yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (3)

  32. En doğal duran ve kalıcılığı yüksek olduğu için tercih ettiğim allıktır. Parmakla uygulanmaya elverişli olduğu için aynı zamanda pratiktir, ten makyajı yapmadığınızda da cilde tutunamayıp uçma sorunu yaşamazsınız. Artıları benim için eksilerinden çok olduğu için severek kullanıyorum. Fakat her uyguladığımda yanaklarım parmaklarımın etkisiyle kızardığı için sanki allığı fazla kaçırmışım gibi oluyor, daha sonra kızarıklık gidince bir bakıyorum allığın yerinde yeller esiyor. Bu da elimin ayarını bozuyor, en büyük probleminin bu olduğunu düşünüyorum. Yine de özellikle doğal duruşu sayesinde vazgeçemiyorum, bir de lip and cheek ise tadından yenmez. (gizlinot: Swh)

  21 temmuz 17:11

  31. Bobbi Brown pot rouge for lips and cheeks'lerden raspberry ve milk chocolate favorim. Hatta milk chocolate rengini bronzer ve kontür olarak da ara sıra kullanıyorum. Kaliciklari da iyi.

  11 haziran 2018 15:02

  30. Bir sürü rujum varken almaya yeltenmediğimdir. Sürdüğüm ruju yanağıma da pıt pıt yapınca bütünlük sağladığını düşünüyorum. Birçok markada hem yanağa hem dudağa kullanmalık Ürünler var. Bana kötü bir etkisi olmadı ama cildiniz hassas ise dikkatli olun.

  Edit: yazım hatası

  11 haziran 2018 00:43 11 haziran 2018 00:44


  29. En sevdiğim örneklerini mufe markasında gördüğüm allık çeşidi. Ne kadar ince elenmiş olursa olsun hiçbir toz pudra, güzel dağıtılmış ve cilt rengine uygun seçilmiş krem allık kadar doğal "flushed" duramaz. Maalesef mufe kaldırmış hd krem allıklarını. Yerlerine kalemler gelmiş yüzümüze çizgi çizip dağıtacakmışız yok daha neler. Bir diğer güzel örneği ise Bobbi browna ait krem allıklardır. Ancak mufeninkiler yarı mat bitiş verirken, bobbi brownun pot rougeları ıslak ıslak durur. Dolayısıyla kalıcılıkları biraz daha düşük - ki benim yüzüm makyajı emmez kusar. Cushion allık kullanmaktayım suan mufe krem allığımın yokluğunda. memnun kaldığınız benzer özellikte krem allık önerileriniz varsa mesaj kutuma bekliyorum.

  Edit: Burberry'nin krem alliklarinin yanakta durusu birebir muadilleri. Mufe ele biraz daha krem geliyor, burberry lip and cheek bloomlar mousse gibi.

  10 haziran 2018 22:52 2 temmuz 2018 12:58

  28. Ben bunu daha önce nasıl keşfedemediğime yanıyorum. Bir makyaj ürünü olsaydım gerçekten krem allık olurdum. Ben normalde Mac’in Ladyblush krem allığını istiyordum ama hem tüketmiyoruz kampanyasını desteklediğim için hem de evdeki ürünlerin bitmesini istediğim için almamıştım. Bugün makyaj yaparken The Balm Voyage paletimdeki en alttaki iki rengi gördüm. Ruj olarak dudağıma lip balm sürüp zaten kullanıyordum ama krem allık olarak yüzüme yapışıp kalacağını ve dağıtamayacağımı düşünüyordum. Risk aldım ve iki rengi karıştırıp denedim. Tek kelimeyle muhteşem. O kadar doğal durdu ki sanki yanaklarım hep böyleymiş ve sağlıklıymışım gibi. Allık sürmüşüm izlenimini kesinlikle vermedi aşık oldum. Yüzüm bir tatlı oldu ya gerçekten sürekli donuk ten rengimin yarattığı ölü tipinden kurtuldum. Sırf o alttaki renkler için bu palet bitse tekrar alırım.

  10 haziran 2018 21:21

  27. bu son 1-2 hafta içindeki yeni takıntım. hepsi kullanmadığım bir likit ruju allık olarak sürmemle başlamıştı..

  krem allıklar preslenmiş pudra allıklardan çok daha doğal duruyor bana göre. ve çok daha cildin kendisiymiş gibi duruyor. the balm'ın how bout them appels paleti çok güzel bir seçenek krem allık için.

  29 ağustos 2017 17:21

  26. Son zamanlarda makyaja dair en sevdiğim şeydir kendisi.niye bunca zaman kullanmamışım ki ? aydınlık mat olmayan fondoten ve hafif pembe krem allığın doğal görünüşü şu aralar favorim.

  29 mayıs 2017 02:57


  25. Normalden- kuruya dönük olan ciltlerin çoğunda bir bütün gibi duran allıklardır. Benim için en güzel krem allık mac'in cream colour base'lerinden vintage rose'dur. sarı- beyaz tenli solgun yüzüme güzel bir canlılık katıyor. Renginin koyuluğu sizi yanıltmasın gerçekten sağlıklı bir görünüm kazandıryor. Bakmanızı şiddetle öneriyorum süslüler:)

  31 mart 2017 20:12

  24. dogallıgını çok sevdiğim allıklardır ben duo fibre bir fırça olan (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/mini-duo-fibre-makyaj-fircasi/1689 bu) nascita fırçayı kullanıyorum,güzel dagıtıyor çok büyük olmadığı için de kontrol kolay geliyor.(gizlinot: ayrıca benetinti ve posetinti de bununla uyguluyorum.)

  bendeki bazı krem allıklar;

  * (gbkz: make up for ever hd allık ) lardan 201 rengine takasla (yazar: yeah science bitch ) sayesinde sahibim gerçekten çok güzel ve doğal duruyor. kendisine teşekkür ediyorum yeniden ^.^

  * (gbkz: flormar lip&cheek ) lerinden 05 - 03 rengi var. yine bunlar da çok güzel duruyor iyi dagılıyor ama mufe kadar kalıcı değiller sadece.

  31 mart 2017 17:37

  23. en sevdiğim allık türü.cilt makyajı yapmadığım için toz allıklar bende hiç kalıcı olmuyor.bende krem allık tercih ediyorum.rt stippling brushla uyguluyorum ben.mac in krem allıklarından çok memnunum ama uygun fiyatlı önerileriniz varsa bilmek isterim süslüler.

  31 mart 2017 17:22