için özel okullar ile anlaşmadım, okuduğum yerden ailemin yanına döndüm. üniversiteden sonra ailemle yaşayamadım, zor geldi üstüne arkadaşlarım burda değildi, kendimi çok yalnız hissettiğim oldu. neyse ki çalışıyordum. asgari ücret de olsa işe gidip geldim, tecrübe oldu diyorum ama hak ettiğim bu değildi, zaten tatmin olmadım ne maddi ne manevi. hiçbir şey açıklamadıkları için belirsizlik içinde ne yapabilirsem yaptım en azından.

KPSS sonucundan 9 ay sonra mülakat yaptılar ve 3 ay olacak hala mülakat sonucunu da açıklamadılar. puanlar sonraki alımda geçersiz olacağı için de 180tl verip bir daha sınava gireceğim ama sınava hiç çalışmadım tabi ki. yine aynı şekilde sadece bekliyorum, atanabileceğim için ailemden ayrılıp başka yerde özel okul bakamıyorum. yazın boş kalmak istemediğimden şu an bir yerde çalışıyorum ama bu şehirde kalmak istemiyorum ben.

benim elimde olmayan nedenlerden benim psikolojimi alt üst eden korkunç bir süreçti. umarım artık güzel şeyler olur...

10 temmuz 21:13

17. bu ülkede torpilsiz ya da yeni adıyla referanssız bir şey olunabileceğine inancım o kadar yok ki 

benim sınavlar konusunda hevesimi şevkimi kıran tek husus bu 

bilsem ki çalışırsam iyi bir puan alırsam iyi bir sıralama da olursam o işe kavuşacağım gecemi gündüzüme katar çalışırım

zamanında da çalıştım 

elimde patladı puanlar sıralamalar

şimdi valla öylesine gireceğim 

baktım öylesine girenler hep bir yerlerde bir de ben deneyeyim bakayım belki de çok kasınca olmuyordur

akışına bıraktım bu yıl tüm sınavları 

çünkü  ünvde den sonra ne kadar çalıştığınızın ne kadar bilgi sahibi olduğunuzun bir önemi yok

kimleri tanıdığın elin nerelere uzanıyor ankara da dayı hesabı önem kazanıyor maalesef 

bu da aslında çok acı bi tablo 

insanlar bi heves ünv okuyor ve işsizler

iş bulamıyorlar işsiz halleriyle devlet kyk borcunu öde diyor liyakatsızlık yüzünden on binlerce genç sektör dışı okuduğu okulla bin alakasız işler yapıyor ve de çok acı ama binlerce genç intihar ediyor. 

ailelerde bu konuda kusura bakmayın ama çok acımasızlar. sanki keyfinden oturuyor çocukları işsiz işsiz. bak onun çocuğu şu oldu bak bu da senle aynı bölümü okumuştu diye sizi daha beter ediyorlar desen ki onun babası da bunu bulmuş ama o zaman cevap herşey torpil mi? torpile bi inanmayan kendi ananız babanız oluyor. 

eğer işsizseniz anne baba bu konuda düşman aratmıyor maalesef. 

o yüzden bunları yazın bi köşeye 

bu dönem de yanınızda olmayan kimseyi yarın işiniz olduğunda yanınıza yaklaştırmayın. 

10 temmuz 20:42

16. Önlisans için hazırlanıyorum ve şimdiden bitik durumdayım. Ya yapamazsam, ya istediğim puanı alamazsam diye kendimi yiyorum. Evet dünyanın sonu değil ama öyle dayatmışlar ki kurtulamıyorum ve arkadaşlarımda aynı şekilde. Sürekli ders çalışmak zorundayım gibi düşünüyorum, çalışmayınca suçluluk duyuyorum. Kasım ayına kadar sabretmem gerek ya bu psikoloji beni yiyip bitirecek ya da ben onu..

10 temmuz 17:18

15. Öğretmenlik için hazırlanmaya çalıştım bu sene. Öğretmenlik okurken son iki yıl önlisans programı da okudum. İkisi birlikte bitti. Etrafımdaki herkes "ne iyi yaptın" falan dediler ama bir de bana sorun. Hafta içi sabah fakülteye, akşam myoya; haftasonu 9:00-20:00 kpss kursuna gittim ve evim, okullar, kurs hepsi birbirinden uzak ilçelerde. Kpss stresi olmasa daha rahat geçerdi eminim. Geceleri uyuyamaz olmuştum ki ben uyku problemi yaşamadım daha önce. Daha kişisel başka sorunlarımın da bu seneye gelmesi motivasyonumu iyice baltaladı. Şimdi Sınava 10+ gün var. Tabiri caizse Köy yanarken orospu saçını tararmış diye bir atasözü var. Tam olarak öyleyim.

Önümüzdeki sene hem çalışıp hem hazırlanmayı düşünüyorum.

10 temmuz 16:50


14. ben 2016'ya hazırlanırken temizlik yapmıştım bol bol. Stres bende temizliği tetikliyor nedense. Yeni evliydim, işten gelip akşam 8-11 arası çalışıyordum, hafta sonları boş olduğumdan o zamanlarda da yardırıyordum.

Başarısız olmaktan, yapamamaktan öyle korkuyordum ki anlatamam. Ders çalışsan sıkılıyorsun, çalışmasan vicdan azabı.Çalışıp çalışıp stresten bildiklerini unutuyorsun. velhasıl zor ve sıkıntılı zamanlardı süslüler ama geçti çok şükür.

90+ puan alıp atandım, atandım da noldu? 1 milyon taşeron kadroya alınıyor, yanımda masabaşı iş yapıp ayda 3500 TL alan önlisans, lise mezunu adamları kadroya alıyorlar. bu sistemin allah ...... torpilden midem bulanıyor artık, olan bize, köpek gibi çalışan, alnının akıyla bir yerlere gelmeye çalışan gençlere oluyor.

21 mart 10:36

13. Stresini atabilmek için koşuya başlamayı düşünüyorum belki elektrik enerjisi uretebilirim

20 mart 16:07

12. bu sınav ciddi ciddi felsefe yaptırıyor arkadaşlar, hayatı falan sorguluyorsunuz çoğu zaman, yaşamanın anlamı olsun, insanın dünya üzerinde yeri olsun, insan nedir, yaşam enerjisi nedir falan bu böyle baya uzar gider.

edit: bir de beyin yakar ki sormayın aynı şeyleri iki kere yazmışım okuyupta ne diyor bu kız diyenlerden özür diliyorum.

20 mart 13:54 20 mart 14:39